bugün

insanların kendisinden bir şeyler bulabileceği hediyedir. kişiselleştirilmiş, sadece onun için yapılmış, dünyada başka bir örneği olmayan hediyedir. en güzel hediyeyi oluşturmanın bir kaç kuralı: bir şeyi amacının dışında kullanmak, kişiselleştirmek, abartmak, küçültmek, büyütmek, bu kuralları uygulamak en güzel hediyeyi elde etmektir.
henüz verilmeyendir.
hasta yatan babaya küçük cocuğu tarafından "ben sana bakayım babacım" denmesi.
sevdiceklerin tek tek doğum günü çocuğu için düşüncelerini duygularını anlattığı kısa film olabilir. tabi bunu organize edecek insanda doğumgünü çocuğunun en sevdiği ise dadından yenmez.*
önemsenme ve güvende olduğu hissi. bir kadın için en önemli 2 olgudur.
onunla bir omurdur.
güzel hayatın insanoğluna kazandırdığıysa seçimleriyle, en güzel hediye hayattır.
süpriz olan tüm hediyeler.
beklemediğiniz anda sevgilinizin size verdiği hediyedir o kadar güzeldir ki kelimeler kifayetsiz kalır. teşekkür edersiniz falan ama yok, eksiktir. güzelinden kocamanından bi sarılışı haketmiştir o kalbi güzel aklı güzel insan.

ayrıca;
(bkz: şimdi istanbul da olmak vardı)
sevgilinin sadakati...
sevgilinin iyiki varsın demesi...
sözdür...
gözlerinin içini güldürür insanın, "en güzel hediye"...
sözdür kimi zaman; sıcacık bir öpücük, içten bir gülücüktür bazen; kimbilir...
kalptir. bir de onu isteyen birine verirseniz, ben daha büyük hediye tanımıyorum.
kişinin zevklerine hitap eden, ince düşüncelilik emsali olan, boyutu maddi değeri pek de mühim olmayan hediyedir.
(bkz: çikolata)
Anne ve babalar için de en güzel hediye çocuklarının hayırlı birer evlat olduğunu görebilmeleridir. Ne demiş atalarımız: " Bir ana-baba çocuğunu kıskanmaz, bir de öğretmen öğrencisini."
o anda neye ihtiyacınız varsa o dur.
misal borcu olana para yada ziynet eşyası, hasta olana ağrı kesici vs.
en zor zamanlarınızda omzunuzda hissettiğiniz ansızın çıka gelen sıcak bir eldir.
özel günlerin dışında ölesine alınmış höde dir.
aşktır...
onun için yaptığınız besteyi dinletmektir ve dahası çalmaktır ona.ben öyle yaparım.
koşulsuz sevgi sunmak...
sevgiliye verilen ter, parfüm karışımlı kullanılmış t-shirt. *
hediyeyi güzel yapan hediyenin kendisi değil, onu verenin hediyeyi verirkenki tarzı ve duygusudur..
-Gündelik hayatın telaşından çalınmış bir kaç saniyeye sıkışan alo...

-emek emek hazırlanmış ve damakta bir lise aşkı tadını yayan bir yamalı bir tablo...

-hatırlamakta zorlandığın, ama gördüğünde içinde martıların uçuşmasına engel olamadığın, aynı karede yer alabildiğiniz bir çocukluk fotoğrafı...

-aşkının temizliğini, saflığını temsil eden bir kalıp beyaz sabun...

-buram buram sevgili kokan bir yastık kılıfı...

-gelecek hayalleri kurmaya müsade etmek...

-birlikte kurulan hayalleri yaşayabilme ihtimalini, birlikte değerlendirmek...