bugün

Hukukçularda ve tıpçılarda yoğundur bu.
(bkz: manken)
Mankenler ve öğrenci işlerinde çalışanlar.

Egolular ve egolarının hiç bir anlamı yok.
Abi bence çoğunuz vakti zamanında tıpçı hukukçu olmak istediniz olamayınca da bunun ezikliğini yaşadınız adamlarla aynı ortama girince kendi kendinize triplere giriyorsunuz aq. Adam adını söylüyor kendini tanıtıyor “uuuauauaa bu ne ego yhaa küçük dağları sen mi yarattıııaaan”
Türkiyede doktorluk ve Hukuktur.Yani savcı hakimler bu gruba girer.
hangisidir kesin bir şey söyleyemem ama konumunun önemine rağmen en egosuz ve insan gibi olanlarını çok iyi biliyorum..

(bkz: öğretmenlik)

pek çok branş öğretmeni yeni güne bir akademisyen havasında hazırlanmasına rağmen her zaman insanlarla da iç içe olabilmeyi başarabilmektedir.

ellerinizden öpüyorum sevgili tarih, ingilizce, edebiyat ve matematik öğretmenlerim.
hukuk grubu. özellikle hakimler ve savcılar yukarı doğru uzar giderler.
Tabii ki de Doktorlar, Avukatlar ve bazı egolarına şahit olduğum öğretmenler. yani anlamıyorum neden kendinizi kaf dağında görüyorsunuz ki
avukatlar demişsiniz de bence avukatlar egolu değil, bir davada sizi savunmak için bir taraflarını yırtıyorlar nasıl egolu olabilirler ki?

doktorlar, hakimler, savcılar, pilotlar.
bazı insanlar egolu görünebilir, bunun altında aslında bıkmışlık ve tahammülsüzlük de olabilir.
geçen günlerde erkek bir doktorla konuşurken ben ona “siz” diye hitap ederken o bana “sen” diye hitap ediyordu, egoist biriydi, konuşma şeklinden, bakışından duruşundan iticilik akıyordu. onu uyardım, ben size “siz” diyorsam siz de bana “siz” diyceksiniz dedim ve arkamı dönüp gittim. doktor diye bana istediği gibi davranamaz.

egoist olmalarına bizler izin veriyoruz, haklı olduğumuz yerde kendimizi doğru bir dille savunmalıyız.
istisnasız avukat olan bütün arkadaşlarım her fırsatta avukat olduklarını dile getiriyor.
1. Rejisörler,
2. Astrologlar,
3. Okul müdürleri.
tabii ki pilotlar.. okurken kuru ekmege muhtac, parası yok diye sürekli içtiği birayı size kitleyen sigara otlanan bu mahluklar diploma tescili ve işe alım sürecinden sonra 720 derece dönerek adeta gianluca vacchi kıvamında bir hayat yaşamaya özenirler. 23-24 yaşında ellerine geçen 5 haneli aylık maaş ile parasını nereye harcayacağını bilemeyen bu tipler hayatı daha önce hiç yaşamıyormuşcasına savurgan olurlar. kokpitte ne yaptıklarını bilmediğimiz için 1 saat 15 dakikalık yurtiçi uçuşta 4 buçuk saat anlatacak kadar anı bitiktirme potansiyeline sahiptirler.
Askere giden arkadaşlar bilirler,

Uzman çavuşlardaki ego generalde yok.
Doktorlar.
uludağ kadın sözlük yazarlığı meslekten sayılırsa en egolu meslek.
Bloger. Net.
bekçiler, raybanlı polisler.
Askerde Kurmay Subaylar (Özellikle Kurmay Albay).
Avukatlar ve yeni nesil işlerde bulunur. Örnek: Bilgisayar Mühendisi, Genetik Mühendisi, Grafik Tasarımcısı...
Avukat doktor gibi inekleyerek elde edilebilen meslek grupları bir kenarda dursun da bu polislere ne oluyor anlamiyorum. Olum alt tarafi polis olmussun nedir bu ego maasin belli olayin belli hepsi takmis gozlugu yürüyüşleri falan bir degisik. Savci komutan milletvekili gorunce onunu ilikleyen adamlar halka nedense kabadayi anlamis degilim.
Avukatlıktır. Öğrencisi olmama rağmen bir şımarıklık var üstümde. ilk dava açacağım kişiyi düşünüyorum.
Doktorlar ve avukatlar.
SMMM, ymm. Egolu olmayı hak etmeyen meslekler bunlar. Hak etse neyse. Yahu bu mesleklerin bir tarihi bile yok. Muhasebeci deseniz bir nebze.