bugün

https://twitter.com/12num...status/398803656004231169

yalanlanmıştır.
şimdi de twitter'dan on iki numara yalanlama çekti. sazan avi oldu mu, ıssız ersun kaldi mu, indi yürek yirtulur...
derbide istirahat etmesi gerekirken, kulüp tarafından takımın başında olacağı açıklanmış kişidir...

ulan adamın maçı izlemesi bile tartışılmalıyken açıklamaya bak... endüstriyel futbolun pis canavarları; adamın başına bir şey gelse hanginiz vebali altından kalkabilir lan?
allah şifa versin, geçmiş olsun dilediğimiz rakip teknik direktör.

aman hoca, dikkat et.
kendisine kontrol amaçlı anjiyo yapılmış ve doktor tavsiyesi üzerine stent takılmıştır. aciliyet teşkil etmese de dikkat edilmesi gereken bir durum. Allah acil şifalar versin.
acilen iyileşsin insanı. geçmiş olsun hocam. sen dinlen evde, çocuklar gereğini yapar.
(Saha kenarında olması tamamen yanlış !)

haa olur da yenilirsek o da sorun değil, senden, benden kıymetli mi lan! giden 3 puan olur.
direkten dönmüştür geçmiş olsundur. aga stent dedigin seyi kalbe takiyorlar boş iş değil yani.
kalp krizi geçirmiştir. geçmiş olsun.
kesinlikle ama kesinlikle bugünkü galatasaray galibiyetinin mimarıdır. geçen sene forvetsiz oynayan takımdan 3 forvetli fenerbahçeye helal olsun ersun hoca.
11 yıl sonra galatasaray'ı yenerek gerçek fenerbahçe'li olmuştur. bu sene şampiyon yapacak bizi. evet.
uludağ sözlük yazarları tarafından sevilmeye başlanan teknik driektör. ayrıca dünyanın en iyi antrenörlerinden bir tanesidir.
Slaven bilic tarafından tokatlanacak loser.

Bu adamın takımları ikinci devre düşer formdan.

Fenerbahçe bu sene hakemlerle şampiyon olursa olur yoksa işi zor.
cinconu sahada ezmiş teknik direktör. kendisine düşen görevi de layığıyla yerine getirip cincona koymuştur. ama bir konuya açıklık getirmesini istiyorum kendisinden ;

(bkz: fenerbahçe cimboma neden koyar sorunsalı)
bu akşam kendisinin biraz acıklı ama okuduktan sonra yüzde tatlı bir gülümseme bırakan hayat hikayesini okudum.
biraz komik gelebilirki şu yaşta başka birinin hayat hikayesi okunurken gözyaşı dökülebiliyormuş. Ama hayat işte.
Varol hocom, aynen böyle zaferlere devam.

Edit; merak edenler için adres;
Zamanında çalıştırdığı kulübünün zor zamanlarında, maaşı alabilen tek "eleman" iken, aldığı o parayı da futbolcularına dağıtan ve bu yüzden eve beş parasız gelip, bakkalın aylık veresiye borcunu bile ödeyemeyen insan.
Zor bir günlerinde eşiyle birlikte çocuklarının kumbarasını ondan habersiz kırmak zorunda olan ebeveynlerden biri.
Borç harç bulup, eşine aldığı çamaşır makinasını bile kulübü için, futbolcuları için tesislere bağışlayan adam.

Siz hala para ağa babalarına adam gibi adam deyin. Esas adamlık nerede bir görün..!
oyuncusuna fırça atan hoca. önce caner sonra emenike. ve haklı. demek ki sözü geçiyor. devam hoja.
ilk geldiği günden beri adı aklıma gelince yüzü güldürendir. Hazırlık maçlarındaki kötü performanslar, konya faciası, Arsenal falan derken herkes hocaya sallarken, karizmasızlığından, yeteneksizliğinden bahsederken ben hep içimde bir umut taşıyordum. Aynı zamanda, 1 yıllık sözleşme yapılmasıda hiç adil değil en başından beri umarım tez zamanda hakkını verirler hocamın. allah başımızdan eksik etmesin.
milli takım ı çalıştırdığında yaşadığı başarısızlıktan olsa gerek fenerbahçem de başarılı olamaz diye aklımdan geçirmiştim ama başarılı oldu. çok iyi oldu, çok da güzel oldu.
başarısını başarısızlığını görmek için biraz beklemenin hakkında daha doğru olacağı kişi. milli takımda yaşanan başarısızlık her yerde aynı olacağı anlamına gelmez.

geçirmiş olduğu operasyondan ötürü de sevenlerine geçmiş olsundur.
6 ay önce şu entry'yi (bkz: aykut kocaman/#19592455) yazmıştım, açıkçası birkaç sene boyunca keyifli futbol izleyebiliceğime dair umudum yoktu. alex'in arena'da bize getirdiği galibiyetten beri doğru dürüst derbi coşkusu yaşayamamış bir taraftar olarak, cumartesi sabahından pazar akşamına kadar marşlar dinledim, özetler izledim. 'kaç atıcaz lan acaba' diye düşündüm. 'yeneriz de kaç atıp yeneriz?' düşüncesini çok özlemişim, bunu fark ettim.

fenerbahçe taraftarına heyecanını, coşkusunu ve şampiyonluk arzusunu tekrar aşılayan güzel insan.

geçen senelerde 80de selçuk şahin'i oyuna alanlara inat 70de forveti dörtlüyor. belki yaptığı her zaman puan getirmiyor, belki forvet yerine orta saha soksa kazanmamız daha garanti olacak. fakat o bizi en iyi anlayan insan. bazıları gibi sevmediği futbolcuların kuyusunu kazıp medyanın önüne atanlara inat, oyuncuları kazanıyor. ondaki iyi niyeti ve kazanma iştahını gören futbolcular da coşkuyla oynuyor. bu fenerbahçeli güzel insanın süper hırsı bize ve tabi ki lige fazlasıyla yetiyor.

bütün her şeyi yanlış yaptığını varsaysak bile, şu bence herkese yeter: fenerbahçe'ye kadıköy-deplasman ayrımı yapmadan çubukluya yakışan ve fenerbahçe'nin ruhunda olan bir futbol oynatıyor. taraftarı anlıyor, senelerdir ikincilikler ve köy kupalarıyla ile avutulmaktan sinirleri bozulmuş taraftara karşı büyük bir sorumluluk aldığının farkında. ama yine de alnının akıyla çıkıyor bu sınavdan. üstelik bu takımda 1(yazıyla: bir) tane bile kendi yaptığı transfer oynamıyor olmasına rağmen.

son olarak geçmiş olsun hocam, aman dikkat et kendine. sen bize lazımsın.
aykut kocaman'ın bıraktığı büyük mirası gayet doğru şekilde değerlendiren hocadır. herkes teknik direktör olamaz, ama ersun yanal teknik direktördür. bazıları gibi lpg takviyesi ile takım çalıştırmaya çalışmaz.

fanatik galatasaraylıyım. ama fenerbahçe'nin son 4 senedeki performansını saygı ve keyifle izliyorum. aykut kocaman ve ersun yanal bu başarının mimarlarıdır. aziz yıldırım'a dil uzatan fenerbahçeliler de elbet bir gün gerçeği görecektir.

özetle; helal olsun.
herkesin aklında milli takımda ki başarısızlık gelsede Ersun hoca hakkında, aslında kendisi milli takıma bir tarz ve duruş getirmeye çalışmış bunda da lobilere karşı kaybetmiş ve basın tarafından işi bitti gösterilmişti. Ersun hoca bilime ve tekniğe inanan, futbolcularına eğlence ile aşılamalar yapan belli kriter ve kıstasları olan bir hocadır. kondisyon önemlidir, adaletlidir.
fenerbahçe de bunu yapıyor ve daha da başarılı olacaktır, sezon sonu adına yazılacak başarı yazı dizilerini şimdiden görüyorum.
bu sezon geçmişteki 103 gol rekorunun egale edileceğini de tahmin ediyorum.
aman hocam allah zeval vermesin, sende sağlığına dikkat et , yoluna aynı devam et.
baldan atılan +95 dk larda 9 puan olmasa itin götüne sokulan teknik direktördü. neyse ki şansı yaver gidiyor. itin götüne sokulduğu günleri de görür bu gözler. entry 821
bu adam hangi takımın başına geçerse geçsin ikinci yarı da düşüşe geçmiştir. hele ki bir vestel manisa vakası vardır ki, birinci yarı yılda şampiyon yaparken takımı ikinici yarı neredeyse küme düşüyodu manisa.

diyeceğim o ki; bırakın sevinsinler fener'liler ikinci yarı bu adama sövmekten bi hal olacaklar zaten. *