bugün

Şehirler arası otobüslerde,dolmuşlarda içilmesinin gayet normal olduğu dönemden,bu duruma evrilmesi.böyle bir yasağın uygulana bilmesi ve başarılması toplumun geneli için sevilen bir durum demektir.
Sosyal hayatı kısıtlayan uygulama.

Avmlerde zaten klimalar var eskiden herkes otururdu sigarasını içerdi eğlenirdi sigara içmeyen de rahatsız oluyosa alışverişini yapip çıkardi veya disarda otururdu resmen azınlık için çoğunluğu harcadilar . Kimse birbirinden şikayetçi değildi.

Yine toplumu ayristirdilar.
Uygulamada insan sağlığı için getirilen bir önlem diyebiliriz. Ancak, artık şunu belirtmek gerekir. Bu uygulamanın ilk çıktığı yıllara nazaran pekte dikkate alındığı söylenemez. Artık kapalı alanlarda dahi kimseye aldırmadan sigara içen insanları görüyoruz. Yeniden gözden geçirilip daha katı kurallarla gelmesi gereken uygulama.
görsel
Güzel bir uygulama.

No sigara no tütün no alkol no esrar no eroin no morfin no haşhaş.
Ülkemizde olmayan hava sahasıdır. Sokakta 7den 70e her adımda elinde sigara olan cinsler mevcuttur.
bu amaçla uygulanan tütün ürünleri yasağı bulunduğu halde ülkemizde bulunması zor hava sahasıdır.
Yapilan en guzel uygulama. Ben bile kahvelerde bu yasaga uyulamatacagini dusunmustum ama sonuc ortada. Eger bu yasagin delindigini disunuyorsan guzel kardesim sikayet et "hayvan" gibi yazmislar numarayi.
chp eski genel başkanı deniz baykal'ın eşi olcay baykal'ın memnun olduğu akparti icraatı.
(bkz: başlık ve nick uyumunda son nokta)
Son derece güzel bir plan işede yaradı eskisinden çok daha iyi.
desteklenesi kampanyadır. daha da genişletilmesi dileğiyle.
http://www.logocu.gen.tr/...ansiz%20Hava%20Sahasi.jpg
işletmeleri mali açıdan vuran bu kampanya giderek etkisizleşmiş ve artık bir çok mekanda sigara içilebilmektedir .
aslında her iki kitle açısından da üzücü , acımasız bir durumdu . bunun sebebi bir çok yerin uygun yapı koşullarında olmamasıydı .
gerçi hala değil ama kışın soğuğunda dışarı çıkmakta insana çok koyuyordu arkadaş .
içmeyenlerde haklı sebeplere sahip ama çözüm getirmek çok zor .
ancak katı kuralları olan mekanlarda her iki tarafta rahat edebilir.
tek kaşarlı tost gibi yavan bir şey.
insana ve insanlığa değer veren über nitelikte kampanya.

adam mola yerinde içmiyordu sigarasını otobüste içiyordu lan. bunu da gördüm ben!
dumansız olanından ziyade insansız olanının çok daha kabul göreceği durum.
tiryakilerin duyduğu en büyük küfürlerden olabilir .
(bkz: dumanlı hava sahası)*
cem yılmaz'ın vizontele'deki esprisi aklıma geldi de "peki sobadan çıkan duman buna dahil mi!" diyesim geldi.
(bkz: smoke free air zone)
Posterinde mavi yuvarlak gülen kafaların olduğu güzel sahalar.
türkiye bünyesinde yüzlerce kahvehaneyi batıran kampanya. insanların çay-sigara yapıp arkadaşlarıyla okey-tavla attığı yer olan kahvehanelerde sigaranın yasaklanmasını öngören zihniyet. nargile cafe'de nargile içilmesini yasaklayan zihniyetle aynıdır.
yunan askerlerinin bizimkilere sataşarak bir it dalaşı başlatamayacakları hava sahası.
tv reklamlarının samimiyetsiz olduğunu düşündüren oluşum.

halktan birilerinin ekran karşısında bu kadar rahat konuşması olanaksızdır. o zaman ne diye kişileri halktan birileri gibi gösterilir.
dumansız hava sahası düşüncesi altında akp hükümetinin eğlence hayatına vermiş olduğu ayarın sonucudur. işin bir diğer sıkıcı tarafı ise sanki yasa yürürlüğe girmemiş gibi reklamlarının devam etmesidir. yahu taşak mı geçiyorsunuz anlamıyorum ki! dumansız hava sahası için benimde iyi bir nedenim var diyen salakları izletiyorsunuz hala. yeter lan. gol oldu üstüne karpuzlar kesildi siz hala timsah yürüyüşü yapıyorsunuz.