bugün

yazarlık yapılamayan sözlük. uçurulurken uyarı yok açıklama yok bu da demek bir bok yok.
(bkz: ben ne bok yedim)
ekşi dediğin nedir ki gülüm ben senin için uludağı göze almışım. lafı 2 sözlük içinde iyi bir kıyaslama örneğidir.
bu ne lan!
insanların sanki öğretmen ataması beklermişcesine yazar olmayı beklediği sözlük.
şahsımı 60 binincilikten 28 bininciliğe fırlatmıştır, hala da bekletmektedir.

ve hepsinden önce bu entry vallahi subjektif değildir. şüphesiz ki bu entryden ne anlamlar çıkar amua.
okan bayülgen'in uludağ sözlükten bahsetmesinden sonra, "ekşiden gelecek tepkiyi ölçmek için uludağ'ı övdü" minvalli hazımsız entryler giren sözlük. komik misiniz lan?
ulusözlük zirve elemanlarının yaptığı asistleri değerlendirip ayar veren sözlüktür.
haliyle uludağ sözlükle dalga geçen sözlük.

ps. bu entry okuyan ekşi sözlük yazarı, zorumuza gidiyor yazma daha fazla amına koyum.
an itibarı ile transfer olunası sözlük.
bu gece itibariyle görüldüğü üzere hala en iyidir ve öyle de kalacaktır. arkasından tek sıra olup gelecektir diğer sözlükler.
bütün geceyi uludağ sözlükle taşak geçerek geçiren sözlük.

Disko kralına kafam girsin bütün sözlükler kardeş olsun.
ekşimiş süt kıvamında, hafif koyulaşmış ve ağır kokulu bir ortam. eleştirmek için yazmak kalıp olmuş, yermek ve sürekli olarak sövmek yetenekli olma anlamı taşıyor. bok atarken "tek yürek" olma durumları ise göz yaşartıcı.

üstüne üstlük öyle duyarlılar ki; "uludağ sözlük'e cd yağdıralım kampanyası", severim hepiniz, sevimli kuzucuklar sizi... önce "dama atılan pabucunuzu" arayın bulun, sonra yaparsınız kampanyanızı.

edit; eksileyen ekşi kuzucuklar, alınmayın siz üzerinize...
yazarlarını uludağsözlük yazarları ile kıyaslayan sözlük. ekşimiş biraz tadı mı bozulmuş ne. ama yine de bir kardeşlik türküsü tutturmuşlar bugün, hoş arada bikaç arıza da var. yine de hoşuma gitti.
bu akşam disko kralı programında göt olduğu söylenen uludağ sözlük aksine göt olan oluşumlardan birisidir.

(bkz: #6566770)

ek olarak, bu sözlükteki uludağ sözlük başlığında bir yazar "makara çocuklarmış ama lan" gibi bir tabir kullanmış. hayır bu adamı oradan eleştirmek var fakat bu anlatmaya çalıştığım şeyi gölgeler. o yüzden buradan diyorum ki, senin o "zeki olduğunu sanan ve bu ütopik tavrını ortalık yerde gösterme hevesli genç" tavrının götüne pompa yaparım.
(bkz: uludağ sözlük e cd yağdıralım kampanyası)
(bkz: ekşi sözlük e para yağdıralım kampanyası)
(bkz: uludağ sözlük tüm sözlükleri geçti)
(bkz: ekşi sözlük ün toprak bütünlüğünü destekliyoruz)
(bkz: ünlülerin ekşi yi bitirme planı)
ekşi sözlüğmü kaybettim hükümsüzdür.bulanların insaniyet namına uludağ sözlüğe getirmeleri rica olunur.
şimdi öncelikle bildiğin ekşi. yani hoş bir tat bırakmıyor, yüz buruşturuyor. neye göre oraya yazar olunur, kriterler nelerdir bilmem. bilmek de istemem. ama zeka baz alınmadığı kesin; pek çok entry bas bas bağırıyor çünkü ''ben niye yazıldım günahım neydi?'' diye. şimdi biz olayın bundan sonraki kısımları ile ilgilenelim. öncelikle bu işi bu ülkede ilk yapan oluşum, ona zaten itiraz yok. ama artık dejenere. bunu 14 yaşındaki yeğenim bile görüyor. bir şeyler ters gidiyor orada ya da hiç gitmiyor. orada sözlük yazarı yapan birkaç tanıdığımın ise burnu kaf dağında. sanırsınız tabloid'te, the sun'da, liberation' da yazıyorlar. sözlük gitgide gücünü kaybeden bir halterci gibi enerjisini kaybediyor. tekrar derim, genel anlamda sözlük hala ilk olmaktan ve açıklama kalibresinin gücüyle saygınlığı hak ediyor. ama çoktan tırmanmış olduğu ve yıllardır kahvesini höpürdettiği everest in tepesi'nde biteremediği kahvesine yardımcı olacak birileri artık var. oraya yazar oldu diye böbürlenen ve oraya yazar olmaktan başka ne tür bir numarası, başarısı olduğunu merak ettiğim ve ego cebelleşmesi yaşayan yazarları artık kanıksadık. atalarımız onları da düşünmüştür;

(bkz: ıslığı dağları taşları tuttu güttüğü bir tane keçi)
ortalama bir eksisozluk yazarina;
ulan sen kendini shakespeare mi saniyorsun da en iyi sen yaziyorsun geriye kalan herkes okuz. sen herseyde hakli degilsin ve diger konusanlar salak degil. herkesin bir olayi vardir. insanlarin diger eksik yanlarini gorup, saatlerce bunun ustune giderek alt etmeye calismak kendini ispatlayamayanlarin sorunudur. eksi sozlukte harika yazilar yazan farkli, aykiri dusuncede insanlar var, bu yadsinamaz bir gercek ama sen onlardan degilsin buna karsin sen onlardan daha fazla hava basmaya calisiyorsun ama sunu bil ki: gercek hayatta o "ben ekside yazarim" demen kimsenin sikinde degil ancak internete girdiginde kendini bulabiliyorsun ve klavyesiz bir hicsin.
sen gerizekali bir duzadam degilsin ki uludagsozluk'ten konusan bir yazarin kendi adina konustugunu anlayamayacak kadar. yani her konusan, konusmasina baslamadan once "bu benim fikrim" demek zorunda degildir zira sen mal degilsin ve anlamalisin ki bu sadece onun fikridir. eger bu fikir isvec bilimadamlarinin olsaydi, zaten kisi bunu belirtirdi. o cd leri alir...
günleri, ayları ve hatta yılları şaşırmıştır. çaylak modunda yıllardır bekleyen yazarlara hala pişkin pişkin "yine de bu yoğunluk dahilinde bu değerlendirme bir kaç gün sürebilir." diye ayar veren sözlüktür.
alexa ya falan sığınmaya başlamış sözlük.
(bkz: korkmayın)
(bkz: metin olun)
yazarlarının çok yönlü olması gereken sözlük. yazar olmak istiyorsanız, doktor, öğretmen, mühendis, filozof vs. olmanız gerekiyor. en azından bunların en az üçüne sahip olmanız gerekiyor. ekşi sözlük neden sıçtı zannediyorsunuz? çok ünlü bir sözümüz vardır, yarım doktor candan eder diye...
(bkz: ekşi sözlük te yazar olmayı bekleyen ezik sözlükçü)
bir zamanlar okurken toplu alım yapılınca çaylaklık mertebesine yükselip 1 ay kadar bekledikten sonra sikerim lan sözlüğünüzü sanki çok matah birşeysiniz aq deyip hesabı sildiğim sözlük.

bu ne beni ne onları yüceltir! ama insanların kapılarda bekletilmesi kalite göstergesi olan bir ülkede onlarca insanı bekletince kaliteli olduğunu sanıyorlar. evet arkadaşım daha önce kuruldun bizden ve bu sözlük formatı dediğin bokun yaratıcısı sensin ama bu senin muhteşem olduğun manasına gelmiyor.
öyle bvir yer haline geldin ki klavye arkasından herkes birbirine sallıyor. ama kimsenin objektif gözle baktığı falan yok. amaç sadece sallamaksa inan bunu çok iyi yapanlar var uludağ sözlük'te veya itü sözlük'te.

evet burası 3 senelik yeni bir oluşum, tıpkı senin 2002'deki halin gibi. ama buranın farkı bu tecrübeye daha önce sahip insanların daha önceki tecrübelere dayanarak senin düştüğün hatalara düşmeyip daha hızlı ilerlemesi. bu sadece dün değil daha önce de birçok kez ifade edilmiş birşey.
imla hatalarına, trollerin çokluğuna bakarak değerlendirme yanlışına girmemek lazım. çünkü sen de sütten çıkma ak kaşık değilsin.

bu sözlüğün şu an için tek kötü yanı yönetimdeki boşluktur. o da giderilirse inan kalite olarak senle farkı alexa'daki sıralama farkı olur! ha inatla bununla övünür dersen;
"da vinci kaç sattı sen bana onu söyle" demekten farkı yok bunun bunu sen de biliyorsun!
ekşi sözlükte ki bir yazarın uludağ sözlük hakkında "geneli hakkında bir şey diyemeyeceğim ama bizzat 95 doğumlu bir veletin yazar hesabıyla uludağ sözlük'e girişini görmüşlüğüm vardır" diyerek uludağ sözlüğün içler acısı halini bütün herkese ileten sözlük ve yazarlarını kapsayan oluşumdur. *
Uzunca bir süre takip ettiğim, bir süre yazarlığını yaptığım, kimi zaman kah güldüğüm, kimi zaman kah düşündüğüm entryleri okuduğum online sözlüktür.

Uludağ sözlük ile birlikte paralel olarak devam edip çeşitlilik olması açısından varolması gerektiğine inandığım bir oluşumdur. Hiç bir şeyin tekeli iyi değildir, Uludağsözlükten sonra ekşi sözlükde hatalarını görecek ve alemde tek olmadığının farkına varıp bir takım düzenlemelere gidecektir elbet. Çeşitlilik iyidir, tekel kötüdür.