bugün

olmasa daha iyi olurdu. "çatı aday" a oy atacak olan ben, bu adam olunca vazgeçtim.
allah binbir türlü belalarını versin bunların...

bu soktuğumun ülkesindeki makamlar türk milletine yasaklandı mı lan?

ermeni asıllı parti başkanının , yedek bopçu chp'Sini anladık da mhp bunu nasıl yapar.

siz nasıl milliyeçisiniz lan?

ihanet dört yanımızı sarmış...
saadet partisi genel başkanı ile kk görüşmesinin ayrıntılarını daha net anlamamızı sağlayan aday. http://www.haberturk.com/...-ve-sp-bu-konuda-hemfikir
kamuoyu yoklaması için ismi servis edilen zat. şu an adaylığıyla ilgili tepkiler toplanıyor ve kesinlikle bir başkası olacak. zerre tanımam kendisini, hemen bi soruşturma, bi baktım iko genel sekreterliği yapmış. yani chp islami kesimden çalabileceği oylara ve mhp'nin oylarına güveniyor. fakat kendi tabanını kaybediyor bu arada. ekmeleddin diyemeyen teyzeler nasıl oy verecek?

ayrıca abimizin ismi de tam sözlüğe malzemelik amk. resmen yeni bir jamiryo vakası.
chp nin allah ...versin demeye vesile enteresan şahıs.
din sosuna bulanmamış adam yok mu bu memlekette amk ya. chp sen zaten kara çarşafa rozet takarken bitmiştin, şimdi iyice yittiğini görüyorum. bsg artık chp.
ekmeleddin ne la, tey allam ya.
muhalefet partilerinin çatı adayı diye yola çıkıp minare adayı bulmalarının sonucudur.

hiç bir yerden tek bir oy bile çalamayıp ekmeleddin iken tekmeleddin olacaktır kendisi.
kimsenin de bu adam kim aq demediği adamdır. ben hariç herkes tanıyormuş meğer.
kimsenin hakkında ufak bir bilgi bile bilmediği adam. lakin müthiş bilgi birikimi olan devasa bir adam.
(bkz: türkler başa türk ister)
Coca cola karşısındaki cola turka'dır. Amk böyle siyasetin! %45'ten oy almayı planlayan chp anca kayadan toz koparacak o toz için mi %55'ten vazgeçildi!
Bu mu chp mhp ortak adayı! Chp+mhp % 40'sınız %11'i çekecek aday isterken kendi tabanınızı kaybedeceksiniz!
"CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin ihsanoğlu'nu 5 Maddede Tanımak"
http://www.sozlukhaber.com/h/9066/
"bu kim la?" diyenlere örnekle açıklayalım;

ahmet davutoğlu'nun aynısının mısır görmüşü...
Düşündürücü bir aday.

Hayatta görünmez kurallar vardır. Bazen hissetmesende mutlaka bu kural aşamalarından geçersin. Güçlü vardır, zayıf vardır. Yapan vardır, yapamayan vardır. kriterleri aşmak için değerlendirmenin hesabını sistematik işlemen gerekir. REcep Tayyip erdoğan güçlü bir aday. aktif siyasette gücünü bastıra bastıra kullanabilen ve tarafına kitle toplayabilen bir aday. böyle bir adayın karşısına zıt bir karakter çıkarırsan kazanamazsın. bu adam gibi birini öne çıkaracaksın. tayyip'in parçasından biri. onun gittiği yolu ezberlemiş biri. Çünkü zekiysen, daha zekiyle oynayarak kazanabilirsin. Bahçeli'ye giydirmişler ihsanoğlu arap diye. Mısır'da yaşamış arap değil. Yakup Kadri karaosmanoğlu'da mısırda yaşadı ama türkiye cumhuriyetinin yetiştirdiği en büyük stratejer ve yazardır. Bunlara dikkat etmek lazım. Bu kararlar günlerce tartışma sonucu elde ediliyor. Ben bu aşamadaki gelişmeleri başarılı buluyorum.
"ona oy vermem" diyenlerin paşa gönülleri bilir. oy vermemek rte'ye oy vermektir. hatta üşenmezlerse gidip rte'ye oy atsınlar ki tam olsun.

cumhurbaşkanlığı makamına, tanımı gereği, tarafsız, kavgaya, gürültüye meydan vermeyecek bir kişi seçilmelidir. o zaman herkesin diğer kesimlerin de hassasiyetini göz önüne alarak tercih yapması gerekir.

kaldı ki ekmeleddin ihsanoğlu'na "dinci" demek, kitaplarını hiç okumamış olmakla mümkündür...
Bir kova ekmegi cagiristiran isim. Ayrica türk bilim adamidir.
adaylığının yandaş camiada oluşturduğu rahatsızlık, doğru aday olduğunun en açık göstergesidir.
chp'nin kendisine oy veren seçmenle dalga geçmesidir. gülümsetir.

`http://www.bbc.co.uk/turk...11/131128_ihsanoglu.shtml`
Sadece muhafazakar akp'den oy çalma stratejisi üzerine bulunmuş gibi görünen çatı aday. Seküler siyaset peşindeki adamlar sırf bas geç mantığıyla bu adama mı oy verecez şimdi aklımı çıldırcam sinirlerim bozuldu.
merak ediyorum ve tamamen saf niyetle soruyorum:

bugün çatı adayı olduğu açıklandı. bugünden önce bu kadar methiyeler düzen, bu kadar kariyerinden bahseden insanlardan kaç tanesi bu adamı tanıyordu acaba? bugünden önce?
chp başkanının ermeni olduğunu sayemizde öğrenmiş lacivert götkıllarının hemen yeni gelinin sike sarıldığı gibi sarıldığı arapçı/ümmetçi, türk düşmanı ve kemalizm karşıtı tip...

adamın el kaide ile bağlantısı var hala yandaşlar sevmiyosa iyidir o diyor bazı salaklar...

vay bu ülkenin başına gelenler...
Ekmeleddin âmin. Bu ne lan böyle.
"arapçı/ümmetçi, türk düşmanı ve kemalizm karşıtı" olduğu yönündeki iftiraları desteksiz atanların beğenmediği cumhurbaşkanı adayıdır.

neye, hangi yazdığına, hangi demecine dayanarak bunları söylüyorsunuz?
kürt oylarına talip olunduğunu gösteren hamledir, mantıklı bir tercihdir.
Anlaşılan chpnin dindar kesimden de oy almak için çıkardığı çatı aday. Ahahah birkaç senede baykal chpsinden nereye. seviyorum ben bu adamları.
Ekmeği hatirlatan ismiyle karnimin ac oldugu gercegini hatirlatti bana.

Anti akpci bir tavir sergileyecegi dusunuldugu bariz oldugundan bu isim onerildi. Prof dr ariyorsaniz ilber ortayli var halil inalcik var oglu var. Osman pamukoglu gibi bir adami yapmalilar ama onun ulkenin menfaatini dusunecegini bildiginden yapmiyorlar.