bugün

d&r mağazalarının internet adresidir. online sipariş hizmeti faydalıdır. ürüne biraz geç kavuşsanızda yaklaşık %15 lik bir fiyat avantajı sağlarsınız.
mağaza fiyatına göre çok çok ucuza alınabilecek olan site. gerek kitapta, gerekse cd ve dvd de. güzelce paketleyip gönderiyorlar size.
internet sitesinde depolarında olmayan ürünleri bulandıran site.
ben burdan cs:1,6 aldım bir günde de geldi. ama bu kadar heyecanlı olma sebebim cs tabi dr değil. 19 lira. super.
bir kez alışveriş yapmaya yeltenip hala alışverişi tamamlayamadığım daha doğrusu alışverişimi tamamlamayan site. şimdi ben 6 kasımda buradan sipariş verdim. sitede sipariş verildikten sonra iki gün içerisinde paranın yatırılması gerektiği yazıyordu. 8 kasımda garanti bank üzerinden havalemi yaptım, aynı gün içerisinde de ödeme bildirimini e-posta yoluyla yaptım. ilk gün geri dönüş yapan olmadı aynı zamanda sitede de hala ''ödeme bekleniyor'' yazıyordu. hadi ilk gün yoğun oldukları için benimkinden daha önceki siparişlere bakıyorlardır dedim. ama ikinci gün de geri dönen olmadı. ben de facebook sayfaları üzerinden bir mesaj attım durumu anlattım tüm ayrıntısıyla. ordan da cevap veren olmadı. bir gün daha bekledim yani 10 kasım oldu yine cevap veren yok. e-posta attım tekrar, facebooktan mesaj gönderdim hala bekliyorum bakalım ne olacak. ha bir de sitedeki siparişim ödeme yapılmadığından iptal edilmiş. ne olacak bilmiyorum artık. telefon üzerinden irtibata geçeceğim artık. halbuki sitelerinde '' ...bize info@dr.com.tr e-posta adresinden... ulaşabilirsiniz.'' yazıyor. sorunu hallederler mi, evet hallederler. ama ne bu ilgisizlik yahu, müşteri memnuniyeti anlayışı sıfır. çok sinirliyim. adını vermeyeyim sonra oranın reklemını yapıyor denmesin başka bir kitap sitesi birkaç gün içinde siparişimi tamamlayıp yolluyordu. bunu daha kim bilir yollamarı kaç gün sürecek bakalım. ucuz diye kandık işte.
stokta olmayan ürünleri belirtmeyen müşteriyi bekleten site.
sırf 50 lira ve üzeri alışverişlerde kargoyu ücretsiz yapmaları ve güvenilir olmaları nedeniyle şahsım için kitap internet alışverişlerinde birinci tercih. idefix'e göre biraz daha uygundur, en azından 150 tl alışveriş yapmak zorunda değilsiniz kargoyu beleşe getirmek için, yalandan niye 5 lira kargo parası vereyim d&r'den aynı kitabı almak varken? şu ana kadar tedarik edilmemiş bir kitap yok, hepsini yolladılar. ayrıca 2-3 güne tedarik edip yolluyorlar. kanımca hesaplı bir site.
50 lira ve üzerindeki tutarda alışveriş yapınca kargo ücreti almaması siparişlerini zamanında ulaştırdığı anlamı taşımayan internet sitesi.

10 martta sipariş ettiğim altı kitabı 21 martta yani tam 12 gün sonra teslim ettiler. ön siparişte görünen bir kitabın tarihini her gün kendilerine göre değiştirdikten olmuş olabilir, bilmiyorum, zira kendilerine defalarca mail atmama rağmen gecikme için herhangi bir açıklama yapmadılar dahası kitaplar elime ulaştıktan sonra mail atıp yoğunluktan bu gibi gecikmelerin olabileceğini söylediler.

mail aboneliğimi iptal ettirmekle kalmadım, tüm sosyal ağlardan takibi bıraktım ve bir daha bu siteden sipariş vermemeye yemin ettim.

kitapyurdu'nun tırnağı olamaz.
en geç kargolamasını sadece 2 günde yapan, kalbimde taht kuran şirketin sitesi.
internet üzerinden kitap alışverişimi yaptığım site.
Özellikle indirim zamanları kış , bahar ve yaz o dönemlerine bayılıyorum ; lakin şu kitap ayraçlarını unutmakta neyin nesidir bilemedim.
haftabaşında ilk defa bu siteden birşey satın aldım, bugün cuma hafta bitti hala "tedarik sürecinde" bekliyorum. madem stoklarınızda yok bunu belirtin, acelesi olan var olmayan var, cmt gününe kadar çoktan elime geçer çekimde kullanırım diyordum, çok güzel ters köşe oldum sayelerinde. üstelik aynı ürün sanalmarketim sitesinde de vardı keşke oradan alsaydım.

özetle; internetten alışverişin mantığına çok ters bi yaklaşım sergiliyorlar. uzak durunuz..
görsel
yazım kurallarına dikkat etmediği için bundan sonra gerekmedikçe alışveriş yapmayacağım site.
Aradığınız kitapların hemen hemen hepsini bulacağınız bir alışveriş sitesi.
4 tane kitap siparişini sabah 10 sularında verdim. akşam dükkanı kapatırlarken kargoya verdiklerini ve ertesi gün sabah kargo şirketinden semtime ulaştığını öğrendim. öğlene doğru da siparişlerimi teslim aldım.

ancak üç kitap çok iyi durumda iken birisi sanki biraz yıpranmış gibi. ikinci el kitap gibi duruyor. tamam hızları takdire şayan ama biraz daha özen göstermelerini umuyorum.

bir de hediye paketine not düşmüştüm "nice senelere" diye, nedense koca karta sığdıramayıp sadece "nice sen" yazısıyla geldi. o yüzden fazla güvenmeyin hediye paketi kısmına.

günümüz türkiye'sinde idare eder nitelikte bir sitedir.
müşteri ilişkileri berbat durumda olan internetten kitap satış sitesinin web adresidir.

verdiğiniz siparişler çok nadir olarak gününde teslim edilir genel itibariyle uzun bir kargolanma süresi beklersiniz. kendilerine mail veya telefonla ulaşmak ve cevap olmak sonu gelmeyen bir kabustur.

"rakipsiz" olmanın ve sektörde büyük bir paya sahip olmanın bir firmayı nasıl lakayıklaştırdığını başımdan geçen bir olayı anlatarak örneklendireyim:

çok ehemmiyet vermediğim ismi lazım değil bir telefonuma (bkz: apple iphone 5) kılıf alayım dedim araştırdım ettim spigen diye bir markanın kılıflarının baya beğenildiğini gördüm sonra fiyat araştırması yaptım, baktım en uygun fiyat bu mağlum sitede. bir tane beğendim siparişi verdim. 4 gün sonra "tedarik sorunu yüzünden siparişiniz iptal edilmiştir" diye mail aldım. neyse ya sabır çekip aynı siteden başka bir sipariş verdim yine 4. gün bir mail aynı safsata. ve böylelikle d&r benim için amatör ama türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri oldu.

Ama büyüklüğüne şaşırmamak lazım benim ülkemin insanı vitrine ve gösterişe, özendiği avrupalıdan daha meraklı. bütün mesele " geçenlerde di en ar'dan bir kitap aldım" diyebilmek sanırım. ee tabi o da haklı "kitapyurdu'ndan mı aldım" desin adamcağız.
bir defasında psikoloji kitabı sipariş verdiğimde yanlışlıkla 0-6 yaş kart eşleştirme oyunu yollamışlardı. onun dışında müşteri hizmetiyle muhatap olacak bir duruma düşmediğim için bu departman hakkında bir yargıya varamayacağım. kargo süreleri değişken; tamamen ürünün temin edilmesi ve lojistik mesafelerle alakalı sanıyorum. perşembe cuma aralığında verdiğim kitaplar yüzde seksen oranla pazartesi günü geliyor.

bilim ve bilgisayar kitaplığı için uygun bir site.
Aceleniz yoktur, en sevdiğiniz hayvan kablumbağdır, Cuma günü verdiğiniz sipariş gelecek Cuma 'ya kadar hala tedarik sürecindedir, hızlanması konusunda rica edersin alaycı bir şekilde "tedarik süremiz 1 ila 5 iş günüdür" der, 2016 da internet den alışveriş yapmaya mualif isen senin yerin d&r, hayat boyu başarılar!
ilgisiz ve siparişleri çok geç gönderen alışveriş sitesi.
amfi siparişi verdim pazartesi sabahı hafta sonuna kadar gelir diye ne hayaller kurdum.
4 gün oldu hala tedarik sürecinde diyor.
müşteri hizmetleri telefonu açmıyor.
gönderilen iletişim formlarına cevap dönmüyor.

stokta yoksa bunu orada belirtirsin alacak kişide ona göre davranır.
bilgi vermeden sipariş verdikten sonra tedarik sürecinde demek sonra hiç bir şekilde ulaşamamak siparişi iptal edememek eşittir parayla rezil olmaktır.

kullanmayın bu siteyi kitap alacaksanız bile kullanmayın bir sürü başka site var kitap için anında gönderim yapan.
kargoda adınızın başına sayın ekleyerek kargocuları mavi ekrana sürükleyen firma, sayın diye birini arıyorlar yok böyle biri diye kargo geri dönüyor.
Bir üründe sıkıntı vardı bunlara iade talep ettim.

Ve evet tam iki ay sonra iade edebilirsiniz diye mesaj aldım.

Yahu kardeşim o iki ayda ben o eksik ürünü kullanmayı geçtim sömürdüm. Şimdi birde utanmadan iademi edeyim.

Yani burdan bişey alırken bir daha düşünün. Geri dönüşleri, müşteriyle ilişkileri felaket ağır.
3-4 gün önce buradan sipariş verme gafletine düştüm. Keşke sipariş vermeden önce sözlükleri okuyup, fikir sahibi olup, ona göre sipariş verseymişim. Kısaca anlatayım bu firmanın kurumsallıktan ne kadar uzak çalıştığını.

1) Malum önümüz bayram, bir akrabama hediye olarak güzel bir mouse + mousepad almak istemiştim. internette gerekli araştırmaları yaptım, ancak o mouse'ın satışını yapan en bilindik firma d&r olduğu için, 20-30 TL daha fazla ver, bildiğin yerden al deyip dr.com.tr'den siparişi verdim.

2) Önümüz bayram, bayrama sarkmasın işimiz diyerekten, 28 haziran 2016 günü sabahın köründe, internetten siparişi verdim. Bekle babam bekle. 1 gün oldu yok, 2 gün oldu yok, sipariş halen tedarik sürecinde. işkillenmeye başladım, sözlükleri ve şikayet sitelerini açıp okuduğumda ise şok oldum. Telefonda güzel güzel 1-5 gün içinde kesinlikle tedarik edilip gönderileceğini yazan firmanın, sadece sikayetvar.com'da son 1 hafta içinde en az 10-15 farklı şikayet kaydı vardı. Hepsi de aynı sebepten, insanlar tedarik sürecinin 5 günü geçtiğinden fakat siparişlerinde hiçbir güncelleme olmadığından yakınıyordu. Bunun üzerine müşteri temsilcileriyle nereden baksanız 5-10 farklı telefon görüşmesi yaptım. Adamlara diyorum ki, "yahu sadece istanbul'da 71 tane d&r mağazası var. Üşenmeyip çoğuna telefon açtım ve ürünlerin stokları da mevcut, anlamıyorum gerçekten, istanbul'daki bir mağazadan depoya ürün göndertip, aynı gün içinde kargoya vermek bu kadar mı zor, aynı günü de geçtim, en azından net bir tarih verin biz de ona göre ya siparişi iptal edelim ya da ona göre bekleyelim bayrama sarkmasın." Müşteri temsilcileri bırakın bilgi vermeyi, konuşmayı bile yeni öğrenmişler sanırım, verilen cevaplar aşağı yukarı hep aynı. Bizde sistem böyle, yapabileceğimiz bir şey yok. 1-5 gün içinde tedarik edilir 30 güne kadar da yasal süreler içinde kargonuz gönderilir. Hakikaten anlamıyorum. Müşteri ilişkileri sıfır. Hayır yani adı sanı bilinmedik merdivenaltı siteler bile aynı şeyi daha ucuza, aynı gün kargoyla hem de gittigidiyor, n11 gibi sitelerden güvenilir bir şekilde yolluyorlar, bunlar neyi bekliyor çözebilmiş değilim.

3) Baktım müşteri temsilciliğiyle sorunumu çözemiyorum, depoyu aradım, depolarının telefonu da düşmüyor. En son çare genel müdürlüğü aradım, sağolsun oradaki bir hanımefendi bizi adam yerine koyup, gerçekten ilgilendi, net bilgi verdi. Kargomun 1 gün sonra yola çıkacağını belirtti. Dediği gibi de oldu. Kargom yola çıktı. 1 temmuz 2016 itibariyle de kargomu şubeden teslim aldım. Hadiii bu sefer başka bir problem. Ulan kargonun içinden, basılı fatura istememe rağmen çıkmadı. Hadi onu geçtim garanti belgesi de çıkmadı. Hayır Allah korusun, yarın bir gün bir şey olsa, ortada kalacağız. Hiçbir belge yok. Bu sefer fatura ve garanti belgesinin gönderilmesini talep ettim, sağolsunlar orada da bir pürüz çıkardılar, ilk aradığım müşteri temsilcisi, tamam gönderelim dedi, fakat fatura ve garanti belgesinin kargoya verildiğinden nasıl haberdar olacağım dedim, siteden sipariş verdiğiniz mail adresinize bilgiler gönderilecek dedi. Siparişi de dh forumdan birisinin hesabı üzerinden vermiştim, sağolsun yardımcı olmayacak birisi değil ama, diyorum ki bakın böyle böyle, ben zaten basılı fatura istememe rağmen göndermediniz, bari size bir mail bırakayım, faturayı kargoya verdiğinizde buraya en azından kargoya verdik deyin o bile yeter dedim, yok arkadaş. Onu da yapmadılar. Kapadım telefonu, inat değil mi bir daha aradım bu seferki telefon numaramı sordu, verdim, bilgilendirme bu numaraya yapılacak dedi. iyi dedim kapattık.

Kısacası, bunlarda kurumsallığın K'si yok. Biz d&r 'ı güvenilir bildiğimiz için internetten sipariş verelim dedik, inanın atlayıp dükkandan alsam daha az zahmetli olurdu. Hayır ulan bakkaldan ekmek peynir alınca bile sana fiş kesiyor, fatura koymamak nedir abi ya nedir... Bir de diyor ki, evet sistemden incelediğimde basılı faturanın sipariş adresi ile aynı adrese gönderilmesini talep etmişsiniz diyor, biz göndermemişiz. Bravo amk. Okumayı öğrenmişler en azından. Neyse arkadaşlar, bu da kulağımıza küpe olsun, sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. Bundan sonra d&r'dan alışveriş yapmam, yapmak isteyen tanıdığıma da engel olurum. Kendileri bilir.
bir arkadaşıma geçenlerde halil inalcık "devleti aliyye c.1" aldım. 3 gün önce gece internetten hallettim. ertesi günü hazır olduğunu kargoya verileceğini söylediler. dün de kargoya verildi deyu e-posto geldi.

sanırım elektronik aletlerde bir sıkıntı var. henüz bir kitap aldım ondan da gayet memnunum.
daha önce internet üzerinden 1 kere alışveriş yaptığım ve onda da inanılmaz bir mağduriyet yaşadığım firmadır. bir daha bu siteden ölsem alışveriş yapmam dememe rağmen kobo glo hd marka e-kitap okuyucu sadece bu sitede olduğu için ne yazık ki bir kere daha alışveriş yapmak durumunda kaldım. sonuç yine hüsran. ürün, sitede var gözüküyor tabii ki ama gel gelelim stoklarında yok. ilk alışveriş yaptığımda da aynısı olmuştu. işin ilginci söyledikleri süre de 30 iş günü. yani üzerine yeni bir model e-kitap okuyucu çıkacak, belki bu ürünün fiyatları düşecek ama benim elime ancak o zaman gelecek.

almayın, aldırtmayın. istediğiniz ürün sadece bunlarda varsa da mutlaka mağazadan kendiniz temin edin.
1-30 haziran arası seçilen tüm kitaplarda yeniden 9,90 tl sezonu başlatmışlar. kitap kurtları, bunu kaçırmayın.
Doktorum diyorrr.
Dienarmış yanlış alarm.