bugün

büyük sanatçı barış abinin oğludur.
barış mançonun oğlu olmasının dışında ne gibi bir ünlülüğü var diye düşündüğüm itici survivor yarışmacısı.
bu kadar itici bir insan evladı var mıdır ha dani alvesle pepeyle çekişir diyeyim.
bi falsosu olmayan hırslı beyefendi kişilik.
adanın en efendi 2. adamiyken tinercilerin.hakaretlerine maruz kalan kişilik.
barış manço'nun oğlu. babasını survivorda temsil etmesine o programda yer almasına üzüldüğüm insan.
1. Olması gereken yarışmacı.
survivor ünlüler gönüllüler 2013 yarışmasında harbiden iyi efor sarfeden yarışmasının favorisi olan yarışmacı.
dünkü programda acun açıklamadan kaldığını anladığımız kişi. cengizle ikisi arasında sms vardı. acun reklamlardan sonra ayrılanı açıklıycam dedi. reklamlarda da yarınki yarışmadan kareler gözüktü. orda doğukan manço da vardı. öyle olunca acun söylemeden anlamış olduk kaldığını.
ne kadar kişilikli bulunursa bulunsun acunun çevresinden olması bile ona kıl olmam için yeterli.

HelE bi de acuna yağ çekmiyor mu "abi öyle abicim şöyle." kelimenin başı abi...
Hilmicem ile beraber survivor büyük finale kalan barış mançonun oğludur.
barış mançoyu çok severiz, zaten barış mançoyu sevmeyen yok gibidir, doğu babasının oğlu, bir insan bu kadar mı efendi bu kadar mı temiz,entrikasız olur, en ufak bir yanlış yapmaz diğer yarışmacılara, helal olsun, ağladığında biz de ağladık, barış manço bizim de babamız gibiydi, arabayı aldığında da ağladık sevinçten, hak etti, her şeyin en güzelini hak ediyor, umarım hayatı da çok güzel olur, birincilikle tamamlar, fazlasıyla hak etti çünkü. gönlümüz seninle doğukan..
finalde kazanması gereken survivor yarışmacısı, aynı zamanda barış manço'nun oğludur.
survivor yarışması ile tanınan ve sık sık (bkz: asil azmaz bal kokmaz) atasözünü hatırlatan genç adamdır.
Barış manço bambaşka bir adamdı.
Helal olsun bu gençe ki, babasına layık bir evlat olduğunu tüm izleyenlere gösterdi.
Biz bu yarışmalarda ne insanlar gördük dibine kadar yavşaklaşan. Aman bre deryalar!
32 yasinda olan, sevilesi insan. survivor'a falan katilmis olmasi zerre fikirlerimin degismesine sebep olmamistir. babasinin oglu denilesi bir insan, varol guzel insan.
Bana hep kimin ne olacağı belli olmayacağını hatırlatan biridir. Babası öldüğünde gerçekten ağlamış ve günlerce üzüntüsünü atamamış biri olarak konuşuyorum; zamanında babası çok varlıklıyken çocukları halktan biri gibi yaşamıştır. Survivor da görüldüğü kadarıyla düzgün, efendi biridir.
medyada çıkan haberlere bakılırsa yine dayak yemiş. üstelik bu kez, bodrum'da sahne alacağı mekanın sahibinden. bu kaçıncı vukuatıdır bilmem, sayısını ben bile unuttum artık!

- kendisini tanımam etmem. buna mukabil, dıştan bakıldığında efendi bir çocuğa da benziyor, ne yazık!

yine de,

- öylesi bir babadan böylesi bir oğul nasıl doğar?

deme kolaycılığının yerine olaya,

- hep barış manço'nun oğlu olarak kalmanın, diğer bir deyişle öylesi bir babanın ağırlığı altında ezilip kendini 'doğukan hazar manço' olarak ispatlama fırsatını bir türlü bulamamış olmanın öfkesi midir?

demek, sanki daha doğru bir bakış açısı olacaktır.
en son çalışması için;

(bkz: sakin ol)
rahmetli babasının adının gölgesinde geçinen ünlü evladıdır.
(bkz: tuğba yurt) ile beraber çalıştıkları parçanın klibinde (bkz: kardeş payı) ekibinin yer almaktadır.
görsel
(bkz: doğukan hazar manço)
Barış Manço' nun oğludur. Bildiğim kadarıyla kendisi de müzikle uğraşmakta.
Survivor'da kendini göstermek için bu kadar yırtınan başka bir yarışmacı görmemiştim. Yarışmanın ortası gelmeden ya fıtık olacak, ya tendonları kopacak, ya da felç geçirecek.

Olm topu topu bir yarışma, ölüm kalım savaşına döndürmenin anlamı var mı?
fiziği mi bozuk yoksa şortunda mı bir gariplik var çözemedim. tek bildiğim bir şeylerin ters olduğu.
7 kez ayni delige israrla topu atmayi basarmistir.
Tanim: baris manconun evladidir.