bugün

bir genç, yine bir ölüm. ideolojik görüşü nedeniyle. her kafadan bir ses.

sol çizgide gazetecilik yapan bazı organlar 200 kişilik faşist grubun saldırısında bir ülkücü öldü diye haber yapıyor.
diğer gazeteler, pkklılar can aldı.

akla karanın karıştığı bir dönem.

facebook'ta x için ağlayan hümanistler şimdi neredesinizciler.
twitter'da bu kan yerde kalmaz diye intikam yemini edenler.
sözlükte nefret dolu entryler. her yer faşizm kokuyor.

ölüler yarıştırılıyor.
haberleri izlemek bile zor.

sokakta şiddet.
evde şiddet.
mecliste şiddet.
üniversitede şiddet.

ölüm. cinayet. yolsuzluk. tahammülsüzlük.

her yere yayılmış huzursuzluk ortamı. herkes çok gergin. herkes nefret dolu. herkes birine patladı patlayacak.
mutlu insan yok gibi. bırakın mutlu insanı, mutlu insana tahammül bile yok.

böyle bir ortamda, bu ülkede ben de mutlu olamayan milyonlarca insandan biriyim. ve oturduğum yerden kendi kendime sorup duruyorum. noluyor lan! bize ne oldu? ne olacak?
Allah rahmet eylesin. bölücülerin iyice şımardığının göstergesi. bir de solcu geçinenler destek veriyor.
allah rahmet eylesin. kim inanırdı pkklılar ögenci sehit edecek ve bu ülkede kim haklı diye tartısılacak tabiki pkklı o. çocukları suçlu.
berkinler aliler katledilirken gezi ile aramıza mesafe koyduk diyenler vardı sözüne rağmen katili gösterirken haklı bir serzeniş. ve net onikiden vuruş olumuş. ki böyle diyenlere rağmen gezide bdp taraftarlarını da mhp taraftarlarını da alanlarda görmüştük. naif bir söylemle ölenle öldürene durun siz kardeşsiniz diyecem ama kimse inanmayacak. neyse ülke zembereğinden boşalmaya başlayalı çok oldu da kinetik enerjisini ne zaman yitirecek o enerji bizi nereye fırlatacak merak ediyorum. ölene allahtan rahmet aklı duygularına galebe çalanlara selam ediyorum.
bozkurtu bir kenara itip çakala yüz verenler utansın.
chp ve mhp'nin muhalefet olduğu dönemde gerçekleşmiştir.
yazılan yorumlara falan baktım da... yok amk bu ülkenin gencinde okumuşunda da iş kalmamış bitmiş bu ülke. çözüm süreciydi, analar ağlamasındı, kck yapılanmasıydı şuydu buydu diye diye ülkenin geldiği nokta bu işte, en iyisi s.ktir olup gideyim ben isviçreye falan kurtulurum bu ülkeden. özetle ali ismail, ethem, berkin için ne kadar üzüldüysem fırat çakıroğlu'na da o kadar üzülüyorum ailesine dostlarına sabır diliyorum.
olaya hala partisel bakanlar var. ulan yeter be. bu ülke ne kadar meraklı siyasete. lan oğlum bir bok yok siyasette. siyaset dediğiniz yalan dolan. sağcı solcu gına geldi artık. burda bir genç öldürülmüş. herkes buna odaklanmalı. nasıl berkin evlan öldürüldüğünde lanet ettiysek şimdi de böyle yapmalıyız.
1) Berkin öldü üzülmediniz/Fırat öldü üzülmediniz. ikisi de aynı halt. insanın ölmesine üzülemiyosan senin o çürümüş vicdanına sinekler bulaşmış. Artık sen hayatının sonuna kadar ölüm ayıracaksın. yani 22 yaşında 2 genç ölecek, biri senin ideolojine yakın diye üzüleceksin biri yakın değil diye iyi olmuş diyeceksin. Vicdanını yesinler!

2) ideolojimi belirtmemek üzere söylüyorum; ideolojimin tamamen ters olduğu, fikren 180 derece zıt düştüğüm arkadaşlarımla biz gülerek fikir çarpıştırıyoduk. Ondan sonra da diyoduk ki ikimizin de ideolojisi ütopik. Böyle bir olanak var iken, neden halen 2015 ideolojik uğurda gencecik bir insan ölüyor ben anlamıyorum.

3)izmirdeki 5 senesinin 3 senesini ege üniversitesinin kampüsünün içerisinde yaşamış bir insan olarak söylüyorum. Dünkü olayın gerçekleştiği yer edebiyat fakültesi civarıdır ve bunu herkes bilir ki ege üni. edebiyat pkklıların kalesidir (tamamen masumiyetle solcu dediğiniz insanlar örgüt üyesi yani farkındalık yaratayım diye söylüyorum) onlara orada kimse dokunamaz. ben orayı bildim bileli hep öyledir. kusura bakmayın ama birçoğu da sivil olmak üzere 30 binden fazla insanın canına kastetmiş bir terör örgütünün kimse barışçıl amaçlarla üniversitelerde olduğunu kabullenemem. herkes düşüncesini savunsun bundan yanayım her zaman. ama devletin üniversitesinin içerisinde bir terör örgütünün istisnasız olarak her gün standlar açıp (ki bunların hiçbiri de yasal değildir, ne yazık ki üniversite yönetimlerinin borusu gayet masum amaçlarla kurulmuş dans, müzik, dağcılık vs hobi kulüplerine öter hep nedense) propaganda yapmasına, örgütün şehir yapılanmasına gencecik körpe ve çömez beyinlerin katılmasına sebep olan bir yapılanmaya üniversite ve fakülte yönetimlerinin göz yummasıdır bu ölümün sebebi.

4) bence yazdıklarım içerisindeki en önemli madde şudur ki, ülkemiz son 15 yıldır çok zor dönemlerden geçmektedir ki yine bu dönemlerden bir tanesinin içindeyiz malumunuz iç güvenlik yasası... bu yasanın çıkmasına haklı sebep olarak gösterilebilecek bir olayın böylesine bir zamanda yaşanması ve ambulansın geç gelmesi ve polis aracında rahmetli fırat arkadaşın taşınmaması da çok çok manidardır.

bilmem anlatabildim mi?
ayni seyi okudugum sehirde yapsalar adamin cigerini deserler. desmeseler ben deserdim mk. bu cocugun ailesi kim bilir nasil uzuldu ? niye birsey yapmiyorlar? bide ulkucuyuz diye gecinir cogunuz mk hastaneyi ne bok yemeye ablukaya aliyorsunuz gidin o itlerin inini bulup sikin atin lan devletin hastanesi orasi mk kendi insaniniza ne zarar veriyorsunuz? sikmisim biji aposunu o itinde aminakoyayim. ulkucu genclik irkci olun denmiyor ama uyanin artik havlayan kopek isirmaz oglum havlamayin gidin s.kin gelin. yeter su haberler yetti canima mk.
insanları şaşırtan nokta, bir ülkücünün öldürülmesiydi bence. sanki ölenler hep solcu ve sağcılar ölümsüzmüş gibi bir algının çerçevesinde, bu sefer genç ve sağcı bir insan öldürüldü.

aslında trajik olan 70'lerde mevcut olan sağcı-solcu muhabbetinin günümüzde de devam etmesi ve daha kötüsü, aynen 70'lerde olduğu gibi hala can almaya devam etmesi. internet keşfedildi, cep telefonu kullanılıyor, nasa mars'a araç indiriyor ve insanlar siyasi ayrılıkları hala şiddetle aşmaya çalışıyor türkiye'de.
Kısas yöntemini gerektiren olay. Şehidimiz mekanı cennet olsun.
fırat yılmaz ın ailesine sabır dileyerek bişeylerin altını çizmek istiyorum.

1- üniversite dışından gelen sayıları yüzü geçen ülkücü bir grubun, öncesinde alenen yol ortasında lojistik hazırlık yapması rağmen nasıl bu kadar rahat okula girebildiğinin düşünülmemesi,
2- yaşanan kavga esnasında ağır yaralılar olmasına ragmen polisin olayı sadece izlemesi,
3- ardından zaten ağır bir ülkücü ve polisin yoğun bir saldırın gerçekleştiği ve onlarca yaralının ki bir çoğu olayın tarafı bile değil ve ciddi derece yaralanmışken sağa sola pkk , pkk burada hatta soma gibi konuyla alakasız olmasına ragmen nasıl bir algı yönetiminin gerçekleştiğine dair ipucu veren yazıların yazılması,
4- izlenilen görüntülerde ellerinde satır, sallama ve bıçakların saklanmadan kimler tarafından ve ne amaçla havada uçuşuğu alenen ortadayken,
5- ege üniversitesinin edebiyat fakültesi civarında sol siyasetlerin uzun yıllardır masa ve stand açtığı bilinmesine ragmen bu durumu sadece kürt öğrencilere indirğemenin ne demek olduğu çok açık.

kaldıki yapılan yorumlarda genellemelere hiç sakınmadan baş vurulması, ergen cahiller gibi saga sola ana avrat kürül edilmeside bu durumun nasıl bilinerek suistimal edildiğinide ortaya koyuyor. sayıları neredeyse 20 milyonu bulan bir halkın bilmem neresine sokmak, soykırım yapma çağrıları vs. insanlığınız batsın
demekten başka bişey bırakmıyor.

son olarak şerzan kurt kenan mak ali serkan eroğlu ve daha onlarca üniversitelinin kampüs içinde katledilmesine göz yuman hatta buna ırkçı yaklaşımlarla çanak tutanların maraş, çorum ve sivas katliamlarını dış mihraklar gibi saçma sapan yerlere havale ederek sümen altı etmey çalıştıklarını hepimiz biliyoru. `hepiniz oradaydınız ulan
`
tamda seçimler öncesinde akp ye karşı çok ciddi bir halk bloğunun oluşmaya başladığı bu süreçte bu provakasyonun neye hizmet ettiğine değinmeyeceğim bile
Sonra da diyonuz kenan Evren yaramaz adamdı tabi.
Korkutucu bir durum. Ne biçim üniversite ne bir rektörlük anlamıyorum. Her gün edebiyat fak. önünde kürtçe şarkılar çalmalarına sınıfları basıp darmadağın etmelerine, duvarları, sınıfları pkk yazıları ile doldurmalarına , eylem yapmalarına hatta cinayetle biten kavgaların başlamasına rektörlük nasıl izin verir nasıl hiç bir önlem almaz. Dağın başı sanki. Ege=pkk yuvası bu ne böyle ya!!!!! Akp nin bizleri getirdiği son durum bu işte korkuyorum geleceğimizden , geleceğimizin olmamasından..... Allah o kardeşimizin mekanını cennet etsin ailesine de sabır versin biliyorum ki kanı yerde kalmıcak şu anda Türkiyenin bir çok yerinden ülkücüler toplanıp geliyormuş galiba pazartesiye bakalım Ege de ne gibi olaylar bizi bekliyor ALlah TÜRK'Ü ve ben TÜRK'ÜM diyeni bu vatana sahip çıkan ihanet etmeyen herkesi korusunnnnnn
Bir barış sürecidir gidiyor birisi de çıkıp sormuyor hayırdır kardeş neyin barışı bu diye savaşıyorsak birileri ile bilelim bizde ona göre hareket ederiz şimdi bu kardeşımızın annesine anlatsınlar barış süreci saçmalığını her gün karanlık bir güne uyanıyoruz her gün genç birileri ölüyor 20.yaşındayım artık canım acıyor kardeşler abiler.
Yanlis olmus o.. aslinda Ege universitesinde 1 insanin piril piril bir Gençin oldurulmesi olmaliydI. .
Orda ölen bir insandı ülkücü olsun olmasın.
bu bir terördür. bunu yapanlar normal değil şehir eşkıyalarıdır. bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir. bu arada ben ülkücü değilim.
hiçbir şey ışid adlı cani topluluğunu destekletemez, destekletmemeli. her seferinde maalesef bu numarayı yiyoruz. önümüze iki seçenek koyuyorlar ve birini seç deyip bizimle dalga geçiyorlar. ne ışid ne pkk hiçbir terör örgütü savunulmamalıdır. tıpkı yansıtılan 2 3 siyasi parti gibi başkalarının bizlere sözde seçim hakkı vereceğine kendi seçimimizi kendimiz oluşturalım. başımız sağolsun.
Tamamı ile gündemi değiştirmek üzere birilerinin düğmeye basması ile bu memleketin evlatlarının tekrardan harcandığı hazin olaylar silsilesi
bazı kişilerin anlamsızca sevindiği acı bir olaydır. yazıklar olsun.
ülkücüleri sokağa çekme çabasındaki babası apo olan it enikleri: sokağa inmemizi istiyorsanız kefenlerinizi giyin...
şaka maka üniversitelerdeki ülk*cülerin sesinin kesilmesine yol açan müessif hadise.

o çevrede sanıyorum muazzam bir korku var artık. eskiden güle oynaya kampüs basıp görüntü paylaşanlar gül kepsi, çay kepsi filan paylaşıyor. bunun adı korkudur.
ülkücülerin derslerini aldığı görülen olay. artık okul basarken daha temkinli davranıyorlar, yoksa her an niyazi olabilirler. şu gerçeği çok iyi öğrendiler; ava giden avlanır.