bugün

ülkemizdeki karşılığı gece 12'ye kadar davul çalıp insanlara eziyet etmek olan eylem.

Sabahın köründe başlarlar davula. Neymiş gelin aşağı inene kadar çalınırmış. O geliyor bu sefer salona kadar 20 araba korna çalarak gidiyor.

Bu nasıl bir mallık? Sen eğleneceksin diye yüzlerce insanı rahatsız etmek hangi din kitabında, hangi ahlak kurallarında yazar?
gelin ve damada en ufak katkısı olmayan, çevredekileri sevindiren saçma gelenek. paranızı almak içindir. bir yandan alıyorsun takılarla, perde arkasında pertsin. zatem öncesi var birde. yaptığın inanılmaz saçma gereksiz masraflar ve kız tarafının görgüsüzce istekleri.

(bkz: abi düğünü)

yapmayın, yaptırmayın.
Davetiyeye düğün yemeklidir.diye yazdırıp ve aç bir şekilde gittiğim düğünde yemek verilmemesi midemizin bir tarafımıza yapismasina sebep oldu.vicdansizlar yemek vermeyeceksiniz niye yazdiriyorsunuz
götüne girdiği kişinin * en ufak bir zevk almadığı ve stresini iliklerine kadar yaşadığı saçmalık. fiyat/performans oranı yerlerde sürünür.

düşünsene zararın en az 50 bin lira ve gram zevk almıyorsun, hiçbir şekilde eğlenmiyorsun ve aylardır stresini yaşıyorsun.

(bkz: oynamaktan nefret eden damat)
damat sikmektir. ayrıca oyuna kaldıran orospu çocuklarını da es geçmemek lazım. senin sevmediğini bildikleri halde yaparlar bunu. abim katil olacaktı neredeyse.
(bkz: Tey Tey tey)
" gelin ve damat piste " ve " çocukları pistten alalım " sözünün mutlaka duyulduğu, erkeklerin ve kadınların şıklık yarışına girdiği simi bol olay.
Aslında mükemmel bir olaydır birliktelik ve beraberliği en güzel ifade ediş şekillerindendir ama ne yazık ki çoğu zaman Türk toplumunda fazla abartılır.
biz sevisiyoruz bize para verin demenin en kibar yoludur.
Sanirim en sikici olay, damat ve arkadaslari disinda herkes sikintili.
Oh be eve geldim.
TÜRKiYE DE insanları kandırmak ve parasını almak üzerine kurulmuştur.
diğer ülkelerde iki insanın mutluluğu içindir.
Boştur,ulan iki insan birbirini seviyorsa benim akrabaların işi ne..
iki aile arası (anne baba kardeşler) arası küçük tören yaparsın tamam..
illa yedi sülaleyi ayaklandırmaya ne gerek var...
Vücuda terden yapışmış gömlek ve sıkılmış, yorgun damat
Makyajı akmış gelin, yüzünde tebessümlü gelin,
Düğün Salonu önünde takım elbiseli gençler,
Annelerinin dizinin dibinde genç kızlar,
Bangır bangır müzik içinde birbiriyle bağırarak sohbet eden, ellerinde tesbih, Renault araba anahtarlı dayılar,
Balon peşinde koşan küçük çocuklar..
Kici boklu bir gece icin yillar boyu odenmeye mahkum birakilan borclara neden olan gereksiz faaliyet.
düğünlere oldum olası karşı olmuşumdur, anarşist değilim, sebebim var;

şöyle ki ortalama bir düğün, masraf olarak yeni kurulacak olan ailenin eğer maddi durumları çok da ortalamanın üstünde değilse yıllar boyu ödeyecekleri bir borca eşittir. ve bu aileler düğünün gerçekleştirilme aşamasında bu borç-harç denklemi içerisinde döner dururlar, düğün geldiğinde ise endişeli bir halleri vardır mutluluktan ziyade, "acaba oldu mu, beğenildi mi, laf eden olur mu?" kaygısı ile.

bu bir gelenek evet, yapılmadığında ise elalem denilen ayaklı dedikodu sistemi bık bık laf edeceklerinden ötürü parası çıkışmasa da öteden beriden toplayıp denkleştirmeye çalışır kimi aileler.

çok basmakalıp işler bunlar. varlıkların konuşturulduğu, kimisinin boynu büyük şekilde imrendiği ama yapamadığı, kimisinin saraylarda ihtişamıyla yaptığı olaydır.
özlenilen.

ulan kaç sene oldu şöyle yakın akrabalardan birinin düğününe gidemedik hiç. az oynamayı severim beceririm de. allah'ını seven beni düğüne çağırsın lan.

ben en çok şu kadifeden kesesi olayının introsunda kopuyorum. şöyle bi ''ooooo!'' çekiyor ya millet.

https://www.youtube.com/watch?v=lIk1LV6Ry8E

ohhh!! yandan yandan.
Yavrum/ kuzum.. Sizin dugun çok ters bi zamana geldi Anam... diyen akrabalar mutlaka vardir her dugunde.
Çoğu kişinin severek katıldığı şey. Güzeldir.
(bkz: iki bayram arası)
pilav varsa gidilir.

(bkz: düğün pilavı)
en gösterişli makyaj ve kostüm gelinin kız kardeşine ait olan hede.
(bkz: gelinin kız kardeşi)
2016 yılının ilk çeyreğinde hala düğün gibi zırvalıklarla uğraşanlar olması ne acı.

düğün dediğin siz sevişeceksiniz diye eş dost akraba toplaşıp halay çekmekten ibarettir. evlenen hanım kızımız gelinliği ve abartılı saç ve makyajıyla ortalarda salınırken damat bey ise oo hoş geldiniz muhabbetlerinde.

düğün dediğiniz olay bence çok saçma ve aşağılayıcı bir şey. nikah+ufak bir kokteyl en temiz çözümdür. düğün yapan ağır varoştur.
0:00 4:03
Kazananı gelin.
20 kusür milyarlık altın. Evlenme uktesi. Aile. Ve de sevdiği insanla mutlu bir hayat.
Kendi dugunume katilamayacagim bir yaza daha merhaba.