bugün

danimarka, norveç.
zehirli hayvanlar konusunda sıkıntınız yoksa avustralya ve yeni zelanda.
oturma izni ve dil sorununuz yoksa japonya.

isveç ve norveç'te yurttaş olmayanları insan yerine koymadıklarımı arkadaşımdan biliyorum. adam avukat, orada yüksek lisans yapıyor ama yalan yani.

para sıkıntınız yoksa her ülke.
(bkz: türkiye değil)
(bkz: iskandinav ülkeleri)
Nüfusun az ve huzurlu olması gerekir. (bkz: kanada) (bkz: hollanda) (bkz: isviçre)
akıllı, zeki, çalışkan ve işbilen insanlar için, her ülke kolaydır.
Tembel ve her şeyden şikayet eden insanlar için de, yaşamın kolay olduğu ülke yoktur.
(bkz: lüksemburg)
(bkz: liechtenstein)
(bkz: isviçre)
Ortalama insan ömrunun yuksek oldugu ulkelerdir.
(bkz: japonya)
(bkz: kanada)
(bkz: katar)

not: göçmenler için geçerli değil maalesef.
gidip gördüklerim arasında lüksemburg ve hollanda'dır bana göre.
ekvatora uzaktır kesinlikle. düşünmeye müsade edecek kadar serindir. ekvator ve dolaylarını bi düşünün; meksika, arjantin, vb; kuzey afrika, arap yarım adası, yunanistan, türkiye vb; pakistan, hindistan vb; endonezya, malezya vb...

işte geriye kalan bölgelerden seçin bi tane, kanada olur, avusturalya olur, japonya olur, kuzey avrupa olur, abd olur, güney afrika olur... adamlar çıldırmıyor, tembelleşmiyor.
Faroe adaları ya da sri lankadır.

isim olarak bakmak gerek.
kübadır. kişiye göre değişir.
güya norveç'miş.
(bkz: lüksemburg)
(bkz: hollanda)
Norveç. Sakin . Etliye sütlüye karışmadan oku okulunu evlen çocuk yap . Yaşa
norveç, finlandiya, isveç arasında bırakır fakat bu üçünden birisidir. hangisinin bayrağı hoşunuza giderse.
ileri demokrasisiyle ingiltere.
bana göre ispanya'dır.
(bkz: karadağ) çok net.
bana beyaz rusya yeter.
(bkz: sealand)
san marino.
avustralya 9-5 mesaisi ile calisan insanlarin hayatlarindan gayet memnun olmasi. trafik ve trafigin zararlarinin olmamasi. herseyin ozgurce yapilabilmesi, gecenin 2 sinde bile uc noktalara gonul rahatligiyla gidebilmek ve herhangi bir satasmaya ugramamak. En az ucretin aylik 3000 AUD olmasi ile dunyanin en yasanabilir ulkelerinden birisi.
iskoçya'dir. yeşillik ve viski.