bugün

Önce ol. Sonrası için bakarız
Doğru insanı aramak dediğimiz gözün bi yandan saatteyken buldukların arasından en iyisini ayıklamaya calısma çabası.
nasipte var çıkar. yoksa da ne yapalım. boş ver.
sap kısmını koklayacaksın.
Arayarak bulunmaz. Denk gelecek.
Önce doğru insan tanımını yapabilmek gerekiyor pelinsular.

Etrafımızda çok fazla doğru ve yanlış insan var. Doğru ve yanlış konusu karışıktır ancak bunu 98 saat boyunca inceleyecek kadar akıl sağlığım yerinde değil. Bazen birileri senin için çok doğru olur diyip konunun bu kısmını özetleyelim.

Arkadaşımın annesine anne diyorum. Çünkü annem. Anne olmak için doğurmak gerekmiyor. Bir gün aklından bir sayı tut dedim, tuttum dedi, 5 mi dedim, evet dedi. Biz buna uzun dakikalar devam ettik ve hepsinde bildim! O kadar mutlu olmuştum ki onun zihnini okuyabildim diye. O da çok mutluydu. Çok basit bir andı ve aşırı mutluyduk. Sonra anladım, beni mutlu edebilmek için doğru bildiğimi söylemiş. Kucağına alır, saçlarımı okşar saatlerce, dinler beni, asla yargılamaz. Onun yanında hep en masum, En sakin ve en sevgiye muhtaç tarafım ortaya çıktı ve her seferinde bu muhtaçlığa uygun davrandı.

Ama aynı ben, beni doğuran annemin olduğu yerde hep çok gergin oldum. Dokunmasını sevmem. Derdimi anlatmam. Anneme aklından bir sayı tut dediğim zaman beni şu basitlikle memnun etmeyi akıl edemez. Birbirimizin hep en kötü yönlerini ortaya çıkarırız. Birbirimiz için doğru insanlar değiliz.

Doğru insan dediginiz şey budur. Bir insan sizin en iyi taraflarınızı ortaya çıkarır. Mesela çok dikkat ederim, biri gösteriş meraklısının teki olarak takılır, biri girer hayatına, onunla sadeleşir ve paranın değerini eskisi kadar umursamaz. Biri aşırı sinirli biridir ama hep sakin kalabildiği insan vardır. Biri kimseye güvenmez ama hayatına biri girer, daha rahat bırakır kendisini.

Böyle yani. En iyi taraflarını ortaya çıkaran insan doğrudur senin için. Bunu mutlaka sevgili olarak düsünmeyin, birçok farklı doğru insan vardır. Kendinizi iyi hissettiren, iyi taraflarınızı ortaya çıkaran ve aklınıza geldiği an yüzünüzü gülümseten kişi doğrudur. elbette kötü anlar, kavgalar ya da üzüntüler yaşatır, bu da insan olmanın bir getirisidir ama bunlar bile onu yanlış yapmaz.

Bence öyle.
Doğru ortamda bulunur.
Cevabı;

(bkz: pusulalı seccade) yardımı ile olan sorudur.
sen onu bulamıyorsan o seni bulur belki.
Doğru insan var mı ki bulunsun önce bunu sorgulamak gerek.
Dogru insan bulunmaz; yanlış insanlarla karşılaşa karşılaşa doğru insanın nasil bir seye benziyor olabilecegine dair fikir sahibi olunur.
Rabbim bi rota atsa da biz de bulsak.
doğru insan olarak ve beklemeyerek bulunur.
Doğru insanı aramak yerine kendimize çeki düzen vermemiz en mantıklısıdır.

Şöyle ki:
https://www.reddedildim.com/neden-sevgilim-yok
görsel
Kader sana onu buldurur. Yapman gereken hiç bir şey yok.
Deneyerek bulunur.
Sosyalleşerek diye biliyorum.
hiçbir şey yapmayıp şu şekilde boşluğun içinde bekleyeceğiz ve doğru insan yüzerek yanımıza gelecek.

görsel
(img:#2089178)
Önce doğru insan olmayı basararak bulunur.
bulsa bulsa müge apla bulur. ona müraacat edeceksin doğru insanı arıyorum diye o hemen bulur.
Kendini tanıyarak bulunur.
Bu kadar net ve basit.
mesaj at doğru insan, bekliyorum.
Aramayarak olabilir, hatta evet eminim aramayarak.