bugün

boyama yaptırdım geçen ...rastgele boyuyordu.. sonra süt verdim bir yudum içti beğenmedi sonra arkadaşlarına kalan sütü kim içmek ister dedim..herkes bi anda sus pus oldu..o halde ben içeyim dedim...şaşkınlıkla onun sütünü içmeme baktılar.......dişleri çürüktü..kimbilir nasıl acı çekiyordu...bakan eden ilgilenen olmamıştı...sonra geldi yanaklarımdan öptü.....ben de sarıldım..öptüm...o kırıp çıkamadığı bedeninde kim bilir kim yaşıyordu...selam söyledim ona...
Down sendromundan daha ileri boyuta bir kız kardeşim var.sabır ve ilgi olayı doğrudur ama allahtan ben kardeş istedim o bana melek verdi.
Dünyada "farkındalık yaratma" görevini yerine getiren, insanlardır.

Farklılıkları anlayarak; düzgün yaşamak, farkındalık gerektirir;

Yani benim gözümde farklılık=farkındalık olduğu için böyle, işte.

iyi ki varlar onlar da...
Down sendromlu çocukların insani değerleri yüksektir. Yalan nedir bilmezler, yürekleri sevgi doludur ve sevgileri karşılıksızdır.
Seviyorum uleyn.
Sahiden Yürekleri sevgi doludur . Ve sizi bir anda sevimli bulup sevmek isteyebilirler. Şöyleki; hastanede çalışıyordum ve bir anda kendimi birinin kucağında buldum. Beni tutup çekmişti bir anda. Yerin dibine girmiştim utancımdan. Tabi çocuğun ailesi de benim kadar utanmıştı. Onlar melek ama insanlar art niyetli pislik sanki orospuluk yapmışım gibi bakmışlardı bana.