bugün

Başkalarının Fikirlerine, yaşam tarzına, siyasi görüşüne, dinlediği müziğe, yaptığı işe saygı...
Ödev. Evet.
evin anahtari.
ogrenci kimligi.
kucuk cep ayakkabi cekecegi (kerata).
uzun zamandır unutulan ve sanki yokmuş gibi davranılan şeylerdir.
mesela bir ülkede değil de bir gezegende yaşadığımız gerçeğini bir türlü kavrayamayanlar var, ülkeler tel örgülerden ibaret sorunlardır.
Millet kavramının yalnızca bir isimden ibaret olduğunu anlayamayanlar mevcut.
insan ırkına mensubuz. yüceltmek istiyorsanız ırkımızı yüceltin.
bir de din olayına gelelim; her coğrafyada inanılan bir din mevcut. ve bir tanesinin doğru olması sadece küçük bir ihtimal.

fikir üretmekte onutulmuş kavramlardan, zira herkes tabii olduğu siyasi parti din veya başka bir cematin fikrini %100 doğru sayarak hareket etmek.
yakın zamanda meydana gelen canlı bomba olayını hatırlayalım. nasıl bir beyin sırf onsa söylendi diye kendini patlatır.
(bkz: aşırı derecede aptal olmak)
kesinlikle en başında su içmek gelir. evde veya herhangi bir yerde su gördüğünüzde "bugün hiç su içmedim ya la" deyip su içmenizle sonuçlanır. su için arkadaşlar, bol bol su için. sloganımız şu :
sağlık için bol su için!

bence kamu spotu olması gereken bir konu bu çünkü kendimden, birçok tanıdığımdan ve okuduğum araştırma yazılarından yola çıkarak genelde su içmeyi unuttuğumuz kanaatine vardım.
*~
su yeterince tüketilmediğinde önemli sağlık sorunlarına neden olur. vücudun en önemli yaşam kaynağı olan suyun eksikliğinde yaşanabilecek sıkıntılar şunlardır:

1- günlük su ihtiyacının uzun süre giderilmemesi durumunda böbrekler kalıcı olarak zarar görebilmektedir.
2- vücuda yeterli su alımı olmadığı takdirde vücuttan atılması gereken metabolik atıklar böbrek tarafından atılmamakta ve bu görevi karaciğer yapmaya çalışmaktadır. bu durumda karaciğere daha fazla yük binmekte ve vücutta yağ depolanma oranı artmaktadır.
3- ciltte kuruluk: en büyük organ deridir. susuzluk nedeniyle ciltte meydana gelen kuruluk, kırışıklıklara neden olur. ne kadar çok su tüketilirse, yaşlanma belirtilerini o kadar geç ortaya çıkar.
4- vücut direncinin düşmesi: gribe karşı da, vücut direnci için de susuzluğun bertaraf edilmesi çok önemlidir.
5- hazımsızlık: su tükürük ve mide salgısında bulunarak, besinlerin sindirilmesinde görev alır.
6- anne sütü azlığı: su emziren kadınlarda, süt üretimini artırır, az tüketildiğinde de süt azalır ya da yeterli verim alınamaz.
7- kalpte yorgunluk: alınan sıvı miktarı yeterli ise kalbin çalışma hızı normal olacak ve ritm sorunları daha az yaşanacaktır.
8- baş ağrısı, unutkanlık ve konsantrasyon bozukluğu az su tüketimi sonucunda oluşabilir.
9- saç dökülmesi ve kepeklenme: az su tüketimi saç derisi kuruması ile birlikte kepeklenmeye neden olabilir. bu da saç derisinin tutulmasını azaltıp, saç dökülmelerine zemin hazırlayabilir.
10- kabızlık: sindirim sitemi daha yavaş çalışır ve kabızlık meydana gelebilir.
11- kas krampları: su, eklem sağlığımız için çok önemlidir. eklemlerimizdeki özellikle hareketi sağlayan kıkırdak dokusunun su oranının yüksek olması gerekir. bu oran azaldığında eklem hastalıklarına yakalanma riski artar. su tüketimi ile kasların elastikiyeti artacak, bu da eklem ve kemik sağlığını olumlu etkileyecektir. su tüketimi eklem sağlığı açısından faydalı olduğundan daha iyi bir egzersiz imkanı verecektir.
12- düzensiz tansiyon: uzun vadeli susuzluk ciddi problemlere neden olur. tansiyon, kan dolaşımı, sindirim, böbrek görevleri ciddi olarak etkilenmektedir. *~
Arkadaşa verdiğin çakmak.
Karşımızdakinin de bir insan, bir annenin evladı olduğu.
En çok unuttuğum bir şey yok, genel olarak her şeyi unutuyorum. Sanırım alzheimer hastasıyım. Bakın, girdiğim bu entryi bile unutabilirim. O kadar boktan bir şey ki size anlatabileceğimi sanmıyorum. Anlatsam da anlamazsınız zaten, bu yüzden boş veriyorum.
birinin selamını başkasına iletmek.