bugün

"senle mutluyum ama yerine oturmayan bir şeyler var. sana hala çok değer veriyorum ama yürümüyor işte. bitsin istiyorum!" sözcükler duduklarından dökülürken gözlerinden akan yaşlar kalbimde kanayan yaranın yanında bir hiç kalırdı."beni seviyorumusun?" dedim. öylece baktı. "bilmiyorum" dedi usulca başını öne eğerek. gözyaşları lacivert çoraplarını ıslatıyordu, bense sadece bakakaldım öyle. "peki mutlu olucakmısın?" dedim. "hayır" dedi "bu kapıdan çıktığım anda seni özlemeye başlıycam ama kararsızlığımla seni daha fazla yıpratmak istemiyorum. bu sefer pişman olsam da geri gelmeyeceğim" dedi. usulca yerinden kalktı. montunu giydi. ağlayarak dış kapıya gitti.hoşçakal derken daha da fazla akıyordu gözyaşları. merdivenlerden aşşağı yavaşça indi, ardından açılan apartman kapısı sesi duyuldu. daha sonra yapabildiğim tek şey sokaktan köşeyi dönene kadar onu balkondan izlemek oldu. köşeyi döndü...gözden kayboldu...
(bkz: tuvalet kağıdı)
gittikten sonra çok özlenen kişi.
(bkz: tecrübeyle sabittir)
yeni türküyü yeni türkü yapan maskeli balo şarkısının en akılda kalıcı kelime grubudur.

yaredir sinede eski sevgili
eski sevgili eski günler
hayata baksana takmiyor kimseyi
hiçbir sey diriltmez artik geçmisi
yaredir yine de

yaktim gemilerimi
dönüs yok artik geri
tak etti canima bu maskeli balo
bu maskeli balo
ve onun sahte yüzleri

yaredir sinede eski sevgili
ne yapsan kolay unutulmaz
aglama geçmise yasadik bitti
anilar bizi yalniz birakmaz
yalniziz yine de.
dönem dönem sürekli mesaj atan ama ne yapmaya çalıştığını anlamadığınız sevgilidir.
nihayetinde eskidir.
ama ardından kötü konuşmak bir konu haricinde yanlış olur o da ihanet
bunu da ağzına sakız yapmanın bir manası yoktur.
güzel günlerin hatrına susacaksın.
tabi ki o da susmayı bilmeli.
mazide kalmış gazidir.
zaman zaman çok özlersin belki de, ama artık eskide kalmıştır. bir gün yine beraber olacak mıyız diye düşünürsün, belki o da düşünür. ama tekrar beraber olmak daha da kötü durumlara yol açabilir.

(bkz: hayattan gerçek kesitler) *
eskidir. hata yapıp yeni sevgili konumuna getirmemek lazımdır.
hakkımı asla helal etmeyeceğim biri. insan demedim bak.
istediğin zaman yanında olmaz bırakır seni ortada sonra çıkar karşına beklemezsin eskisi gibi gelmesini ama bi şekilde hissettirir kendini.
adı üstünde eskidir. eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağarmış. üstü kapatılması gereken defterdir. doğru kişi olmuş olsaydı eskimezdi.
sık sık gittiğiniz yerlerden vazgeçmenize sebebiyet verebilecek eskimiş kişilik.
yaşanmışlık ve yaşanılamamışlığın boyutuna göre alışkanlıktır.

yıllar sonra bile boynuna sarılmak istenilen,
öpmek.. evet evet öpmek istenilendir.
(bkz: unutulamayan)
son kullanma tarihi geçen sevgili.
ex aşkım olarak nitelendirilir.
(bkz: yeni olmayan eski)
(bkz: eski sevgilinin faşist olması)
yaredir sinede eski sevgili, eski dertler.
evlendiğim adama aşık olduğumu anladığım ilk dakika artık eski, daha eski, en eski diye birşey yoktu.
hala da yok. isim bile hatırlamıyorum desem!
kendisini eskiciye versem yerine iki mandal, bi leğen alayım desem eskicinin dahi kabul etmeyeceği kişilik.
eski lan eski işte daha ne olsun.
Eskidiği için değerini anladığımız sevgilidir.
eğer aşıksanız ve saçma sapan bir sebepten ayrıldıysanız ve o sizin için imkansızsa bir akşam vakti çıkar onunla eskiden gittiniğiz gezdiğiniz yerlere gidersiniz. buluştuğunuz yere gider. orada bir köşeye oturur. sanki gelicekmiş gibi onu beklersiniz. sanki o birazdan gelicektir boynunuza atıvericektir ince kollarını sizde sarılıcaksınızdır ince beline. sizden mutlusu yoktur güzel gözlerinin içine bakarken. buluştuğunuzda her zaman geldiği caddeye takılır kalır gözleriniz size doğru geldiğini ağır ağır yürüdğünü düşünürsünüz. biraz geçer hayalden uyanırsınız kendinizi avutmak güzeldir. ama hayalinizden uyandığınızda yakar kavurur sizi. o gitmiştir ve asla bidaha gelmiycektir.bi daha onun kokusunu sesini duymıycaksınızdır güzel gözlerinin içine bakıp uzaklara gidemeyeceksinizdir artık hep onsuz kalıcak onsuz yürüycek onsuz nefes alıcaksınızdır siz bunun nasıl bir acı verdiğini bilirmisiniz. bide ayrılıkta suçlu sizseniz acınız on kat daha fazla olur. işte eski sevgili demek bu kadar acı verir seven insanlara.
bazen aklıma geliyor, "lan ne tatlı adamdı aslında elimde tutmasını beceremedim" diyor ve akabinde aynaya bakarak; "sorun sen de değil ben de bebeğim" diyorum. ve gidip avokado yiyom.
akrabadan olması fecidir. Muhtemelen sıklıkla karşılaşırsınız ve akşam olsa da içsem moduna girersiniz. en kötüsü de terkedildiyseniz içip içip bana bunu nasıl yaptın hala kızı diye böğürürsünüz. nerden bilecem manyak bi arkadaşım var ordan biliyom.