bugün

pazarını arttırmak için her türlü şeyi yapabilecek insan. para sen nelere kadirsin.
Şahsına ait 'Ustam ve Ben' kitabını okuyup beğendiğim kişilik.
kendini baskı altında hissedip zoraki politik açıklamalar yapan yazar şeyimsi. açıklamaları da suya sabuna dokunsa bişey demiycem.

bir de şu var, kadın aşk kitabını ingilizce yazdı. türkçeye başka bir çevirmen çevirdi. bu ne şimdi? türk edebiyatına katkı mı?
iyi bir yazar.
mahrem araf aşk firarperest iskender ustam ve ben kitaplarının kadın yazarıdır. 1971 strazbourg doğumlu Türk yazardır. hayatını en çok etkileyen olay cihangirde kazancı yokuşunda ki evinin önünde gecenin bir yarısı bir travesti ile arasında geçen diyalogtur. 2 çocuk annesi yazar kız ve erkek çocuk ayrımına karşı çıkmıştır. kızına oyuncak araba oğluna barbie bebek almıştır. aynı zamanda eski zaman gazetesi köşe yazarıdır. bu aralar da habertürk gazetesi pazar ekinde haftalık yazıları yayımlanmaktadır. kitapları türkiye de doğan yayıncılık tarafından basılmaktadır.
Popülerizmin ve sattırma kaygısının uşağı.
kendini tekrar eden yazarlardan biridir neden bu kadar abartılıyor anlamadım.
Sırf Nobel almak için Ermeni soykırımı vardır diyerek orhan Pamuk'un yolundan giden, Türkiye'de yazar olarak kabul edilen kişi.
ustam ve ben kitabını okuduktan sonra hakkındaki bütün görüşlerimin olumsuz yönde
değiştiği yazar kişisi ki zamanında hakkında şu girdiyi yapan insanım:(#20862030) .

not: muhtemelen ne kitabını okurum bundan sonra ne de köşe yazılarını, resmen muhteşem yüzyıl tadında yazmış ustam ve beni, ben daha edebi şeyler beklerdim kendisinden.
Korsan top on lıstesınde zırveyı goguslemıs yazardır.
Çözülmeye gerek olmayan bayan.
http://www.zaman.com.tr/g...a-aliskindir_2221818.html
Demet Akalın'ın yazar versiyonu olmaya aday pinhan kitabını çok sevdiğim yazar, ama başından geçen her olaya her döneme her seneye kitap çıkarmasının başka açıklaması olamaz birileri Demet hanımla rekabet içerisinde.
dolu, bilgili bir kadın ama kafasının içerisindeki şeyleri kağıda iyi aktaramayan kişi. yani entelektüel bir kötü yazar.
Hata edip bir kitabini okumak gafletinde bulundugum yazar. Hic bir sanatsal degeri olmayan cumleler kurup Turkceyi her paragrafda katletmistir.
ilginçtir tarihimize, milletimize o kadar hakaret ediyor ama çoğunluk bu durumu umursamıyor.

baba ve piç romanında türk milletini kasap, cahil ve istilacı olarak tanımlamış.

https://twitter.com/scorp...00537071086624768/photo/1

ben tüm ermeni ve Yahudilere karşı değilim. benim karşı olduğum benim ülkeme milletime haksızca hakaret edip aşağılayanlar.
aralarında muhtemelen iyi insanlar da vardır ama çoğunluğu bu şahıs gibi düşünüyor.

ayrıca şimdiye kadar elif Şafak'ın iki kitabını okuma gafletine düştüm ve gerçekten ikisi de çok kötüydü. hatta birini yarıda bıraktım. o biri de medyada sürekli reklamı yapılan, allanıp pullanan aşk isimli meşhur romanı.

edit: bahsetmeden geçemeyeceğim elif Şafak'ın eşi de paralel ve neocanların eski gazetesi radikalin patronuydu.
fettullah gulenın gelınıdır.
Şişme yazardır. Ne kalemi güzeldir ne de dogru bilgi verir. Neyini seviyorlar hala anlamis degilim.
şu ülkede kitaplarına asla para vermeyeceğim, türk yazını da olsa desteklemeyeceğim üç beş yazarın arasındadır kendisi. samimiyetsiz bir dili, halka/okuyucuya yaklaşımı var. edebi değeri olan eserleri -mahrem gibi- ürettiyse bile artık tamamen ticari kaygı ile hareket etmekte ve zaten iyi olmayan edebi profilini gittikçe niteliksizleştirmekte. kendini göstermeye çalıştığı gibi entellektüel kesim değil, genelde plajda yatıp bronzlaşmaktan başka dertleri olmayan kadınlar okumakta zaten. kendisini fazlaca batılı göstermeye çalışıp bir yandan türkiye ile arasına mesafe koymaya çalışması bir yandan da yine bu ülkenin okuyucularından para tırtıklamaya çalışması alabildiğine itici geliyor bana.

enver ayser'in tespitlerini olumlu bulmasam da şu sözü gerçekten doğrudur;
''düşünsenize iyi bir romancı diye günün birinde elif şafak; yurtsever romancı orhan kemal adıyla bir ödüle layık görülürse, orhan kemal'i yaşatmış mı oluruz, yoksa bir kez daha öldürür müyüz?''

kesinlikle.

nitelikli çağdaş yazar arıyorsanız ayfer tunç okuyun mesela? bilge karasu okuyun, tezer özlü okuyun ya da günümüze gelene kadar eminim bir çok kişi daha halide edip okumamıştır ona hak ettiği değeri verememiştir/vermemiştir. bu tür "marketing" oyunlarına gelip asıl değerli yazarlarımızı atlamayın.
edebi yönünü bilmem aga,lakin cnntürk ekranı siliyor cümleleri.görüntü kalitesinden midir?,görününenin kalitesinden midir? bilinmez;almıştır götürmüştür vesselam.
Habertürk gazetesi yazarıdır, önceden vejetaryen miş şuan et yiyebiliyormuş.

--spoiler--
Habertürk gazetesi yazarı Elif Şafak, gazetenin Pazar ekinde vejetaryen olmayı bıraktığını yazdı.

14 YIL SONRA ET YEMEYE BAŞLADI

“14 sene sonra et yemeye nasıl başladım?” başlığıyla yayımlanan yazıda Şafak, üniversite yıllarında et yemeyi bıraktığı belirterek, “Oysa şimdilerde aynı ben, eski dostlarım otoburları sessizce terk ediyorum. Damak tadım değişirken yeni ve köklü bir kültür keşfediyorum: Etoburların renkli dünyası” dedi.

http://www.ensonhaber.com...i-birakti-2014-09-15.html
--spoiler--
cemaat in etliye sütlüye karışmam parama bakarım dejenerasyona pek bulaşmam tarafından bir kimse.
hafta da bir kitap yazan kötü yazar. okumayın okutmayın. okunacak "niçe"leri varken.
Ergenlerin sevgilisi.

"Elif şefekten aşk'ı okhudun muhh?"

He okudum amk okudum.
Aşk kitabının yazarıdır. Kitabı sevmiyorum.