bugün

merak edilendir.

adam olağan üstü düğün yapıyor yinede yaranamıyor surat mahkeme duvarı gibi.
(bkz: yaranamadım)

http://www.youtube.com/watch?v=5_yX7XqCEqY
yüzüne 5 kat duvar sıvası gibi makyaj yapıldığı için gülemiyor olabilir.
Aylar öncesinden saç modelleri beğenilir, gelinlik hazırlanır, provalar yapılır, mekan seçilir, organizasyon konuşulur tamam der oldu. Mutlu olur. Asıl mutlu olacağı gün gelir, gelinlikte iğne eksiktir, geri kalan herşey onun için artık çöptür. Sen ne yaparsan yap güzel kardeşim, kadına yaranmak diyince günlerce düşünsende fayda yok. O takar.
Regl tarihini hesaplayamamış gerdek gecesine denk getirmiş olabilir.
Tüm düğünlerde, ilk dakikalar sıkıntılı başar. Bir şeyler ters gider, eksik kalır, unutulur.
Ama düğün başladıktan bir süre sonra rahatlar insan.

Eşim, ilk dansa girmeye 5 dakika kala sinirden ağlamıştı.
Sebeplerini sayayım.

Dans maskelerimizi kaybettik.
Gelin bohçası kayboldu.
Tarlatanın tellerinin biri çıktı.

Bir kaç mevzu daha vardı ama hatırlamıyorum.
gelinliğin olmazsa olmazlarındandır.
(bkz: sinir stres)
Bi ton saçma sapan şey. Evlenmeyi mal mülk ve de borç alma işinden çıkarıp iki gönlün birbirine bağlanması olarak anladıklarında daha güleç olacaklarını umuyorum
Evleneceği adamı sevmiyordur sırf parası için evleniyordur içinde tuhaf bir burukluk vardır ondan suratı asıktır. Tabi başka bir konuda olabilir kadın dunyası sonuçta kim bilir ne vardır aklında.
Topuklu ayakkabı ayağını acitiyor olabilir. Kaynana ve gorumce düğünden once sinir bozmuş olabilir. Densiz dusuncesizin biri beyaz giymiş olabilir. Düğünde lorke lorke çalınca ben nereye düştüm lan demiş olabilir. Gelinliği saçı makyaji istedigi gibi olmamış olabilir. Herşey olabilir.
Osuruktan teyyare, selâm söyle o yare konularını, o gün kendine dert edip, herkesi dinden imandan çıkaran gelindir.
Ayıp eden gelindir. Şu düğün bi bitsin, sonra ümüğünü sıkarsın cümle alemin. Bi dur!
Çeyreği attım çantama, sana zırnık yok!
Yapragi yedigi icindir.
hep incik boncuktur. o senin düğünün gülsene.
ailesi yobazdir kiz dugunde gulmez oynamaz diye tembih edilmistir.
(bkz: düqüncü qızlar eqlesin)
görsel