bugün

düşük model olmayan cep telefonum bozulduğunda sık sık eski model cep telefonumu kullanıyorum. eski modellerin sıfırları üretilse alacağım 3-4 tane koyacağım kenara. çok daha dayanıklılar...
normal bir durumdur. telefona çay döküldü. ve hatta gümledi diyebilirim. yenisini bir dahaki ayın ödeme planlarına aldım.
kullandığım telefonu yazıyorum: (bkz: motorola c113a)

--spoiler--
http://www.google.com.tr/...mp;sqi=2&ved=0CCwQsAQ
--spoiler--

sonradan aklıma geldi: bu telefonu "üstat satılık alır mısın" diye sorsanız telefoncunun birine muhtemelen beyin kanamasından gidebilir! *
fazla bi fonksiyonu olmadığından dolayı şarjının daha uzun günler gittiği bi gerçek.
yedi yıldır aynı telefonu kullanıyorum. hiç utanmam.

üretici firmasının bugün esamesi bile okunmuyor, kamerasıda çalışmıyor..

allah benim cezamı vermesin.
işine yarıyorsa gereksiz utanma duygusudur.
(bkz: htc herm200)
utanmak şöyle dursun bu durumun bireye getirdiği birçok artı vardır. izninizle hemen birkaçını sıralamak istiyorum:

-sağlamlık.
-kaybedilen telefonun arkasından hiç takmama rahatlığı.
-kullanılabilirliğin artması.
-paranın cepte kalması durumu.
-gerçek bir cep telefonuna sahip olmanız.

not: son maddenin ehemmiyeti diğerlerine oranla daha fazladır. küreselleşen dünyada artık gerçek manada cep telefonu kalmamıştır. hacimce çok yer tutan bu aletler ceplere sığmamaktadır.
senden kat be kat az geliri olanların angry birds vb eklentilerinden başka bir işlerine yaramayan Iphone, HTC vs vs telefonlarına gülmektir. Lan benim gelirim şu kadar ben almıyorum bu telefonları, kimi zaman lazım da oluyor ama bu mallar neden ve nasıl alıyor acaba demektir.

emektar için (bkz: motorola razr)
ihtiyaç ile gösterişi karıştırmamaktır...
(bkz: cep telefonu kullandığı için utanan sözlük yazarı)
utanılacak bir durum ortada gözükmemektedir keza siyah ekran, modülsüz ve özelliksiz telefonlar candır.. hele ki küçük, kullanışlıysa yeme de yanında yat.
olması gereken bir durumdur. insanlar cep telefon modellerine göre sınıflandırılmıyor.
utanılacak bir durum olmadığının farkında olan insandır. ayağını yorganına göre uzatıyordur. telefonu sadece telefon olarak kullanıyordur. gösterişi sevmiyordur. yüksek fiyata telefon alıp üç beş kuruşluk kontör hesabı yapmıyordur.
telefonu arama yapmak için kullanmaktır.
ergenlik yaslarını gecmiş kişiler için gayet dogal bir olaydır.
not: ergenlik sadece yas için deil zeka yası içinde gecerlidir.
amaç iletim kurmaktır telefonla ve utanmak saçmadır ama aylık gelirinin iki katı fiyatında telefon taşımak insanı düşündürür kanımca.
telefonu oyun oynamak, internete girmek için değil, mesaj göndermek ve telefonla konuşmak için kullanan insanlardır. gayet normaldir. en ucuz telefonun da 150 liradan başladığını ve asgari ücretle 5 kişilik ailenin geçindiğini de düşünürseniz utanılacak bir yanı olmadığını fark edersiniz.
cebinde beş kuruş parası olmadan milyarlık telefon kullanmaktan iyidir düşüncesinin eylemde vuku bulmuş halidir.
Son derece basit ve açıktır. Kullanımları kolaydır. Hele bir de 1100 vardır ki allahına kurban onun. Çocukluğun alemi yok. Bir telefondan müzik dinlemek film izlemek tek çizgi ütü yapmak gibi boyunu aşan şeyler beklememek lazım.
bel hizasından yere attığında bozulmayıp çalışmaya devam ediyorsa, kral sensin.
genellikle 3310 dan gelen bir utanma söz konusu oluyor. yaşadım.
yılda 1,7 milyar dolarlık cep telefonu ithal eden bir toplum olarak, öğrenmemiz gerekendir.
(bkz: cari açık)
tuşları işlevini yitirdiği halde, çaldığı zaman büyük bir titizlikle cepten çıkarabilmektir.
avrupada 2 yıl olan cep telefonu değiştirme süresinin ülkemizde 1 yıl olmasının, ayranı yok içmeye... atasözünün bu duruma ne kadar uygun olduğunu bize göstermesi nedeniyle herkesin elini vicdanına koyup aslanlar gibi 5 yıllık tuş takımının rakamları silinmiş cep telefonunu masanın üzerine koymasıdır.
ezikliğini telefonla giderdiğini sananlar buna şaşırırlar.