bugün

An itibarıyla unesco kültürel miras listesine giren sevgili şehrim.
Artık buram buram hewal kokan canım şehrimiz.
Şu saatlerde kaç tane kürt ölüsü geldiğini merak ettiğim tarihsel süreçte latinlerin, rumların, arapların ve türklerin olmuş ama sikiklerin hiç olamamış kent.
'' Hayalî kürdistana başkent yapmak istediğiniz Diyarbakır, Büyük Türkmen Beği Uzun Hasan'ın şehridir. Don Kişotlar'ın başkenti olamaz.''

Diyarbakır Bismil Türkmenhacı Köyü
http://hizliresimyukle.com/image/QFu
8. anajet üssünden 16 tane f-16 kalkmış şehir(keşke mig 29 umuz olsada onlar kalksa). 51. filonun gözünün çapağını yiyim.
"Diyarbekir yoluna le diyarbekir yoluna "

güneydoğunun eş genel başkenti şehir.
Boyle giderse ayaga kalkacak surlar. Net.
2 gün önce bulunduğum şehir.
etrafı surlarla çevrili, 19 Yılımı geçirdiğim şehrim...
Erdoğanın sırf rahat edememesi yüzünden ; f-16 seslerinden uyuyamadığım sehir.
askerliği bitirip dönmemden iki gün geçmeden ortalığın karıştığı, terörün hortladığı, dört buçuk ay gibi bir süre içinde yaşadığım halde çarşı izni olmadığı için sokaklarında özgürce dolaşamadığım dolayısıyla pek de bi yerini bilmediğim şehir.
semtinden dışarı adım atmamış ülkücü gençliğin babalarından, abilerinden duyduğu "oradaki herkes terörist" algısı tamamen yanlıştır. tüm metropolden gelenlere iyi davranılır kürt kökenli çok delikanlı vatanseverlerle tanışma şansını bulabilirsiniz.
% 50 si PKK'lı, % 49 u pkk sempatizani % 1 ise helal süt emmis insanlardan oluşan şehir.
Yansın amk.
Güzel memleketimdir...
Hakkında bildiğim tek şey batıdan gelen çocuğun sağ salim Üniversite okuyabildiği. Nüfusuna rağmen Diğer güneydoğu şehirleri kadar yozlaşmamıştır.
başta rize olmak üzere tüm karadenizden daha medenidir.
Buram buram molotof kokan şehrimizdir.
Biber gazını hiç yemediğim şehir. Şuan sıcaktan buharlaştık evet.
emniyet müdürü degişmiştir. 182. filo için bile görülmeye degilir.
iyi olmuş. Zaten gıcık oluyordum. Aman buraya da gelmesinlerde.
(bkz: uluhaber com)
önümüzdeki bahar gitmeyi düşündüğüm şehir.
bugünlerde daha bir tehlikeli olan şehir.
orospu çocuğu kaynıyor.
3 sene önce gittiğimde geliştiğini görüyordum ama seçim öncesi bayağı yol aldığını gördüğüm şehir.