bugün

doctor who diye yazılır doktor huu diye okunan abimizdir .
Bitmemiş miydi bu.
Favori doctoru peter capaldi olan guruh jodie hanimzadeleri tabi ki dislamayacaktir ama;

Amk moffat i;

- doktorun karisi cocugu,
- tranzelore daki doktora ait olan erkek mezari denilen yer,
- clara nin zaten anasini siktin de olan sevgisi yuzunden donusmus oldugu yasli kisiligi,

Nasil nereye baglayacaksin!

Allah belani versin moffat!
yeni jenerasyon jodie hanıma alışmak zor olacak. 9cu doktordan beri izlediğim dizidir. fakat en sevdiğim jenerasyon 10cu doktor olmustu. (bkz: david tennant) özellikle Rose Tyler ile olan sahneleri çok iyiydi. farklı ve esprili bir mizacı vardı. hele ki Captain Jack ile olan bölümler efsaneler arasında diyebilirim. zaten sonra Captain Jack ayrı bir dizi yaptı. (bkz: Torcwood) 11ci doktor Matt Smith de iyiydi. çocuksu bir karakterdi. orda da david tennant ile olan sahneleri güzeldi. sonra 12 geldi Peter Capaldi aldı sahneyi. ona alışmak biraz zaman aldı. daleklerin o exterminate haykırışları geldi bi an kulağıma. Bir de garip bir şekilde ne zaman Od'lar çıksa sahneye beni bi hüzün kaplardı lan.

(bkz: dalek)
(bkz: exterminate)
kadın doctor olmasına zerre sözüm yok.

çok iyi bir düşünce ama bu ablamızdan olmaz doctor.

bence en iyi doktoru oynayabilecek oyuncu helena bonham carter'dı.

ne güzel olurdu o olsa.

noel bölümü geldi meraklılarına.
https://galeri.uludagsozluk.com/r/1607483/+

buda düşünceme dayanak olsun.
https://youtu.be/yJqsPBWbtjk

Alin lan tardis bile sevmedi kadin doktoru.
" Bana umut verdin ve umudumu aldın. Bu birini tehlikeli yapmak için yeterli. "

görsel
dream lord adında bir bölüm vardı, onu andıran bir doctor who cristmas bölümü yayınlandı.
ne de özlemişiz doktoru.
izlediğim en iyi fantastik bilim kurgu dizisi. ama peter capaldili bölümlerinin birazını izledikten sonra ben de bıraktım.

bana göre en iyisi clara oswald veya amy - rory ve en iyi doktor matt smith.
2009 yılından beri doctor who'nun büyük hayranıyım. favori doktor'um capaldi reyizdir. ama ona rağmen kadın doktor'un diziye iyi geleceğine inanıyorum. özellikle baş yazar moffat'ın gidişi de sevindirdi. tamam harika bölümleri var ama son zamanlarda, capaldi reyizin harika performansını yazdığı saçma senaryolarla mafetti. bu sezon büyük ihtimal onuncu doktor havası olucak dizide. ben sabırsıkla bekliyorum.
Birkaç arkadaşımın çok seveceğimi söylediği fakat hiç izlemediğim dizi.
izlemediğim yerler var. Önce David Tannent sonra Matt, ardından gelen Peter Capaldi bana heyecan vermedi. Şimdi o da gidiyor. Hayırlısı.
Yeni doktorun kadın olması ile izlemeyi bıraktığım dizidir. Bunun nedeni kadın düşmanı olduğumdan değil kadın-erkek eşitliğinden çok kadın üstünlüğünü savunan feminist gruplara tepkimden dolayıdır.
11.sezon 3.bölümde nihayet eski tadını vermeyi başarmış dizi.
7.sezondan beri hasret kaldığımız doctor who geri döndü.

Doctor zamanı değiştirmek için yolculuk yapmıyor. O yaşadığımız zamanı inşa etmek için zaman makinesini kullanıyor.
Bu dizinin bu felsefesine bayılıyorum.
ilk 4 sezonunu bitirip 5. sezonun 4.ü bölümüne geçtiğim dizi. Christopher Eccleston ve David Tennant o kadar yakışıyorlardı ki Doctor rolüne, onlardan sonra Matt Smith fazlasıyla sırıtmış, izleyesim gelmiyor. 9. ve 10. Doctor o kadar iyiydi ki ikisinin de tek bi kişi olduğuna inanıyordum izlerken, 11. Doctor gelince sanki başrol oyuncusu değil de Doctor komple değişmiş gibi oldu, sıkıcı bi hal aldı bence, umarım ilerleyen bölümlerde degişiyordur bu durum.

(bkz: fantastic)
(bkz: what are you gonna do moustrize me)
(bkz: allons-y)
(bkz: wibbly wobbly timey wimey)

bir de 9'un "nope" 10'un "what?" deyişine hastaydım, hala hastayım.
Yeni doktor'un jinekoloğa benzediği dizi. Bekliyoruz bakalım şubat'ta nasıl olacak.
Nasi ya hala devam ediyor mu
En son matt bile sonuncuydu da sonradan bi tane daha geldi demiştik
Vay be takip edemedim nerelere gelmiş.
Neyse ben de izliyim.
Unutmadan

--spoiler--
hello sweetie
--spoiler--
12. Sezon 1. Bölüm düşmüş bile. Vatana millete hayırlı olsun...
şükürler olsun neredeyse 1yıl sonra yeni sezon geldi, geçen sezon gibi fiyasko olma nolur.
dünyanın en yarak kürek dizisi. maket olduğu belli olan kötü robotlar, garip dialoglar, absürd efektler falan. ingilizlerden anca böyle şeyler çıkıyor.
stargate dizilerinden sonra beğendiğim en sağlam kurgulu dizidir.

--spoiler--
12. sezon 5. bölümde siyahi bir kadını doktor olarak gösterdiler. ama doktor, kendisinin siyahi kadın olduğunu hatırlamıyor. ayrıca, kaptan jack harkness bu bölümde üç beş dakika göründü.
--spoiler--
jack harkness geri dönecekmiş diye haberler gördüm, çok korkuyorum yalan haber çıkmasından.
bir de dizinin özel izleme sırasına başlayıp torchwood da Jack'i izledikten sonra iyice kanım ısındı, hadi bakiim.
Çocukluğumuzda bakmaya doyamad... Şaka efendim şaka.
Doctor who bizim neyimize
cennet mahallesi forever.
Matt Smith ve loving vincent bölümü dizinin tartışmasız en iyi bölümüdür. evet.