bugün

ne olduğu belli olmayan saçma sapan gürültü, şarkılar, türküler, oynama vs. gibi sebeplerdir.
paşa keyfim gitmemek istiyor. nikah şahidi olmamı istedikleri düğüne bile gitmedim. gelmem ben diye dedim tabi.
Gelinin yavşak arkadaşlarıyla muhatap olmamak.
Fazla gürültü ve kalabalik.
Çünkü gidince bi sik olmuyo.
Düğün yapmak görgüsüzlüktür.
Kasitli olarak, bilerek ve isteyerek kimsenin dugunune gitmiyorum son 2 yildir.

Neden mi;

Yakin arkadasim olacak gelin ve damadin yani amina koydugumun orospu cocuklarinin dugunune katildim. Dans edilip, pasta kesildikten sonra taki toreni basladi. Hem kiz hem de erkek tarafindan iki farkli kameraya kimin ne taktigini videoya cektiler. Yetmedi yavsagin teki de isim vererek ne taktigini soyledi. Bu benim icin bardagi tasiran son damla oldu. Adettir takacagin hediyenin uzerine ismini yazarsin eyvallah da kameraya alip soylemek neyin nesi ? O zaman hazirda 2 gram 22 ayar altin vardi yanimda. Kimsenin benim ne taktigimi bilmesine gerek yok. Bu rezilligi gordukten sonra kiz arkadasima hadi gidiyoruz deyip terk ettik mekani. O orospu cocuklariyla da iliskimi tumden kopardim.

Iste bu yuzden gitmiyorum ve dugun de yapmayacagim. Cok yakinlarima kokteyl verip gececegim aq.
iğrenç pop şarkılar,oynayan teyzeler .ulan bide ne zaman gitsem elime bi veled verip zimmetliyorlar.
Gereksiz.
Takıntılı ebeveynleriniz varsa Genelde gitmememeye çalışma nedenleri olarak kalan nedenlerdir. Say say bitmez.
altın fiyatları fırladı gitti 2002 yılında çeyrek altın takana burun kıvıranlar şimdi düğünüme gelen inşallah çeyrek altın takar diye sıra bekliyolar. altını geçersek düğün salonundan içeri girdiğimiz o anda sanki bütün insanlar size bakıyomuş hissi var ya o histen nefret ediyorum işte.
Çünkü zeki bir insanım başka bir neden bulamıyorum.

Aklı başında birinin davullu, zurnalı, piyanolu filan saçma sapan türk düğünlerine gideceğine inanmıyorum.
1-) Oynamayı bilmemek ve buna rağmen ısrarla oyna diye ısrar eden öküzler. Babam da oynamayı bilmez anam da çünkü yarım asır olmuş köyden göçeli.

2-) düğünlerde çalan müziklerin midemi bulandırması. Bazı yörelerin bir kültürü var kendi müziğini koyuyor ama bazı yerlerde çiftetelliden giriyor, tarık Mengüç'e atlıyor, demet Akalın, Aleyna tilki derken erik dalı ile final yapıyor.

3-) kurt sürüsü gibi onlarca gözün üstünüzde olması. Bu kim falan muhabbeti. Yaş kaç, ne iş yapıyorsun, askerlik falan ne oldu diye soran amca ve teyzeler.

4-) ananızın yada ona eşdeğer beyni 30 yıl geriden gelen teyzelerin kafalarına göre bir kızı size yakıştırması yada sizin haberiniz bile yok iken felancanın kızı pek güzel bizim oğlana göre tam muhabbeti.

5-) artık içki içilmiyor pek ama 10 sene önce sağlam içilirdi buralarda. Beleş içki için gelen Arizona kertenkeleleri ile muhatap olma. Bu kertenkele takımının tartışma çıkartması, adam yaralaması, dövmesi...

6-) uzaktan bir akraba için takım elbise giyip o gerginlik ortamına girmek istemiyorum.

7-) düğüne 21.yy'da gerek kalmadığını düşünüyorum. Ayrıca maddi külfeti çok fazla.

8-) lafta günlük hayatı bize zehir eden muhafazakar tiplerin kendi dinlerinin haram kıldığı bir olayı gelenek maskesi altında meşrulaştırması.
Sokakta öpüşen bir çift yada parkta bira içen bir vatandaş, köyde şort giyen bir erkek görünce yobazlık yapan kesimin düğün ortamında haremlik selamlık olayına aykırı olarak, müzik ile şehvete gelip özellikle haram olan darbuka vari müzik dinleyip düğün günü alkole özgür gözle bakması bana çok itici geliyor. Köyde uzun saç bırakan adama anan gibi saç bırakacağına baban gibi bıyık bırak diyen tiplerin söz konusu düğün ortamında kendi kızlarının giydiği sırt ve bacak dekoltesi ile bir ala gavata dönüşmesinin ikiyüzlülüğünü görüp tiksiniyorum.
yıl olmuş 2019, düğün ne ya.
Akşam siz tam bir günah gecesi yaşayacaksınız diye bizim kafamızı niye davul zurnayla sikiyorsunuz amk.
Çok kafa sikiyor anlıyor musun!
- kuaförden ağaçkakan gibi çıkan hısım akrabalar, gelinin ablasının gelinlk giydirilmiş küçük kızın şımarıklıkları.

- elektro bağlama ile kafa düdükleyen sanat dışı sesler ve ona eşlik eden anırmalar.

- gelinin dayısının içip içip zırvalaması.

- salon fotografçısının damada tecavüz etmesi.

gibi problemlere yürek dayanmadığından.
Gergin hissettiriyor.
Düğün denilen şeyin eğlenceli olması gerekirken eğlendirmemesi.
iki kişinin yasal olarak sevişebilmesini kutlamak istemiyorum.
birilerine çıkan resmi sevişme izninin halay çekilerek kutlandığını görmesem de olur.
akrabaların yarış pistinde olduklarını sanması.
- herkesin gözünün birilerinde olması, kimsenin kendi işine bakıp eğlenmeye çalışmaması.
- toplu/çiftli dans etme sekansında gereksiz ciddileşen ve aşırı ısrarcılığa kaçan tiplerin ekseriyetle bulunması.
- varlığından haberinizin olmadığı insanlarla muhatap olma baskısını hissettirmesi.
- geçici sağırlığa sebep olan aşırı yüksek sesli müzik. açık alanda bile delirtirken kapalı alanlarda tavana bakarak ölmeyi beklemek zorunda bırakması.
- düğün alkollü ise bir süre sonra saçma sapan hareketlere şahit olunması. komik olanları saymazsak genellikle rahatsız edici görüntüler oluşması.
- bu satırları yazarken bile boğuluyormuş gibi hissetirmesi ve entry'i burada sonlandırması.
Mendebur akrabalardan uzak durma isteği.
Düğünler de herkes birbirini süzüyor onu bunu inceliyor abartılı kıyafetler sanki Oskar alacaklar a.koyim.Helede bayanlar Adnan Oktar ın kedicikleri gibi makyaj kıyafet noluyo a.koyim çok iğrenç bir ortam.