bugün

Ezel dizisindeki temmuz. Efsane karakterdi.

görsel
max black
(bkz: 2 broke girls).
sherlock holmes - benedict cumberbatch.
şu sikko başlığa yazmak istemiyordum ama madem sol frameden hiç gitmeyecek ben de yazarım anasını satayım.

iyi derken iyi kalpli olmak anlamında ise ismail abi'ye rakip belki john coffey çıkar o da 2. rauntta elenir. ismail abi gibi saf kalpli bir karakter ben hiç görmedim, belki kıyıda köşede kalmış dizilerde falan vardır ama ismail abi bilinenler içerisinde en iyisi. dostoyevski'nin mışkin'inden bile daha iyi lan.

şimdi burada aklımda kaldığı kadarıyla anlatırım ama ne gerek var bilmeyen açsın 100 bölümlük bir efsaneyi seyretsin. bedavaya! hadi masum'u ben de izlemedim paralı diye. bunu izlemeyen yok yere çok şey kaçırır..

arkadaşları için böbreğini satan bir insan ismail abi. öyle saf ki sonunda aradığı sigortalı işi bulunca kendini ölümsüz zannetti. 'bana bir şey olmaz mecnun sigortalıyım ben'.

pamuk şekerin pamuktan yapılmadığını öğrenince hayal kırıklığına uğrayan 40 yaşındaki bir adamdan bahsediyoruz. her şeyi salla çayı demle diyen bir adam bu. kendisini işten kovdukları ortamdan 'hadi bakayım çok iyi davranın kendinize, hiçbir şeyi de kafanıza takmayın' deyip ayrılan bir insan. mahallede gördüğü tonton teyzenin her defasında poşetlerini elinden alıp ta evine kadar götüren adam. yeni bir işe girerken elediği rakibini evine kadar takip eden ve onun garibanlığını, çocukları olduğunu görüp pişman olan ve sırf bu yüzden işi bırakan, çocuklarına versin diye 'bu çikolatalar elimde kaldı ben zaten yemem' deyip çikolataları o adama veren (halbuki çikolataları nam nam nam yemeyi çok sever o) yardımsever bir insan. buradaki işin asıl yüceliği de; ismail abi'nin kendi cebinde beş kuruş olmadan bunları yapmasıdır.

akvaryumun içindeki balık benzetmesini duyduğum zaman tam olmuş demiştim; çünkü ismail abi kendisine kötülük yapan birini hemen affedebilen, onun yaptığı kötülüğü unutabilen özelliğiyle, yani balık hafızalı misali bir insan olması yönüyle balığa benziyor. ayrıca tıpkı akvaryumun içindeki balık gibi acıklı bir hali vardır. duygusal bir insan bir akvaryumu seyrederken oradaki balığın haline üzülür, hapsolduğu düşünür çünkü. her neyse.

kısacası ismail abi tartışmasız bir şekilde, başlıkta belirtilen 'en iyi dizi karakteri' unvanının sahibidir.

görsel

ha en iyiden kasıt; başarılı, karizmatik, sevilen, öne çıkan, popüler bir karakter falansa o konuda bir mutabakata varılamaz diye düşünüyorum.
tony soprano
Jack Shephard
micheal scofield.
oberyn martell karakteridir.

görsel

o ki kralın şehrine tek tabanca gidip sırası ile ( her ne kadar tasvip etmesek bile ) tyrion, tywin, cersei gibi karakterlere ayarın kralını verip kafa tutmuştur. dağ gibi bir oküz ile düelloya tutuşup işi artisliğe vurmasa patates edebilecek kadar yürekli hiç kimseden sözünü sakınmayacak kadar korkusuz verdiği sözleri tutacak kadar dürüst bir karakterdi. he cinsel yaşamı farklıydı biraz ama o kadarcık kusur kadı kızında da olur. erken ayrıldı diziden şu ak gezen savaşında mızrağı ile 3-5 ak gezeni mızrağa geçirip şiş kebap yapardı kesin..
Mecnun çınardır, net.
yedi numara haydar ve recep .
Akbabuş.
ragnar lothbrok'un aşağılayıcı tebessümleri yeter.
lip gallagher.
(img:#1516852)
görsel
Ercüment çözer.
Behzat Ç. (bkz: erdal beşikçioğlu)
Kanuni Sultan süleyman (bkz: Halit Ergenç)
Cersie Lannister .
(bkz: simon adebisi)
Dexter Morgan.
tabii ki tartışmasız ismail abidir candır o.
Barney Stinson .
Ismail abi, izlemedigim halde bende yer edebilmiş olan behzat ç,
intikam dizisinde ki yağmur özden.
floki. görsel

çok karizmatik buluyorum kendilerini
(bkz: Samim saka)
yasemin saylan.

dırıt dırıt dırıt dırıt dırıt dırırırırırır dııııııırıııı duuuuuuruuuu.