bugün

Dolmuşa müsait bi yerde diyip duymadan devam etmesi.
O zamanlar kuccuktum 16 17 yasinda flenedim 7 8 yil once babamin yaninda bi yere gittim orda iste vali flen vardi herkes babamla selamlasiyo flen bende elimi uzatiyim dedim. Bi allahin kuluda eli havada kalmasin demedi o kadar milletin icinde elim havada kalmisti. Bide niye bu kadar heycan yapiyon flen dediler en cokta o koydu.
" iyisin mükemmelsin kusursuzsun ama olmuyor birşeyler eksik." En çok koyan durumların başında geliyor. Ne eksik ulan ne eksik Ananı mı sövelim illa demek istiyor insan.
yokuş aşağı boş koymak, arabaya taş koymak, hakedene laf koymak.
Nankörlüktür, adaletsizliktir.
Hasret. Acayip koyuyor insana. Evet.
Menemen yaparken soğanı halledip ateşe salmışsınızdır. Siz biberlerle uğraşırken gariban soğanlar sararıp solmaya başlar. Bir iki kontrol edip evirip çevirirsiniz. Sıra domateslerle uğraşmaya geldiğindeyse soğanlara göz kulak olmayı beceremeyip kimisini yakmışsınızdır. Menemenin tadı şimdiden talaş gibi gelir.
görsel
Ulan ben kötü bir insansam neden cigerimden yanık kokusu geldi biraz önce?
Değer verdiğin insanın değer vermemesi.
Senin kalbin onun için atarken onun kalbinde bir başkasının olması. Bir kez bana ait olmayan kalbini dinlemek isterdim.
hak ettiğin değeri görmemektir. evet.
Senin biriyle hayal ettiğin şeyi, o gidip başkasıyla yaşaması, bak net budur
akşam orucumu açacağım yiyecekler bitmiş olabilir.
bu durum bana biraz koyabilir.
tartışmasız:

(bkz: yaz okuluna kalmak)

ulan millet tatilde, kumsal güneş deniz takılırken,

sen yazın kavurucu sıcağında derse git gel.

hani ölüm gibi bir şey.
Gece 3 litre su ictikten sonra sabah kalkinca agzinin kupkuru olmasi. Sikayetci degilim ama nedenini bir turlu anlayamam.
Diş randevularınızı 34000 gün sonraya vermeleri........
gözden düşmek. eskiden ilgisi olduğunuz kişinin, şimdilerde ilgisiz olduğu kişi olmanız en çok koyan durumdur.
ishalli ishalli dışarıya çıkmak zorunda olmak.
Hani tam iki dk mutlu olursun da üçüncü dakika da mutsuz ederler.
sikeyim ask acisini.

erken kalkmaktan cok koyani var mi ulan.
Dibine kadar haklı olduğumu dusundugum bir konuda , sırf karsimdaki insanı kaybetmemek için, deli gibi çırpınmak bazen koyuyor.
Yalan söylenmesi, kime neye inanacağını bilememek...
Askerde aynı devre olup,
Usta birliğini aynı günde başlayım izin kullanmayıp teskeresini aldığı, size taktığı an.
Hoşlanmanın, aşık olmanın, her gece vazgeçip her sabah yeniden sevmenin, acı çekmenin, dökülen gözyaşlarının ve unutma eyleminın sessizlikte birbiri ardınca seyretmesi ve karşı tarafın bundan haberinin bile olmayışı.
aynı insanın gözlerinde farklı şeyler görmek.
anladınız.