bugün

şehri ülke sanan yazarlar olduğunu gösteren başlık.
çek cumhuriyeti.
not: adam ülke demiş amk şehir değil.
tartışmasız tükiye.
Amerika - Almanya - ingiltere.
doğulacak ülkeler başlığında istanbul, trabzon, yozgat gibi illeri görene kadar türkiye idi. yok usta bizim ülke mal burda yaşanmaz.
-papau yeni gine.
isveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, isviçre, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda'dan ibarettirler...
cezayir.

adamlar dünya kupasına katılıyor.
yine doğsam, yine türk olsam, yine türkiye'de olsam.
türk yani, net.
Filistin. En azından buradaki gibi vicdan azabıyla yaşamazdım.

Not: Filistin bağımsız olmasa da benim kalbimde hep hür.
kanada. aah ah.
rusya, ukrayna, isveç, danimarka, almanya.

karı kızı göze hitap ediyor. Yiyişmesekte gözümüz şenleniyor.
türkiye diyenler sanırım aylık 5000tl geliri olan insanlar veya 1000TL ile ay sonunu zar zor götlerini sıkarak getirmeyi seven insanlar.ben ingiltere,isveç veya norveç'i isterdim,en azından o ülkenin vatandaşı olup rahat rahat avrupa'yı gezerdim böyle vize vize diye dolaşmazdım.
alaska norme kasabası.
yine seçme şansımız olmayacağı için dağılabiliriz sözlük.
amerika'da zenci olarak. (new york olsa güzel olur.)
isviçre, ingiltere yahut isveç. Para var huzur var. Çalıştığım puba gelip biraya 30 lira domalıp aaa ucuzmuş diyen bir bu vatandaşlar var bir bildikleri.
Kesinlikle amerika Birleşik Devletleri nde. Bi daha böyle iğrenç bi ülkede doğup büyümeyi, bu ülkede yaşamayı kaldıramam. Açık açık da söylüyorum herkese, bu ülkeden nefret ettiğimi "siktir git amk piçi, burda bizim başımızı şişirceene siktir ol git ülkeden, sanki yalvarıyoz gitme diye ipneye" cevabını alıyorum herkesten. Ben amerikada doğmak isterdim azizim, şimdi abd ye gitsen kaç yazar, gitmesen kaç yazar?
yine Türkiye.
isveç, Norveç, isviçre. hem kişi başına düşen milli gelir yüksek, hem adil gelir dağılımı var, hem de demokrasi gelişmiş, hem entelektüel adamlar. Türk olup buralarda da doğulabilir.
Kanada veya Norveç. Kesinlikle Türkiye değil.
(bkz: Hindistan)
Jamaika veya;
Yeni Zelanda.
Veya japonya. Böyle bir elli boyunda 40 kilo biri olurdum. Oh ne güzel.
italya. turklere en cok benzeyen gruplardan bir tanesi. ya da hollanda. kizlari cok guzel.

suriyeliler ve kurtlerle italyan ve hollandalilari takas yapalim sonuna kadar turkiye.
sibirya. barbarlardan epey uzakta.
Çek cumhuriyeti ya da isveç.

Aradığınız her şey orada var. Emin olun.