bugün

ardından tüm gün sarhoşluğu getirir. *
sorumluluktur.
her sabah, bir gün tam tersi olacağını hayal ederek gerçekleştirdiğim eylem.
kızıl derililer düşmana karşı hazırlıklı olmak için akşamdan su içip yatarlarmış. böylece erken kalkabilirlermiş.
formülü denedim. işe yarıyor. tavsiye ederim.

kaynak: the simpsons
ilk dakikalarında depresyona sokup sonrasında memnun bırakan eylemdir.
zorunlu haller dışında en azından benim için mümkün olmayan durum.
Zorunlu olmadığında gayet eğlenceli ve uyku saatinize oranlama yaparsanız gerçekten sağlıklıdır. *
Düşünün, sabah 6 da kalktınız. ufak bir el yüz yıkama faslından sonra bir meyve alıp spora çıktınız. Basket oynamaya gidiyorum ben şahsen ki sabah 6 da belediye işçilerinin "oğlum deli misin lan, git yat" dediklerine şahit oluyorum.

Yeni doğmak üzere olan bir güneş, fazla sıcak olmayan, yaz mevsimine oranla gayet hoş bir hava ve sessizliğin çığlığı. Ortamdaki tek ses yapan şey yere çarpan bir top sesi, havada uçuşan kuşlar ve filenin çıkardığı "floşşş" (bu ne la) sesidir.

7.30 a kadar sporunuzu yapıp evinize geldiğinizde serin bir duş, gününüzü zinde tutacaktır.

Daha sonrasında biraz kahvaltı ve günlük gazeteleri okuma işlemi.

Aaa, saat daha sadece 8.30 olmuş. Halbuki 10.30 da daha uyuyor olurdunuz.

Gününüz sizindir, en iyi şekilde değerlendirin.
erken kalkan yol alır, erken evlenen döl alır.

cümlesiyle önemli olduğu atalarca tescillenmiştir.
yıllardır ancak bir anne yardımıyla başarılandır.
--spoiler--
erken kalkan yol alır,erken evlenen döl alır.
--spoiler--
SabahA karşı yatıp, sabah erken kalkmak işkence kategorisine girmektedir.

(bkz: 3-4 saat sonra kalkıcam)
gece 12.30 da işten gelip, sabah 7de tekrar iş başı yapmaktır erken kalkmak. 3 saatlik uykuyla 12 saat yardırmaktır.
küfür ettirir.

internet , film derken baktım sabah 5 olmuş , en iyisi hiç yatmamak ve saat 9 da mesaiye başlayıp akşam 6 ya kadar çalışmak.

akşam gelince direk sızarım.
böyle komşular varken normaldir.
10 aydır ilk kez bir pazar günü çalışma, onda da komşunun biri çıksın sabahın bu saatinde halı silkelesin, neyin kafası lan bu !
üzerinde 1241555 tane çan olan halıyı silkeleyen komşuların sebep olduğu. bir de 25235 km uzaktan bir bisiklet geçti. bi' uyutmadılar.
bir uyumamak değildir.
babalar günü sebebiyle babaya sürpriz mahiyetinde kahvaltı hazırlamak için olabilir.
apartmandaki memur ailenin pazar günü sebebiyetiyle "pikniğe gidiyok hayvan gibi ses çıkarak haydeeeeee goşun goşun" nidaları eşliğinde zuhur eden eylem. bre gafiller, genelde ikindi vakti kalkan bu bireyi bu saatte kaldırdınız ya mangalınız yanmasın inşallah..
olm ben şimdi niye kalktım anasını satiim! mis gibi hafta sonu. gecenin köründe yatmışım. istersem akşam ezanına kadar uyuyabilirdim. neden kalktım? neden? neden uykum gelmiyor? noluyor?

yarın sabah da aynı saatlerde ölür gibi kalkacam bak... bünyem benle taşak geçiyor afedersin. olacak şey değil.
erken kalkmak her zaman avantajdır çok uyuyan bi insan gün boyu kendini sersem hisseder ve özellikle öğrencilikte erken kalkıp ders çalışmak gerekir. çünkü beyinin en iyi verimi sabah saatlerinde alınır.
kurulan 8 alarm ve 3 ev arkadasinin cabalari sonucu basarilan, sensiz dogan guneslere sovduren eylem.

edit: ulan alti ustu okula gitmek icin uyandin niye edebiyat yapiyosun?
Yolda uyumaya sebebiyet verir.
Sağlıklı yaşam için şarttır. Ancak bu şartın yerine getirilebilmesi için erken yatmak gerekir. Sonrasında yapılan mükellef bir kahvaltı cana can katar.
rutin olarak saat 06.20'de uyanan bir insansanız hayat gerçekten ilk uyandığınız 10 dakika çok zor. sonrasında alışıyorsunuz. hele ki işten saat 17.00'da çıkıyorsanız, erken kalkmak gerçekten güzel oluyor. düşünsenize saat 17.30'da evdesiniz. hayatı yaşamak için size zaman kalıyor.

işte bu yüzden erken kalkmayı seviyorum. yesss ı love it.
1, 5 aydır iş sebebiyle sabah 7: 30 kalkıyorum ulan bu kadar zor olur mu kalkması ama oluyor. ne güzel yatıyordum iş ten önce kahvaltımı 12 de yapıyor kızla felan buluşuyor ahh ah ne günlerdi be. ama erken kalkmak insanı huzurlu kılıyor ne ağrı var ne başka bişi sağlıklı oluyor insan.