bugün

istiklal marşını Atatürk'ün yazdığını zanneden yazar düşüncesidir. * düşünüyorum *

başlık başıma
taksimde başörtüsüyle dolaşan kızların saçını başını yoluyorlar zanneden yazar serzenişi. şimdiye kadar olmadı böyle bir durum ama böyle iran orjinli insanlar çoğaldıkça yakında etekli kızlarımıza zorla türban takdırılır, çarşaf giydirilir.
(bkz: genç abiler rahatsız)
mini etek ve full dekolte gezen kadınlara karışılmadığı gibi pardon gerçi mini etek kalmadı genç kızlarımız taytla başlayıp, külotlu çoraba döndüler. külotlu çorap giyip üstüne birşey giymeyen kişilere karışılmadığı gibi, kanımca saçlarını örten, vücudunun inancı gereği mahrem sayılan yerlerini kapatan insana da karışılmamalıdır. ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki peşin edit tarzına bu külotlu çorap olayına inanmayanlar yaz vakti şişliye bi uğrasınlar. ve yine belirtmek istiyorum ki bizim o aaa türbanlı bu gerici, yobaz dediğimiz kesimin artık bir çoğunluğu sadece türbanlı o bile yarım yamalak genç kızların çoğuna bakın bir tane tam tesettürlü islam inancına göre giyinen yok gibi nerdeyse.yani aslında sadece onlar külotlu çorap giyenlerin kafasını örtüp soğuktan/güneşten koruyan versiyonundan başka birşey değildirler...
bir çoğu namaz, oruç vs. nedir bilmez sadece özenti ya da mahalle baskısı denilen zerzavattan dolayı başını kapatmıştır,bir bok oldukları yok yani...

edit: ebenin amı arkadaşım önce oku bi ya daha yeni yazdım okumadan basıyorsun eksiyi...
kendini acındırmakta sınır tanımayan kişi söylemi. türban, sadece dini inançlarını yansıttığı ve artık siyasal bir simge halini aldığı için okullarda takılması yasak bir aksesuardı, nitekim artık o yasak da kalktı. daha neyin sömürüsü yapılıyor anlamak zor. 'çek elini oramdan buramdan ühü ühü' diye ağlamanın ve ajitasyon yapmanın bir manası yok, zira senin istemediğin yerlerine dokunan da yok.