bugün

biz yedi göbekten istanbulluyuz diyenleri üzmüştür.
bir zamanların trendi idi bence gereksiz bir uygulama çıktığı zaman e devleti kilitledi bu yüzden bir sürü insan sitedeki işlerini halledemediler.
ulan ne güzel uygulama buna bile insanlar işlerini halledemedi diye bok atıyorsunuz. tam olarak neyden memnun olursunuz ki acaba?
Dedenin ismi zagop olsa bile çanakkalede savaşan gayri müslümler oldu. Ayrıca bulgar kökenli olup müslüman olabilirler.

(bkz: pomaklar)
Ne umutlarla sorgulamıştık... bizim sülalede hiç işe yaramayan uygulama.
anne babam aynı köyden. ta 1800 lerde büyük büyük dedem komşu köydeymiş... pek yol katedememişiz.
Bizim sülalenin ki çıkmıyor. Halam zamanında almış. Evraklar evindeymiş . Unuttu paylaşmayı. Insan merak ediyor ne olursa olsun.
Hala yaşayan 100 küsür yaşında akrabamın olduğunu öğrenmem dışında pek şaşırtıcı olmayan sorgulama. Üşengeç bir sülalem varmış, mahalle dışına bile çıkmamışlar. Bizde üşengeçlik genlerden geliyor bunu anladım.
Geçen yıl kpss de soru olarak karşımıza gelmiştir.
kendini hard türkçü zannedenlerin çok eski kuşaklardan ermeni yada rum veya yunan kökenli, kendini anti türkçü zannedenlerin ise atalarının oğuzlara dayandığı gerçeğiyle ideolojik fikirlerini sikip atan e devlet uygulamasi.
7 göbek sivaslı olduğumu teyit ettim.
Yedi sülalem göçmen.
görsel
En son bu çıkıyor.
Arkadaş ne ırkçı çıktınız yeter.
Bu olay sayesinde ülkücü ve türkçü sayısında azalma var fark ettiyseniz.
1831 yılına kadar gidiyor. e-devletteki silsileye göre 51'inci kişi benim. benden önce annem babam dahil 50 kişinin kaydı var. bu arada ne baba tarafı ne ana tarafı yerinden kıpırdamamış. en son dedemgiller istanbul'a göç etmiş. daha önce de bakmıştım ben buna gece gece hatırlamak amaçlı bir daha bakayım dedim.
1868 yılından beri tam 5 kuşaktır aynı köydeyiz. Daha aşağısını göremiyorum maalesef.

Babamın Babasının Babasının Babası yusuf oğlu hüseyin 1868'de doğmuş ve 1911 yılında hakkın rahmetine kavuşmuş. O yılları düşününce içimde tarifleyemediğim değişik bir tuhaflık oluyor. Cümle atalarımızın ruhları şad olsun. Amin.
Eğer ki ailenizde soylu ve ya azılı suçlu yoksa kayıtları tutulmadığından dolayı en fazla 1831 e kadar gidebilirsiniz bunun sebebide osmanlıda ilk nüfus sayımının 1831 de yapılmasıdır. Sebebi ise silah altına alınabilecek kaç kişinin olduğunu öğrenmek.
şu bulgaristan'dan gelenlerin havasını anlamıyorum abi, her yerde ben bulgar göçmeniyim yea falan. sanki norveçin kırlarından geldin ne bu hareketler dhdhd. hayattaki tek başarısı (başarı olup olmadığı da tartışılır.) dedesinin bulgaristan'da cinsel ilişkiye girmesi sanırım, başka açıklaması olamaz çünkü shdh
amk göçmen olunca madalya mı veriyorlar nedir bu göçmenlerdeki kendilerini kanıtlama çabası?
yüzyıllardır asi ruhumuz ayni ilde ikamet etmiş.
Büyük büyük büyük dedem Çırağan sarayının kilercibaşıymış, asil bir soydan geliyorum, yani buradaki çoğu yazar gibi Çomar değilim.
Büyük Çomar üçlemesi çıktı bana
Yozgat, Kütahya, Erzurum

Not: hav hav hav
nereden nasıl bakıyoruz biri yardımcı olursa sevineceğim uygulama.
guzel uygulama.