bugün

ekşi dediğim ekşisözlük'tür.. burası dediğim tahmin edileceği gibi uludağ sözlük'tür.. hıyar dediğim de hıyar değildir aslında hıyarağasıdır..
psikolojide bir ismi vardı.. çok güçlü acıma duygusu o acınan şeye yönelik bir nefret de getirebilir bazen.. nasıl bu kadar zayıf olunabileceği kavranamaz ve öfke duyulur o güçsüzlüğe karşı.. bende bu tiplere karşı böyle bir duygu oluştu işte tam..
dün gece pek girilemedi uludağ sözlük'e, gri ekran çıkıp durdu.. uykum da yoktu bare biraz ekşisözlük'e bakayım dedim.. orada da aklıma esti uludağ sözlük'ü arattım.. en son sayfadan başladım okumaya..

formatı delmenin serbest olduğu sözlük.. ben bokunu çıkartınca ancak kovdular.. hahahaha.. fırlamayım..
hıyarağası #1

moderasyonu son derece sabırlı sözlük.. ben başka bir nickle orada taşak geçiyordum baya ancak attılar.. hohohaohaoahoa.. çok komiğim..
hıyarağası #2

başka bir nickle şöyle bir baktım, hiç beğenmedim, beğenmeyince uçurursan sikime kadar diye mesaj attım uçurdular herifler.. ehuehuehueheuheu.. çok piçim adeta..
hıyarağası #3

böyle gidiyor.. gidip bu entryleri aramayın bu kelimeler benim hayalgücümün eseri ama aktarılan fikirler aynı.. şimdi o yazıyı yazan hıyar belki hala buradadır biraz daha komiklik yapmak için, polemiğe girmeye gerek yok..

canımın içi.. bilen bilir, ben ki yok uludağ sözlüğün duruşuymuş, ekşinin düşüşüymüş, sözlüklerarası kalite farkıymış, rekabetmiş zerre sikinde olmayan bir adamım.. sen de ekşi'de yazar olmanla hava atabilirsin, eminim önemli bir şeydir bu senin dünyanda.. hatta taşak da geçebilirsin uludağ sözlük ve moderasyonu ile ben de senle geçiyorum bir bakıma zaten..
ama bu mantığı anlamıyorum.. gidip orada ''ben de bir ekşi sözlük yazarı olarak bizden çooook uzakta ve ilkel olan uludağ sözlük diyarında gidip taşağımı geçtim, ekşisözlük ve ekşicilerin namını yürüttüm adeta'' reklamını yapman bana saçma geliyor, senin adına utanıyorum..
ulan bize ne, hadi bizi bırak onlara ne senin burada sıçtığın boklardan!..
''orada çok küfür ettim beni attılar moderasyona da el salladım giderken puhahahaha.. salak uludağcılar.. ben de sizin gibiyim yani dalga falan geçiyorum klonlarla.. haydi hep beraber piçliklerimizi konuşalım.. ekşi rocks uludağ sucks :pp''; bu mantalite nedir lan?..
bu neye benziyor biliyor musunuz?.. hani bazen bir grupta fırlamanın biri çıkar da herifin tekini makaraya alır.. grup ondan öyle bir şey istememiştir ama o fırlar birden 'bak bak şimdi ne diycem' diye.. adamın yanına gider bir-iki şey söyler herif bunu döver bu da koşa koşa ''hahaha duydun mu lan ne dedim adama çok komikti olm'' der..
grup da ona bakar..

yeminle ben ekşisözlük'te moderatör olsam atardım bu hıyarağalarını.. sözlüğü yanlış tanıtıyorlar diye..
bu kadar da çok hıyarağası dedik ama zannetmiyorum hakaret sayılacağını.. sayılsa bile bunlar gidip dava açamaz.. açsalar bile davada dayanamayıp hakime burada yaptıkları esprileri anlatırlar..
hakim de bunlara müebbet verir.. iyi halden 20 yılda çıkarlar, topluma yararlı birer hıyarağası olurlar..

eksilerken benim sunduğum agresif fikirlerime karşı yazı yazarsanız sevinirim.. hem moderasyonumuz çok laçka olduğu için formatı da delebilirsiniz..
makara olur..
2006 efsanesi olarak;
(bkz: bruker)
(#4438917)'den yola çıkarak: http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=14800956

ben hayatımda bir başlığın içini bu kadar dolduran bir adam görmedim arkadaş.. herif kendisi tanım..
işin komiği de bu yazıyı okuyan da adamı ekşi'de moderatör zanneder, herif son yazar alımlarıyla kapağı atmış, attığı gibi de yaptığı nefis piçlikleri milletin gözüne sokup, o göze girme niyetinde olan bir kaz..
kalite farkı ile ilgili söyledikleri ise, kendisi bağlaç olan -de'yi kelimelerden ayıracak bilgi birikime (kaliteye) sahip olsaydı tartışılabilirdi..

editler üzerine ben de edit: ilgili yazı ekşi sözlük'te editlenmiş.. arkadaşımız kendisinin, kimsenin ilgilenmediği konular üzerine kimsenin ilgisini çekmeyecek düzlükte yazılar yazması gerçeğini göz ardı ederek, aldığı eksileri de uludağ sözlük'çülere mal etmiş..
sözlüğümüzü geliştirmemizi önermiş, bunu önerirken de kelimelerden ayrılması gereken yeni bağlaç -de'ler eklemiş yazısına..

sevgili ozz le grand ise ne dedi bu adama bilmiyorum ama çok büyük ihtimalle doğru söylemiştir..

bu arada ekşi'de yazar olan biri varsa bu entryi kendisine bildirirse çok sevinirim.. nasıl bir psikolojiyse hala buradaki yazılanları takip etmesine rağmen gözünden kaçmış galiba, arkasından konuşuyor olmayayım..
ben rapper ninja bu entrynin başında verdiğim linkteki yazıyı yazan, benim nickini şimdi unuttuğum, diğer herkesin ise bir ay içinde unutacağı yazarı:
1)hıyarlık
2)bok gibi yazmak
ve;
3)dil bilgisi aczi ile itham ediyorum..

saygılar sunmuyorum..
haksız yere kovulduysa yaptığı iş son derece normaldir(neden atıldığını bilemem sonuçta). yok yaptığı bir hıyarlıktan dolayı atılmışsa o zaman ekşi'den de eninde sonunda atılır. o zaman nereye, kime, nasıl sitem edecek merak ediyorum. bence aynaya bakması en doğrusu olur.
(bkz: beyaz bir isik vardi profesor)
işte size bir çok yapay zeka denemesi örneği. peki biz ne yapacağız evladım? buradan atılınca ekşiye, ekşiden atılınca da annemize mi dert yanacağız? peki biz ne yapacağız? biz de yazalım mı tek tek başımıza gelenleri, buyrun:

- uludağ sözlükten adını vermek istemeyen bir esnaf: geçenlerde bir kahvede "yav bi entry girdim" demeye kalmadı; kafama sandalyeyi yedim.

- itü sözlükten adını vermek istemeyen bir öğrenci: itü sözlük'te "popomu deşifre" ettim; bıçakladılar!

- ekşi sözlükten boş beleş bir adam: "mafyöz federasyonu başkanı" dedim, öldürdüler!

yazalım mı daha! sizin bu futbol maçınız ne zaman bitecek? işte, geçirdiniz internet mekanizmasını elinize, yarısı da öbürlerinin elinde. hala neyi paylaşamıyorsunuz? sapla samanı sırtında "gelir belki zamanı" diyerek taşıyan gerzeklerden ne zaman kurtulacağız? ne zaman itibarımız iade edilecek? galileo gibi 250 yıl sonra mı?

bu insanlar beni dellendirir; ama delleneceğime yelleneyim diyorum. sonra cemaatin yapacaklarından korkup ondan da vazgeçiyorum. be evlatlarım; yaptıklarınız saçma sapan şeyler.
çift karakterli değillerse, nasılsa bulundukları her sözlükten o eşi bulunmaz, vatana ve millete gayetten faideli karakterleriyle kendilerini eninde sonunda attıracak olanlardır..
keramet sözlükte değil, kafada.. huylu huyundan vazgeçmez a dostlar (ah atalarımız, siz yok musunuz siz!)..
zaman.. birazcıcık zaman..
"madem o kadar kalite sıçıyordun, ne bok yemeye beğenmediğin bir ortamı bu kalitenle aydınlatmaya, bir nebze ortamı nezihleştirmeye katkı payın olmadı? bulunduğun fekatt hiç beğenmediğin yere uyup kalitenin içine etmek yerine, sen (ve senin gibiler) biraz çaba gösteremez miydin ağaçları kesmemeye, çimenlere basmamaya, kuşları sapanla vurmamaya?" sorularına maruz bırakılması gereken ama büyük ihtimalle cevap için iki lafı bir araya getiremeyecek olan muhterem vatan evlatlarıdır da hattızatında..
bir cenahta vatan kurtar, öte cenahta içine sıç.. bu mudur ?
ancak ekşisözlüğe yakışacak hıyarlardır.
hayatında bir baltaya sap olamayacak, bir yerden kovulunca orgazm olabilen sorunlu tiplerdir.
çoluk çocuktur. eminim ki ekşi sözlük yönetimi neyin ne olduğunu görüyordur ve bu tür yazarların ekşi sözlüğe zarar vermemesi adına önlem alacaklardır. ha sonrasında başka bir klon sözlükte "ehuehue ekşi sözlükten atıldım ama ortamın amuğa godum ahsuahua" diyecekleri de aşikardır. e ergendirler, kanları delidir. büyüyünce adam olurlar.
gidip baksan %98,76'sı onuncu nesil sabırtaşı olan hıyarlardır.
kaldıramazsa kaldırırlar durumudur.