bugün

lipasıyla ünlüdür...
《Dua eden adam anlar ki, Birisi var, onun hâtırât-ı kalbini işitir, herşeye eli yetişir, herbir arzusunu yerine getirebilir, aczine merhamet eder, fakrına medet eder.

işte, ey âciz insan ve ey fakir beşer! Dua gibi hazine-i rahmetin anahtarı ve tükenmez bir kuvvetin medârı olan bir vesileyi elden bırakma. Ona yapış, âlâ-yı illiyyîn-i insaniyete çık, bir sultan gibi bütün kâinatın dualarını kendi duan içine al, bir abd-i küllî ve bir vekil-i umumî gibi iyyake nestain de, kâinatın güzel bir takvimi ol.》
Sonuç. içinde bulunduğumuz Zaman/mekanın işleyişinin farkındalığı neticesinde yapılan çok boyutlu eylem.
görsel
ey tanrım!
alimlerimize mes'uliyet,
halkımıza ilim,
dindarlarımıza din,
mü'minlerimize aydınlık,
aydınlarımıza iman,
tutucularımıza kavrayış,
kavramışlarımıza tutuculuk,
kadınlarımıza bilinç,
erkeklerimize onur,
yaşlılarımıza bilgi,
gençlerimize asalet,
öğretmenlerimize inanç,
öğrencilerimize de inanç,
uyuyanlarımıza uyanıklık,
uyanıklarımıza irade,
muhafazakarlarımıza isyan,
suskunlarımıza feryat,
yazarlarımıza güvenirlik,
sanatçılarımıza dert,
şairlerimize bilinç,
araştırmacılarımıza hedef,
tebliğ edicilerimize gerçek,
kıskançlarımıza şifa,
bencillerimize insaf,
sevenlerimize edeb,
mezheblerimize vahdet,
halkımıza kendini bilme,
tüm milletimize,
samimiyet
himmet, özveri,
kurtuluşa yaraşırlık
ve izzet bağışla.
~ ali şeriati, dua
görsel
Kullarım sana beni sorduklarında bilsinler ki şüphesiz ben yakınım, bana dua ettiğinde dua edenin dileğine karşılık veiririm.

Bakara Suresi 186. Ayet.
(bkz: Başlığa girmeden kim olduğunu tahmin etmek).
''Dua kazayı dahi reddeder. Nitekim bu manada, Muhbiri Sadık Resulullah (sav) Efendimiz şöyle buyurdu:

''Kaza, ancak dua ile reddolur...''

Kılıcın ve cihadın, kaza reddinde bir kudreti yoktur.

Bu manada, zaaf ve inkisar varlığına rağmen, dua askerleri, gaza askerinden daha kuvvetlidirler.''

imam Rabbani (r.a.)

görsel
“Dua, müminin silahı, dinin direği, göklerin ve yerin nurudur.”

bk. Hakim, Müstedrek, I/492
Şu âlemde mü'minin mü'mine karşı en büyük yardımı dua iledir.

Barla Lahikası
görsel
görsel
insanı yükseltir inşallah.
ismet gurbuz

-inşallah hocam.
insanı yükseltir inşallah.
Ara sıra hayırla yad ederim ama bu gece özellikle dua edesim geldi. Müminin mümine duası makbuldür, tüm kalbimle tüm hücrelerimle diliyorum hayatında sevdiklerinle beraber tüm mutluluklar seni bulsun, bulduysan katlanarak artsın, iki cihanda saadet seninle olsun....
Dua, müminin silahı, dinin direği, göklerin ve yerin nurudur.

- Hakim, Müstedrek, I/492
Pek etmiyorum istediğim şeyler alakasız.
allah'tan istek.

lütfen bana da edin.
sürekli etmeye çalıştığımdır.
Sıkıntı için şu duayı okuyun: La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-kerim.) [Müslim]
"Dua, müminin silahı, dinin direği, göklerin ve yerin nurudur." (Hakim, Müstedrek, I/492)
görsel
görsel
"insanoğlunun duaları hep mucizeler içindir. her türlü dua aslında şuna indirgenebilir: yüce tanrım, lütfen iki kere ikinin dört etmemesini sağla..."