bugün

ilk haftayı 800 bin seyirci ile tamamlayan filmdir.

haftanın en çok izlenen filmi olup arif v 216'yı geride bırakmıştır.

Hayal değil,gerçek.*

görsel
kusucam galiba.
izleyicileri önce mc donalds menülerini yiyerek günlerine başlarlar.

Sonrasında menüden verilen spider man'lerini annelerinin çantasına koyup belalı bir batursever olduklarını ispatlamak için mc donalds oyun parkında biraz ter atarlar. yeteri kadar yorulduktan ve kendini ispatladıktan sonra sırtlarındaki havlu ile filme giriş gerçekleşir. Günün sonunda her 5 çocuktan 4'ü youtube kanalı açar.

Hayal değil gerçek.
maalesef, kalp krizi kadar gerçek.
Keşke hayal olsaydı diyorum ve gidiyorum.
Selam ve dua ile.
Ulkemisin genc nufuslu oldugunun belirtisidir. 15 tatilde cocuklarini sinemaya goturen anne babalarin sonucudur.
başlık engelleme özelliği gelmesi durumunda ilk bu başlığı engellerdim galiba.

(buna benzer bi entry girmiştim ama silmişlerdi)
mümkünse ikisi de olmasın.
türk sineması ne hale geldi böyle.
hayalle yaşayanı bir yaşamayanı iki kere s...yim demiş nam-ı kemal...
başlık engelle/enes batur hayal mi gerçek mi/enter.
Günlerdir bu başlığı görünce içimden “insanlar salak galiba enes batur gerçek mına goim” diyordum. Meğerse adam film yapmış haberim yok, bu günlük bu kadar asosyallik yeter.
az önce izlediğim film aslında film olarak değil bir insanın hayatı olarak baktığım da hoşuma bile gittiğini söylemem yanlış olmaz.filmde ki gibi nice yokluktan eziklikten en tepelere gelen insanları düşündüm saygı duydum.
film olarak orta düzey ama içerik bakımından iyi.
Ulan şu adamın ülkeye ne faydası var bu kadar abartılıyor anlamış değilim ama anne babalarda sıkıntı var aptal bir nesil yetişiyor ki böyle insanlar pirim yapıyor biri de cumali ceber. gece gece gene sinirlendim bak allah affetsin.
ben zannetmiyorum ki bu yorumları önemsiyor. o kadar büyük paralar kazanıyor ki o parayı size verseler. neler yapardınız hayal etmek bile istemiyorum.

oda bilmiyor mu yaptığı şeyi? kitlesini? yada elektif bir şey yapmadığını. biliyor.

ama o paralar ile yüz kere geleceğini kurtardı. konuşmaya gerek yok o yüzden uyuyun.

sabah mesai var.
bu elemanı hiç tanımayanlar için farklı bir deneyim olabilir. gerçekten söylüyorum bu filmi izlemeden önce bu arkadaş hakkında en ufak bir fikrim yoktu. meğersem adam 5 yıldır youtube da tarkan gibi biriymiş.( türkiye itibariyle söylüyorum) bir kere elemanın konuşması tuhaf o gözüme çarptı ilk. sanki pelteksi gibi bilemedim. esas meseleye gelirsek biraz bu ortamı inceleme fırsatı buldum bu yeni nesil nelerle uğraşıyormuş amk kanım dondu. neyse bu elemanı hiiç bilmeyenler için bu film iyi bir alternatif olabilir.
lütfen hayal olsun.
ne olursa olsun, uzak olsun.
(bkz: enes batur kim amk)
Enes Batur’un hayal olmasını ben de isterdim ama ne yazık ki gerçek.
Hayal değil, kabus.
Enes Batur'un küçük çocukların paracıklarını götürdüğü filmdir.
2. Kez vizyona giren filmimsidir.

Çok tutulduysa demek ki.
Şu an Tivibutürk te yayınlanmakta olan film. Kanalı değistirecekken kardeşim durdurdu hipnoz olmuş gibi izliyor. Ben de diyorum bu çocuk niye salaklasiyor büyüdükçe. Takip ettiği herife bak.
Fragmanı bile popüler kültürün yedi sülalesini yad etmeye kafi. Tamam işte YouTubeda bişeyler yaptın, tamam işte kal orada.
spoiler
Teeh allahım ya
spoiler