bugün

(bkz: kalk oynasana olum oturmaya mı geldin)
Şap şup öpen teyzeler, üstelik bir kısmını tanımazsınız bile.
zorla oynamaya kaldıran teyzeler, bilmiyorum ulan oynamayı, köçek mi sandınız beni, insanları eğlendirmek için mi oradayım ben.
düğün saçı ve makyajı.
dinen caiz bir ortamın bulunmamış olması.

konuşmayı dahi bilmeyen, okula dahi doğru dürüst gitmeyen kişiliklerin şık giyinip bir şey biliyorum havalarında dolaşması..
Para toplama yarışı içinde olan insanlardır.
herkesin samimiyetsiz bir şekilde mutlu gözükmesi mecburiyetindendir.
Zorla piste ittiren teyzelerdir.
Oynasam kendim kalkar oynarım sen niye zorluyon teyze? He bide reddetme seçeneği hiç bi zaman sunulmaz sadece koyun gibi doğruca piste inmek zorundasın.

edit: halay başı olursam yardırırım.
seçenekler arasından bir hatunun daha kayıp gitmesidir.
99 yaşındaki kadınların makyaj yapıp insan dışı varlıklara benzemesi.
küçük yaşımda ezilme tehlikesi yaşadığım halaydir.
akraba düğünüyse oynamak durumunda kalıyorsun. Kenarda biranı yudumlarken birileri kolundan çekip duruyor.
kız beğenmeye gelen teyzeler.
zorla halaya kaldırılmak ve oynamak zorunda kalmak.
Zurnanın sesinden bıkma, kulağımın içinde çınlaması.
fahişe gibi giyinen kızlar.
Sıra sende imaları.
- çok sıkıcı bir ortam.
- bir ara herkes topluca dansa kalkar ve sonra oturunca ağızları yüzleri ter olur.
- uzun süredir görülmeyen akraba görülür. neredeyse kan grubuna kadar sorar. yıllardır benim hakkımda kaçırdıklarını öğrenir.
- adam 100 tl lik çeyrek getirir. 200 liralık içki içer. normalde içmeyeceği kadar içer çünkü bedava!
- normalde güzel olan kızlar bile o janjanlı abiye kıyafetleri içinde, ağır makyaj ve kuş yuvası saçlarıyla çirkin olurlar.

bunlar benim için yeterli sebepler efendim.
Bir türlü anlam veremediğim kulağıma tecavüz eden son ses patlak hoparlorden gelen sözde eğlenilmesi için çalan müzik, sevmeyen Türk kızı yoktur harelde, bulursam evlencem.
Şu şekilde açıklama getirilir sevmeyen kişiler tarafından.

-annemin babamın nişan törenine gitmedim, düğüne çok ısrar ettiler gittim ama onda da oynamadım.
hem nefret edip hem de gitmek zorunda olmak yok mu....
yasli teyzeler acik sacik giyinip badana gibi makyaj yapip sacma sapan oynamalaridir acik net.
kız bakmaya gelen anneler
çiftetelliye zorla kaldıran terli amcalar teyzeler
makyajı abartan, çorabı kaçmış kızlar
kızları dikizleyen, giydiği takım elbisesi emanet gibi duran genç delikanlılar
bayatlamış çerezler
kim ne takmış diye bakan meraklı gözler.
düğünün taa kendisi.
Yüksek sesle çalan müziğin yanında , avaz avaz bağırarak muhabbet etmeye çalışan davetlilerin muhteşem uyumu(!)