bugün

çamaşır yıkamak için makina icat edilmiş kadınlar rahat etmiştir.
bulaşık yıkamak için makina icat edilmiş kadınlar rahat etmiştir.
o icat edilmiştir. bu icat edilmiştir.
kısacası hayatı kolaylaştıracak herşey bulunmuştur.
bir kişiye ulaşmanın yolu 3310 telefondan geçerken, iphone alıpda bir saat mesaj yazmaya çalışmak hayattan saatler çalıyordur.
o yüzden pratikliği seven vatandaşın tercihi düşük model telefon kullanmaktır.
bundan utanmamaktır.
şimdi farkındalık yaratan şeyler gözde olduğu için. doğrusunu yapan insandır, ırzına mı geçiyorda utansın mantıklı olun.
Cakma iphonedan falan iyidir. Hem insanlar telefonlarina gore mi degerlendiriliyor sanki.
Asıl 2000 lıraya 32 ay taksıt odeyıp alan mantık utansındır.
gereksiz yere pahalı telefon almanın ne alemi var? telefon telefondur. 2,3 bin liralık ayfon alıp uzaya çıkmış olacaz sanki amk.
ayağında ayakkabı yok cebinde blackberry bu insanlar çok kıt beyinli demek geldi en derinden yani.
en anlamsız teknoloji ürünü olarak gelmiştir bana hep. bilgisayar teknolojisi ilgimi çekmekte fakat cep telefonu gibi bir aletin amacı dışında bu kadar şey içermesini yadırgıyorum 85 doğumlu biri olarak, zaten cep telefonu olmayan yıllarda yaşadım. olmazsa olmaz diye birşey yoktur. önce insan kafasından bir ihtiyaç uyduruyor ve sonra o ihtiyacı olmazsa olmaz olarak kabul ediyor.

misal ben ailemin bütün zorlamalarına karşı en sonunda pes edip almalarına izin vermiştim. bozulmadan bozulmaya değiştiririm hep. bence böylede olmalı.

ne zaman kullanılmaz hale gelir, o vakit değiştiririm. o kargacık burgacık aletten internete gireyim, belinde fıtık olan arkadaşımın mr'ını çekeyim, arkadaşımın giysisi üzerindeki radyasyon seviyesini tespit edeyim gibi düşüncelerim hiç olmamıştır.

şu anda kullandığım eski bir model. asla ama asla bozulmadıkça değiştirmem. maddi durumum oldukça müsait.

ayrıca hali hazırda kullandığım telefonun bile hiçbir fonksiyonunu bilmiyorum ve bilmekte istemiyorum. beni konuşturuyor mu? konuşturuyor. eh o zaman fazlasına lüzum yok.

ama iş adamları, genel müdürler, bilgi işlem müdürleri, kısacası yoğun iş temposu içerisinde olan insanların gelişmiş telefon kullanmasını anlayabiliyorum.

hemen cevaplaması gereken mail olur falan, girer cevaplar telefonundan vs... vs...

ama sokaktaki simitçinin blackburry veya iphone gibi telefonlarının olmasını yadırgıyorum açıkçası. çok saçma geliyor
pik piki pik pik diye çıkan sesin müptelası olmaktır.
teknolojinin merkezi japonya'da bile 10 yıllık telefonların kullanıldığını bilmektir. *
Maaşının 5 katı fiyata telefon alacak kadar aptal olmamaktır.
Alo diyekte ne olursa olsun özelliğede gerek yok diyen insanın özelliğidir.
ya kadere boyun eğmedir. ya da ağır basan bir özgüvendir.
Ben olmaktır.
açlıktan nefesi koktuğu halde hala iphone'un ve o standarttaki telefonların yeni modellerinin peşine düşen insan, içmeye ayranı olmadığı halde sıçmaya tahtırevanla giden kişinin ta kendisidir.
bu sebeple durumu müsait olmayan veya ihtiyaçları o iletişim aracını gerektirmeyen kimselerin, yine de o marka/model telefon diye tutturması mallık göstergesi olduğu için kafası çalışan kimsenin eski model telefonundan utanmaması durumudur.
tüketim çılgınlığına baş kaldırmaktır. utanmayıp da kullanan insan, bilinçli insandır.
liseli ergenlerde çok görülen bir durum.
utanma insanın bilerek veya bilmeyerek yaptığı hatalar sonucu duyduğu üzüntü veren bir davranıştır. düşük model cep telefonu kullanmakla olan bağlantısını çözemedim.
olması gereken, gayet doğal bir durumdur. elinde i-fhone5 olup da otobüse akbil basmaktan daha kötü değildir bana göre. nesinden utanmam gerekiyor? telefonun icadı iletişim kurma amaçlı değil mi? hepsiyle iletişim sağlayabiliyor muyum? evet!
asgari ücretle çalışıyorsun, kıçında don yok af edersin i-fhone6 ve samsung glaxy5 çıksın da bir an önce alayım derdindesin! nedir gösteriş budalalığı, nedir bu özenti olma hali?
telefonu sadece telefon olarak görmeyen bireyin sergilediği cesurca duruştur.

telefon; yani cep telefonu şu yıllarda hemen her insanın ortalama 24 saat boyunca yanında bulunan bir cihazdır.
yani bu şu demek, telefonlar her an bizimle; her anımıza bir şekilde tanık oluyorlar.

eski bir telefon demek seneler demek, yaşanılan seneler boyunca yanınızda olan; sevinçleri duyduğunuz, kederlere daldığınız ve bu konuda size aracılık yapmış bir şey demek.
bu sebeple bazı insanlar ruh katar telefonuna, kamerası 1 megapikselde olsa, 10 dakikalık abidik gubidik video çekimleride yapsa, arada sırada batarya-kapak gibi aşınma sorunlarıda çıkarsa o maziden bir dost gibidir. utanılmaz,utandırmaz.
tam tersi sağlamlığıyla, yıllardır süren birlikteliklerdeki sadık dost duruşuyla insana gurur katar.

teşekkürler 7610!

(bkz: ben bu yazıyı telefonuma yazdım)
kişinin kendini sahte ihtiyaçlarla kandirmasından baska birsey değildir. daha geçen aya kadar 1100 kullanıyordum. s3 aldım. bana yegâne artısı bilgisayar zorunluluğum yok artık. haricinde 1100 neyse bu da o.

bilgi işlemim teamweaver benim icin kıymetli bir özellik.
dedigim gibi laptop yerine kullandığım bir makine.
her sene yeni çıkan modelini almaktan akıllıcadır.
saçmadır. üstü başı olmasa anadan üryan kalsa beş kuruş etmeyecek adamdır. onu değerli kılacak olan maneviyatı, karakteri değil cebindeki cüzdan telefondur. fakirin gurursuzudur.
fevkalade gereksiz bir duygudur.
işlevini yerine getiren sağlam bir telefonum varsa daha pahalı bir telefonu alıp kullanmak sadece gösteriş kaygısıdır. Ayrıca insanların umumi yerlerde sevişip koklaştığı *bu zamanda gidip düşük model cep telefonundan utanmak çok paradoksal bir durum olurdu.
iş adamı harici olanlara sesleniyorum, çünkü o aletler daha çok iş adamlarına ve kadınlarına yönelik aletler. Uygulamalara bakıldığında daha net görülebilir.

Evet siz, o elinizdeki telefonu arama, mesaj, müzik ve radyo dinlemek ya da video izleyip oyun oynamak harici başka ne amaçla kullanıyorsunuz? Gps deme taksici misin amk? Değilsin, eğlencesine. Kimsenin parası kimseyi ilgilendirmez ama aynı özellikler 400 liralık 300 liralık bir telefonla gayet de güzel görülebiliyor. Neden bu insanlar 2000 liraya telefon alıyor? Gösteriş, masaya koyalım falan. Sırf mallık başka bir şey değil.