bugün

sigarayı bırakmaktan kolaydır.
içindeki karartının gitmesidir.
zordur. ama mümkündür. inanç gerektirir. süreç gerektirir. başarılı olabilen sayısı azdır.
bağımlılık seviyesine göre tedavi görmesi gerekir.
belli başlı bağımlılık merkezlerinde tedavi ile mümkündür. bunlardan biri de gazi üniversitesi tıp fakültesine bağlı, gölbaşı ndaki bağımlılık merkezidir. Sadece madde bağımlılığı olan hastaların tedavi olduğu bir yerdir. Güzel yani isteğe bağlı tedavi yapar. kapıları kilitli değildir, beğenmeyen madde isteyen çeker gider. oradayken madde kullanan da taburcu edilip salıverilir.
rehabilitasyon merkezlerinin yardımıyla mümkündür.
çevrenizde eroin kullanan herkesle iletişiminizi kesmeden, yani kendinizi arkadaş çevrenizden soyutlamadan mümkün olmayan hede. bol bol hastaya düşeneceksiniz, kaşınacaksınız, isteyeceksiniz fakat bir daha geri dönerseniz işin içinden kolay kolay çıkamayacağınızı bilin.

(bkz: eroin/#25037069)
fiyat ve kalite endeksini göz önüne alıp bonzai ye başlamayla sonuçlanan eylem.
Bu zehiri bırakmak isteyenler için buraya bildiklerimi yazacağım eğer yardımım dokunan birisi olursa ne mutlu bana.. Öncelikle eroini ne kadar kullandığınız önemli olan,eğer bi kaç aylık kullanıcıysananız işiniz nispeten kolay çünkü o ağır yoksunluk dönemini pek de sancılı geçmeyecek demektir .Bunu kolaylıkla evde de yapabilirsiniz . Eroin yoksunluk dönemi fiziksel etkileri ilk 3 gün zirveye ulaşır sonra zamanla azalır 10 gün gibi bir sürede sona erer. Eroin ne kadar kullanırsanız o kadar bağımlılık yapan bi maddedir ve ne kadar fazla kullanırsanız yoksunluk dönemi o kadar ağır geçecektir.ilk o 10 günde fiziksel yoksunluk belirtileri azalır ama unutmayın ne kadar fazla kullanırsanız o kadar bağımlı olursunuz yani bırakmaya karar verdiğiniz zaman iradeli bir şekilde davranın ve daha fazla kullanmayın.Kendinizi yarın bırakırım haftaya bırakırım yok şu bu olunca bırakırım vs.. gibi şeylerle kandırarak daha bağımlı hale gelmeyin ve bir an önce bu zehire elveda deyin. Bu maddeyi kullanmak demek erioin:sen demektir, bunu aklınızdan cıkarmayın hem sağlığınızdan hem mutlu huzurlu bir hayattan ,onca eziyetten , bi o kadar maddi kayıplardan, torbacıların pis işlerinden, maddeyi almak için yaptığınız karakterziklerden o sefil bağımlı hayatınızdan kurtulun.
.Eroin yoksunluk belirtileri vucut kas eklem baş ağrısı ,uykusuzluk sinirlilik , iç sıkılması ,bunalma , kaslarda kasılma ve şiddetli ağrılar ,ishal ,mide bulantısı vs.. gibi etkilerdir. Ayrıca erion fiziksel etkiler yanı sıra şiddetli bir psikolojik bağımlılık yapan bir maddedir.Eğer bu maddeyi yıllardır kullanıyorsanız hastanede tedavi ile bırakmak işinizi kolaylaştıracaktır .Hastaneye gidip tedavi olmaktan ve yardım istemekten çekinmeyin ,zira kimse sizi bu durumdan dolayı yadırgamaz ve yargılamaz. Size yazılan suboxson vb. ilaçlar yoksunluk dönemini anlatmanıza çok yardımı dokunacaktır . Ama o hapları kafa yapması için veya maddeyi bulamadığınız zaman işime yarar diye suitimal ederseniz daha bağımlı ve aciz hale geleceksinizdir.Öncelikle kararlı olun bu maddeyi kullanan insanlarla aranıza ciddi bir mesafe koyun , maddeyi bıraktıktan sonra hayatınız ciddi bir boşluk olacaktır zamanınızı iyi değerlendirip kendinizi yararlı işlere yönlendirin. Örneğim spora başlayın spor yapmak hem uyku kalitenizi artırır eroinden yıpranmış vucudunuzu forma sokar . iyi beslenmeye özen gösterin zaten yılladır kıllanıyorsanız eğer zayıf düşmüşsünüzdür muhtemelen. Bu maddeyi evde de bırakmak mümkünür ama dediğim gibi aşırı bir bağımlılık potansiyeliniz varsa ilçaların yardımı cok iyi olacaktır.Doktorunuzun yazdığı ilaçları düzenli kullanın ve tavsiyelerine uyun. Gidip o ilaçları satıp sefillik yapmayın. Karakterli ve istikrarlı olarak bu zor bu meşaketli dönemi atlarak kendinize güç verin.Bu maddeyi bırakmak ciddi bir başarı göstergesidir ve bunu başarırsanız ne mutlu size ... Öncelikle plan programınız iyi yapın dediğim gibi bu maddeyi bırakmak iradeli olmaktan geçer kendinizi uyuşturucu ortamlarından uzak tutmanız gerekir.Eroin bırakmak isterken başka maddelerle kendinizi avutmak sizi daha da cıkmaza sürükler. Emin olun bıraktığınız zaman daha mutlu olacaksınız.Böyle yaşamak istemediğinize eminim kimse böyle yaşamak istemez..
Havanızı değiştirin canlanın erioinden yıplarınmız suratınıza o küçülmüş gözbebeklerizin görüntüsüne artık son verin.Size imkansız gibi görünebilir ama o kadar da zor değil...(sen ne biliyosun lan diyecek olanlarınız olucaktır elbet lakin biz de bu yollardan geçtik ve elvada dedik)
Size bu zor bu meşakkatli ve sancılı dönemde bol sabır diliyorum.
Çok zorlu bir süreç. ve o ağırlığı kaldırabilecek çok az insan iradesi var. bu süreçte muhakak o kişiye şefkatini,samimiyetini,içtenliğini hissetyirecek bir insan olmalı. o kadar karmaşa,kriz,paranoya barındırırken yoksunluğunda, kullanan kişiye güzel şeylerin kendiliğinden var olduğunu, bir şırınga sahteliğinden daha etkili olduğunu benimsetmeli.

ben o süreçten geçtim. onu değiştirmeden, bir kalıba sokmadan, kendi kişiliğini şekillendirmeden kabul ettim. en kötü yanlarını, en çok bana yansıttı. kötülüğünü ona dile getirmedim. görmedim, duymadım, sustum. o bunları yaşatırken, ben hep iyimserliği,şefkati,samimiyeti, yansıttım ona.
3 yıl böyle geçti. sonra birgece ağır geldi hepsi, aynı samimiyette,yakınlıkta konuşmamak istediğimi söyledim. sadece peki dedi ve beni o dakika heryerden yok edip,engelledi. kaybettim, evet yenildim, sabrım yetmedi, gittim. bende öyle sanıyordum. bir ay sonra birgece mesaj attı. küsmeyelim diye. olur küsmeyelim diyerek hiçbirşey olmamış gibi aynı samimiyetimle yaklaştım. ve özledim demesinin ardından, aslında bana ağır gelmiş gibi görülen durumda, en ağır hisseden o olmuş. ve bırakmış o geceden sonra. bir aydır temiz olduğunu öğrendiğimde, ağlamak durdurulamak bir kontrolsüzlüktü artık bende.

tıbbi, bilimsel şeyler tabiki öneciklidir hayatlarımızda. ama o insanlar sevgisizlikleri,yalnılıkları yüzünden o sahte mutluluktan hoşlanıyorlar.

iyimserliğinizi, samimiyetinizi, içinizdeki sıcak ve güzel hisleri onlara yansıtın. sevildiklerini gerçekten anlayıp, güvendiklerinde herşey değişim noktasına ulaşmış oluyor.
kurtlar vadisinin bir bölümünde yanlış hatırlamıyorsam mematiye bıraktırıyorlardı o adamı o halde görünce bayer e lanet olsun demekten başka bir şey gelmedi elimden.