bugün

Ancak Akp iktidardan gittikten sonra olacaktır.
Neredeeeen nereye... 18 küsürlerden geçmişe selam olsun
Maaşımızın 3000 dolar olacağına işarettir. O zaman belki azıcık adam akıllı yaşanabilir.
yastık altındakilerin bozdurulması ya da dış ülkelerden borç alınması doları sadece kuruş düzeyinde düşürür ve bu durum güne kurtarmaya yönelik olup geçici çözümdür.uzun vadede kalıcı olarak bir çözüme erişilmek isteniyorsa üretim arttırılmalıdır.
Oldu bittiye geldi. Dolar 5 lirada 1 hafta durmadı be. 4,90 tl falandı. Bir ara bir 5,05 tl 5,25 tl olduğunu hatırlıyorum. Sonra bir baktım 6tlye çıkmış.
isterse 100 lira olsun oyum akp ye koyum muhaliflere.
Ekmeği dolarla almadığını söyleyen tayfa doların düşeceğini söylemişti.
3 hafta önce imf'e 5 milyar dolar borç veriyorduk ne oldu bir anda?
adam hala yastıkaltı dövizleri bozdurun diyor.

sakın bozdurmayın, geçen sefer de bozdurun ekonomi düzelsin dedi millet ağlıyor şimdi.

ulan su adamın ülkeye verdiği zararı 90 yılda düşman ülkeler vermedi be.
Çıldırıyorum ya herkes o kadar alışmışki kimsede çıt yok. Boşuna dememişler alışmış kudurmuştan beterdir diye.
görsel
görsel
Kaçınılmaz bir sondu. Daha yeni bir başlangıçta olabilir. Doların artışı yakın uzak herkesi ilgilendiriyor, elveda yeni model telefonlar...
Omg, ehonomi çok iyi. ihi ihi ihiiiiğğğğğ. Avrupa bizi kıskaniyir.
ben dolar 2.30 olduğunda ne pahalanmış dediğim günleri hatırlıyorum. şimdi 5 tl oldu. o zamanla bu zamanı hatırlayınca uzaklara göçme isteği geliyor.
ben dolar 2.30 olduğunda ne pahalanmış dediğim günleri hatırlıyorum. şimdi 5 tl oldu. o zamanla bu zamanı hatırlayınca uzaklara göçme isteği geliyor.
Valla kimse kusura bakmasın, Türkiye halkının pek iplemedigi bir durum. Yani bu saatten sonra yok ben mağdurum yok ben bilmem neyim diyen insana hiç acımayacaksın. Siz seçmeyi bilmiyorsanız yapacak ve diyecek bir şey yok. Velhasıl gelelim yüce başkana. Adam bildiğin dalga geçti herkesle o Berat beyfendiyi ekonominin başına getirerek. Pes vallaha. Alanen dalga geçmek budur. Felaket habercisi olmak istemem fakat 6'yı da görürüz.
Daha yılın başında altın rezervleri bol olan teyzeme, az dil dökmemiştim dolar alalım diye. Yazık oldu hem de çok.
görsel
belirteyim, burada 'beş beş beş' diye çığırtkanlık yapan akıllılara da dokunacaktır ucu.

döviz alım satım işlemlerinde sadece makas açık değil, burada ekonomi nedir ne gibi sonuçları vardır minvalinde suallerin yanıtlarını bilmeyenlerin o düşük çeneleri de açık ne yazık ki.

ekonomik gidişatın yaratacağı sosyo/ekonomik sonuçlara dair en ufak bir fikriniz var mı acaba?

türkiye'de yaşayıp amerikan doları 5 türk lirasını geçti diye sevinmek, farazi rakamlarla artacağı, artması gerektiği üzerine banal espriler yapmak, güldürü yapıtlarından örnek cümleler eşliğinde çok mutluyum nidasını paylaşmak,

akıllının teki de çıkmış maaşımı dolar üzerinden alıyorum minvalinde açıklama yapmış, bak da çalıştığın şirket, son dönemde bütün kurumsalların yaptığı gibi kuru sabitlemesin.

makamda liyakat, rasyonel adımlar ülkenin ekonomik/mali, kültürel siyasi geleceği değişebilir ancak ne yazıktır ki,

bu mizah yüklü akıllı sürüsü baki kalacaktır.

ne yazayım,

allah akıl fikir versin.

zira beyin dediğimiz şey, ' insanı insan, ademi adam yapar ve yüz milyar nöron ile işbirliği eşliğinde çalışır.'

hakeza beyin, ' kimlik ve şahsiyetimizin, biz olmamızın nadide kumaşıdır.'
görsel
tam olarak durumu budur.
bu ülke için iyi bir şey mi?

neden bu kadar seviniyor insanlar?
görsel
islam’ın şartı beş olduğundan akepeliler’in yüzünü güldüren durum...
hani 24 haziranda piyasaya 30 milyar dolar sürüp kuru düşürecekleri bu amını afedersiniz kara eşşeklerin siktiği akp hükümeti. teyibin itlerinden biri öyle diyordu.