bugün

(bkz: Baldız)
samimiyetsizliktir. ayrıca gereksiz strestir. bazı çiftlerin düğün tarihine kadar yetişmiyor bazı şeyleri. iki ayakları bi pabuca giriyor. ne gerek var allasen. kıy resmi nikahı oldu bitti. gereksiz stres işte. azalarak biter inşallah şu saçmalık.
insanların neden evlendiğini kavrayamamak.
yaz akşamları o bayağı müziklerin devamlı çalınmasıdır.
yaş ortalaması 60 olan piste zorla oynamaya çıkartılmak. yaşlı teyzelerin göbek atması yapılmış bir organizasyon olması.
Kimse kusura bakmasın ama kilise düğünlerinin gerisinde kalmışız bu konuda, ne kadar asil bir tören oluyor babası kızının elinden tutup getiriyor herkez efendi efendi oturuyor falan. Bizde normalde apaçilerin arabada son ses açıp gezdiği ankara müzikleri ile göbek atılıyor gerçekten çok saçma.
çok fazla gürültü olması ve çocuk çığrıltıları.
ne zaman evleneceksin sorusu.
Zalimuslar abi ya saçlarına bir ton jöle boşaltıp geliyorlar sonra kizlar onlara ibretle bakınca aşık olduklarını zannediliyorlar ben dayanamıyorum anca kız arkasımın yanında duruyorum zalimlerden uzağım.
ortalığı savaş alanına çeviren, show manyağı magandalar.
böyle saçma sapan bir gerginlik, böyle bir inceden psikolojik savaş, berbat müzik .
masa masa dolaşıp oturmaya mı geldik deyip duran teyzeler.
hayvan gibi makyaj yapıp güzel olduğunu sanan ablalar.
illa her düğünde çıkan görücüler. (kriter yok burda güzel çirkin demeksizin.)
içip içip sarhoş olup ortalığın ağzına sıçan dayılar.
elini öpmezsen ölecek hastalığına yakalanmış teyzeler.
evladına hayat arkadaşı arayan ebeveynlerin ilgi odağı olmaktır.

not: cinsiyet belirtmiycem diye öldüm
yanik kulotlu corap kokusu, evde kalmislik hissi, kendini duvardan duvara carpan baldiz iticiligi, zorla oynamaya kaldirilmak, tam moda girmisken dugunun bitmesi falan filan..
bu aşırı sevincin ilerde bir gün son bulacağını bilmekten ileri gelen irite durumudur.
fotoğraf çekinme mecburiyeti. bir gün inadına beni çeken o kameraya nah hareketi çekecem kepaze olacak ortalık. şanslı hayranımız kim bakalım.
insanların yalandan birbirine gülmelerini ve düğünün gösteriten başka birşey olmadığındandır.
halay çekilmeyen bir yörede olan düğün olması. yok efendim bazı bünyeler alışık değil halaysızlığa ve bu benmişim. güzel yöremin düğünlerinde halayla, davulla, zurnayla insanlar doyasıya eğlenirken, coşarken bende izleyici olarak izleyip keyif alıyordum ancak niğde ilinde bir düğüne katıldıktan sonra o düğünden nefret ettim.
hemcinslerimdeki
su tutkuyu hala anlamıs degilim, dügün ne ya, dügün?? kıyarsın
nikahını, eglenirsinde o ayrı. ama simdi dost, akraba, bi ton kisi, sen
git hepsini selamla, ilgilen sonra da eglenmene bak, o yorgunlukla
cidden, dügün tam bir cilekes bi durum.
(bkz: gözlem evi)
mezdeke..
Bütün bayan akrabaların anlamlı anlamlı bakıp, onları dansa davet etmenizi beklemesi nefret etmeye yeter bile.
Abartılı makyaj ve saç modelleri . Ha bide sikimsonik saçma sapan müzikler.
Dedikoducu yaşlı teyzeler, abazan herifler.
Herkesin birbirini tuvalet pompası gibi öpmesi ve "eee sıra sana geldi" diyen teyzeler.
takı merasimi denen birşey var , bu nedir arkadaş ya ! bide ananos falan ediliyo az para takanın ismi hızlıca okunuyor düşük bir ses tonu ile , bilezik altın falan takanınki ise yüksek sesle ve coşkuyla söylenip ''alkış'' diye sonuna ekleniyo.

bu kadar iğrençliği kaldıramıyıcam galiba.