bugün

dünyanın en özel günü
ben var olduğum için anlamlısınız. Ne kadar anlam katarsam o kadarsınız.
doya doya kutlayın.
her evde her sokakta
kutlu olsun !
şımartılmayı beklediğim gündür.
(bkz: coming soon)
koca sultanın doğum günü unutulurmu.21 pare top atışı yapılmalıydı.
an itibari ile rakamla 21 yazıyla yirmi bir yaşına bastığım gündür. keşke saat dursaydı 00:00 olmasaydı, 25 nisanda kalsaydık ya da keşke iki gün atlayıp direk 27 nisana geçseydik. bir yandan viskimi yudumluyorum, bir yandan teoman dinliyorum bir yandanda gözüm telefonda malum şahıstan bir arama ya da bir mesaj bekliyorum. her ne kadar konuşmasakta insan hatırlanmak istiyor be sözlük.
senede bir kere yaşadığımız, doğduğumuz gün.
Bugün doğdum sözlük,

Tam 40 yıl önce bugün.

Kimbilir annem için ne kadar mutlu bir gün idi, hep anlatır zaten, sabahın bir köründe karga b.kunu yemeden doğmuşum. Beni ellerine verince bu dünyada ne kadar derdi varsa o an sonlanmış. Yepyeni, nurtopu gibi bir mutluluk kaynağı olmuş. Kardeşim doğana kadar onun tek sevinç kaynağı olmuşum. Ta ki kardeşim doğana kadar...

Hala onun küçük çocuğuyum, hala bu ramazan istersen oruç tutma zorlanırsın bu sıcakta dediğiyim.

Ama değilim anne, ne 10 yaşındaki o haylaz çocuğum, ne 20 yaşındaki o uçarı üniversiteliyim, ne 30 yaşındaki o idealist bilim adamı adayıyım.

Ölmek istiyorum ben anne, seni üzmek istemiyorum ama ölmek istiyorum.

Eşim, annem, babam, kardeşim...

Canım eşim, bu yaşa geldik hala seni anne yapamadım, senden bu mutluluğu esirgedim, sen beni bırakmadın, sen beni çok sevdin, sana daha fazla eziyet etmek istemiyorum, senin için ölmek istiyorum.

Canım kardeşim, senin için iyi bir abi olamadım, seni adam akıllı bir kere savunamadım, senin için hiçbirşey yapamadım, sen herşeyde beni ön plana koydun, o benim abim dedin, senin için ölmek istiyorum.

Canım babam, herşey için seni suçladım, sen bana oğlum haklısın ama bak değiştim artık dediğinde bile seni suçlamaya devam ettim, hala içimde ufak bir parça seni suçluyor. Ama sen gerçekten değiştin, bana her türlü ( maddi, mânevî) desteği verdin, senin için ölmek istiyorum.

Gerçekten onlar için mi ölmek istiyorum?

Hayır, bak gerçekte kendim için ölmek istiyorum. Çok bencilim. Artık, güya, rahatlamak, güya huzura kavuşmak istiyorum. Savaşmaya gücüm yok diyorum, buna bahane olarak herkesi rahatsız ettiğimi söylüyorum.

Yeter!

Savaşacağım, bir korkak olarak artık yaşamayacağım, onun yerine ne mi yapacağım?

Yaşayacağım,

Yaşayacağım,

Savaşacağım,

Yaşayacağım.

Herşeye inat yaşayacağım,
Herşeye inat Savaşacağım.

Ben bugün 40 yaşındayım, ve hayatıma bugün başlıyorum.

Ben 40 yıl önce bugün doğdum,
Belki 40 yıl sonra torunum başucumda öleceğim.
Belki 40 gün sonra eşim başucumda öleceğim,
Belki 40 saniye sonra bu lanet iş yerinde öleceğim,

Ama o vakte kadar yaşayacağım,
Sonuna kadar Savaşacağım.

Yinede;

Ölmek istiyorum be sözlük...
Dünyaya geldiğim gün,her yıl haziran 27 de kutlanır. Eskiden daha güzel kutlanırdı ama büyüdük maalesef.
23 kişilik bir grupta, iki kişinin aynı doğum gününe sahip olma olasılığı %50'dir. 57 kişilik grupta bu olasılık %99'a çıkıyor.
Doğum günümü kutlayan uludağ sözlüğe teşekkürler.
görsel
Hediye meselesi olmasa iyi bir şeydir aslında.
görsel
iki gün öncesinden gelen doğum günü pastam.
Evet sözlük 26 oluyorum :/
Bi paket parliament yeter gibi.
Benim bugün doğum günüm ama yaşadıklarımı bir allah bir de ben biliyorum. Kalbim öyle kırık ki sözlük ben bunlari haketmedim.
evet geldik atan bir tarihe. her sene anılan anılmaya devam eden bir tarihtir doğum günleri. bundan 27 sene önce sevgili annecim beklemeye başlamış beni. ilk çocuğum sonuçta heyecan dolu umutlarla beklemişler beni. her sene gidile gidile geldik 28'e çok şükür hala yanımdalar allah eksik etmesin onları. sabah muhakkak ararlar kutlamak için. değişmeyen tek bir şey ise son 5 yıldır olduğu gibi bu sene de dolaylı bir yalnızlık geçirerek kutlayacak olmamdır. ne uğruna ölebileceğim bir kadın yanımda ne de sevdiğim dostlarım. içmeye devam ettiğim içki şişeleri ise gene elimde. keşke hep salak ve mutlu olan yaşlarda sabit kalabilme yeteneğine sahip olabilseydim, platonik aşklarım içinde ve sevdiğim dostlarımla...
Bir insanın doğduğu gün. Birkez doğar insan.
her sene hicri ve miladi takvime göre kendime bir adet supangle alıp https://www.youtube.com/watch?v=updfL4-cxdg eşliğinde kutladığım gün.
sözlükte mi kutlamamış aaa?

doğum günün kutlu olsun.
Geçen sene hiç kimse kutlamamisti doğum günümü sonra burdan bi arkadaş üzülme seneye gözlerinin içine baka baka sen de kutlamazsin doğum gününü demişti evet dediğini yaptım ve bu sefer hiç üzülmedim.

Mutlu yıllaarrr.
Günün bitmesine 7 saatten az kalmasına rağmen yalnızca 2 kişi kutladı. Bir tanesi sözlük yazarlarından. Kendisine beni düşündüğü için teşekkür ediyorum.
21. Yaşımın yaklaştığının habercisidir. Bugüne değin hiç doğum günü kutlamadım hatta kimseye pek doğum günümü söyleme taraftarı değilimdir ama bu doğum günüm beni heyecanlandırıyor. Sebebini bilmiyorum. Sanki çok büyük bir olay olacak. Mutlu ya da mutsuz ama büyük bir şey olacak gibi. Biraz korku, biraz da heyecanla bekliyorum. Tabii ki yine kutlamayacağım ama bilmiyorum bir şeyler olacak gibi.
28 subatta hediyeleri bekliyorum ona goreeeeeee.
bügün benim doğum günüm acık oylama ile kutlayabilirsiniz teşekkürler. biraz önemliymişim gibi hissetmeye ihtiyacım var.
insanın yaşamaya başladığını kutladığı gün.

her yaşım sevdiklerimle güzel geçen gün olmuştur.
en sevdiğin insanların yanında olması bir hediyedir amaçlı toplanılır o gün.
fakat bi gün öyle bir şey olmuştu ki, tam olarak bu 19. gün olmuş oluyor; bir insanı diğer bir insan nasıl mutlu edebilir gösterilmişti.

o günden beri hiçbir doğduğum günü öyle özel hissetmedim.
insan hayatında mutlulukları grafik yapsa belki o gün üçgenin tepe noktasıydı. grafik yıllar geçtikçe aşağıya indi.

o günün etkileyici unsurları; hormonları, ambiyansı, hediyesi, sözleri, gözleriydi.

gözleri tasvirlemem mümkün değil zaten..
'notalar tek başlarınayken bi anlam içermezler, ama yan yana geldiklerinde anlamlı ve hoş bir ses çıkartırlar' deyişi dün gibi.

bu seneye gelecek olursak, 19umdan bugüne kadar olan günlerimin bir tık ilerisini yaşadım. (19u dahil etmiyorum)
biri gelip anlatsaydı, eminim ki inanmayacaktım.

pahada ağır yada hafif olan hediyeler, lüks restoranlar, müthiş hazırlanılmış etkinlikler, arkadaş toplantıları yada partileri.
hiçbiri gece yarısı çalan o telefondaki sesten daha çekici gelmedi hiçbir zaman.
güzel bakan bir çift göze hayranlığım, isteğim de hiç bitmedi bir yandan.

nasıl denirdi ki o günümü seninle, sadece seninle geçirmek istiyorum diye.
benim için önemli olması gereken o 24 saat, onun herhangi bir günü olmasına rağmen hiç teklif edemedim.
etmedim. uygun olmazdı da zaten.
ama sesini duyduğum için şükrettim. telefonum çalsın diye dualar ettim.
hep çaldı.

bu yıl ise hiç tahmin edemeyeceğim bi ortamda buldum kendimi.
19umdan sonra güzel hatırlayacağım bir yaşım daha oldu.
bir sonraki yıl ne olur ne olmaz kimse bilmez, ama ben biliyorum ki her doğum günümde iyi hatırlayacağım günlerim var benim.

ve sonsuzluğu umuyorum.
bugün kızımın doğum günü. evdekiler beni deneyecekler unuttum mu diye. unuturmuyum hiç akşama koca yaş pastayla evdeyim. siparişini bile verdim.
Doğum gününüzü en az 9 milyon kişiyle paylaşıyorsunuz.