bugün

bu şekilde giderse gerçekleşecek durum. onun için dolar almayın borsaya yönelin derim ben finans danışmanınız olarak.

(bkz: dolar 1 ytl olacak)
mazot 1 ytl olacak sözünden sonra ki en komik söz.
yurtdışı kaynaklı olağanüstü bir olay olmazsa ve akp iktidarı ekonomide seçim döneminden kalma popülizme devam etmezse 2 yıla kadar gerçekleşebilecek olay.
bu hızla giderse yakın da gerçekleşebilecek olay. ancak merkez bankası buna izin vermez diye düşünüyorum...
amerikanın bozuk ekonomisinin ülkemiz üzerindeki yansımasıdır, tüm dünyada dolar hızla değer kaybetmektedir, eğer amerika dünya çapında ses getirercek bir olaya imza atmaz ise ülkemizde bir yıla kalmaz dolar bir ytl ye inebilir. merkez bankası müdahele etse bile sonuç değişmeyecektir.
cem uzan'a "ben biliyodum böyle olacağını, ebni seçselerdiben düşürdüm diyip yırtacaktım, bunların iktidarına denk geldi!" diye ağlatabilecek hadise.

ek: doların 1 ytl olması ülkemiz için iyi bir şey değil midir? bunda ne kötülük vardır ki merkez bankası aman aman düşmesin diye buna müdahale edecektir. bırakınız düşsünler, bırakınız kalkmasınlar efendim. değil mi ama?
neyzen tevfik bu durumu soyle ozetler;
bana yar olmayan bu devri devranin izzeti ikramini zikeyim. birakin yansin ibneler su veren itfaiyenin hortumunu zikeyim.
benim için sorun oluşturmayacak bir durumdur.
ekim sonunda veya kasım başında merkez bankasının yarım puan faiz indirimine gitme ihtimalinin oldukça yüksek olmasından dolayı, kısa vadede -önümüzdeki 1 sene içinde- olmayacak durumdur.

keza, faiz indiriminden sonra dolar 1,3 ytl'yi çok rahat aşacaktır. tıpkı, sert düşüş yaşadığı gibi, sert bir yükseliş yaşayacaktır...
böyle giderse olacak şey akp hükümeti ve yardakçısı basın tarafından çok iyi bir şey gibi gösterilecektir.
(bkz: 1 türk lirası eşittir 1 amerikan doları)
ucuza bilgisayar ve donanimlarini almayi yaglayacaktir. tabi ithalat artacaktir.
(bkz: liranın dolardan daha değerli olması)
bilgisayar sektöründe patlama olacağını düşündüğüm olaydır. Dolar babalarının da batacağını düşünebiliriz. Umarım bir gecede olur!
maaşını dolarla alanların "nerde bu devlet? nerde bu millet?!",ev kirasını dolarla ödeyenlerin "en büyük devlet bizim devlet!" nidalarıyla sonuçlanacak durum.* *
2001 yılının iyi analiz edilmesini öneririm. her ne kadar döviz dalgalı kur değildiyse de ders alınacak bazı şeyler var.
(bkz: 1 turk lirasi esittir 1 amerikan dolari/#2404641)
parası olanların dert edeceği bir şeydir.
(bkz: paran mı var derdin var)
korkulu rüyam. zira bankadaki tek varlığımız olan 700 doların dibe vurması demektir bu.
hayal o hayal.
hayaldir.