bugün

Bugün yaşamlarını yitiren şehitlerimize Allah rahmet eylesin,ailelerine Allah sabır versin,tahmin edilmeyecek kadar büyük bir acı olduğunu düşünüyorum,inşallah bu zor günlerde Türk halkı daha da bir kenetlenir ve bunları yapanların yaptıkları yanına kar kalmaz...
NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE.
vatan sağolmasın. pisi pisine giden daha gencecik yaştaki insanlar için vatan sağolsun denmez. terör bugün çıkmadı karşımıza hep varolan bir sorundu. Bu sorun bilinirken nasıl ve hangi yüzle vatan sağolsun denilebilir? vatan için ve bu askerleri korumak için neler yapılıyor diye sormazlar mı adama?

haber sitelerinde sanki terörden bugün haber alınmış gibi yazılar sinirlerimi iyice bozmuştur. bir de şehit ailelerine başımız sağolsun, evlatlarımızdı gibi mesajlar gönderilmesi daha da sinir bozucudur.
artık bizi bu haberlere alıştıran komutanlara mı sövmeli terörstlere mi bilemiyorum. adam gibi bi komutan olsa ordunun başında dağda bi tane terörist bırakmaz. hatta hızını almayıp kuzey ırağa girer göz dağı vermek için. sen dünyanın üçüncü büyük ordusuna sahipsin ama bir pkk itiyle bile başetmekte acziyet gösteriyorsun. yazık askerimize ki başalrında bu kadar kendini bilmez komutanlar var.
dün ya da ondan önceki gün tayyip erdoğan meclis kürsüsünde, "türkiyeli demekten hiç gocunmuyorum" benzeri bir açıklama yapmıştı. bugün diyarbakırda yaşananlar ve dtpnin sözde demokratik özerklik açıklamasından sonra "kararlılığımız güçleniyor" açıklaması tayyip beyin terörle mücadele konusundaki yanlışlarını özetler niteliktedir.
Herkesin ne mutlu türk doğana ile, ne mutlu türk'üm diyene sözleri arasındaki farkı kavrayıp, kendini bu vatanın bir parçası olduğu gerçeğini artık kavraması gerekir.
karşılığında ise 7 terörist kellesinin alınmıştır. bu ne lan? yazık çok yazık milyonlarca pkk piçine bile bir mehmetçik canı, kanı çok gelir. milyonlarcası için bile bir asker canı verilemez. durm böyleyken iki de ağır yaralı var. 13 şehit ne demek yahu? bu kadar mı kanıksadık terörü anlayamadım ki..
normal şartlar altında diyarbakırın yerle bir edilmesi gerekirdi. yani senin evine biri taş bile atıyor olsa çıkıp döversin söversin bırak ailenden birinin canına kastetmesini. 13 şehit verilmiş ama çok bilen siyasetçilerimiz hala açılımın peşinde kınamanın peşinde. yazıklar olsun bu işin sorumlularına hakkımı helal etmiyorum.
bu ülkede neyiniz eksik?

polis olmak isterseniz olursunuz...

hakim olmak isterseniz olursunuz...

doktor olmak isterseniz olursunuz...

milletvekilli olmak isterseniz olursunuz...

bakan olmak isterseniz olursunuz...

başbakan olmak isterseniz olursunuz...

cumhurbaşkanı olmak isterseniz olursunuz...

dilinizi öğrenmekte ve konuşmakta özgürsünüz,

hertürlü vatandaşlık hakkına sahipsiniz,

vergi oranlarına göre ençok yatırımı alan bölge sizsiniz, işsizsiz diye dağa çıkan sizsiniz,

elektrik su parasını ödemediğiz halde elektiriği suyu olan sizsiniz,

öğretmen gönderince istemeyiz diyen sizsiniz, okuma yazma öğrenemeyip devlete molotof atan sizsiniz,

imam gönderince kalleşce öldüren sizsiniz,

doktor gönderince dövüp geri gönderen sizsiniz, hastalıktan çoluğu çocuğu ölünce devlete saldıran sizsiniz,

devletin hakiminin verdiği kararı aihm götüren sizsiniz, belediye içinde keleşli adamlara adalet için para veren sizsiniz,

diyarbakırspor a sahip çıkılmıyor diye sizsiniz, sahaya taş yağdırıp takımı düşüren sizsiniz,

belki yıllar önce haksızlık yapıldı, ama bugün yok...

nedir derdiniz ne?

amerikada zenciler ikinci sınıf vatandaşken dağa mı çıktı?

ya da israil gibi katliam mı yapıyoruz hergün?

suriye deki akrabalarınız gibi vatandaşlık hakkından mı yoksunsunuz?

saddam gibi kimyasal bambalarla sizi telef mi ettik?

iran gibi asimile etmeye mi çalıştık?

namaz kıllanınızın önünde gerilen mi oldu?

günde bir kere ne mutlu türküm demen için silah mı dayandı?

pkk lının hayatı mı var kaybedecek?

aptallar, hainler...

biz bu topraklarda 1071 den beri varız...

50 yıl sonra 1000 yıl olacak...

bu yaptıklarınızla dost değil düşman kazanıyorsunuz.

sanıyormusunuz sem amca sizin dostunuz?

avrupa sizin dostunuz?

sarkozy kadaffiyi bir günde sattı.

bu necip millet yaptığınız şerefsizliklere, hainliklere yıllardır çektirdiğiniz yeter!

olmamış bayrağınız için olmayacak hülyalara namussuzluk yaparak ulaşamayacaksınız!

ecdadımın size 950 yıldır tanıdığı yaşama hakkına duyduğum saygıdan ne ananıza ne sülalenize küfür etmiyorum.

allah belanızı versin!
vatan evlatlarını bırakıp, yetkili ve durumlara hala kayıtsız kalan insanların evlatlarının başına demek isteyip vazgeçtiğim beni ruhsal ikiliğe düşüren başlık.acaba bu duamla onlardan biri mi oluyorum yoksa ben bile evladım olmadan bu olaylara sinirlenip bir şeyler yapmak isterken bu kişilerin umursamazlığına kıstasa kıstas mı yapmak gerek....
abi nereye bitiyor terör böyle mi bitecek?hep asker şehit vererek mi bitecek?özel harekatı doğudan çeken bir zihniyetin bunu yapacağına inanıyor musunuz gerçekten?
idam gibi caydırıcı bir ceza olmadıkça maalesf ki sonu gelmeyecek durum. ki bu ülkede idam avrupalıların apoyu kurtarmak için kaldırttığı bir cezadır. amerikaya avrupaya yaranıcaz diye bizim kuyumuzu kazanlara açık kapı bıraktık. bahtiyar ol şimdi o iki kişiden biri ...
gelin bakın 5 milyon kişi kandile yürüyelim o zaman neler olacak diyeceğim ama bu entry de silinecek tıpkı açtığım benzer başlıklar gibi.
bu konuyu internetten çözebiliriz evet. hadi herkes pkk nın face grubunu dürtsün ölsünler hepsi. amına koduklarım burdan memleket kurtarıyolar.
yahya kemal paris'te bulunduğu yıllarda fransız dostları kendisine türkiye'nin nüfusunu sorarlar.
- 63 milyon
der.
türkiye'nin o zamanki nüfusu 13 milyondur. şaşkın bakışlardan sonra konuşmasına devam eder:
- 50 milyon şehidimizle birlikte 63 milyon.

evet biz çok şehit verdik, gerektiğinde yine vereceğiz. mekanları cennet...

ancak hükümetin teslimiyeti ve acizliği deli ediyor insanı. bir de vatandaşın duyarsızlığı.
apo denen orospunun sıçtığı,serbest kalacak söylentisinin ardından,piçlerin azmasını bekliyordum,ama bu denli değil.maalesef.şehitlere allahtan rahmet,yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

tayyibin taviz verdiği her gün,böyle acı haberlere karşı teyakkuzda olmalıyız türk milleti olarak.

bir işe yarar mı bilmem ama;şehitlerimize tekrar,allah'tan rahmet diliyorum.
Nur içinde yatın kardeşlerim.
Diyarbakır'da 13 vatan evladını şehit verdik... DTK özerklik ilan etti. Tunceli - Ovacık'ta 2 vatandaşımız PKK tarafından kaçırıldı. Peki asker nerede? Asker, darbe korkusu yüzünden Hasdal Cezaevi'nde misafir... Hükümet nerede? Hükümeti hic sormayın, hepsi çoooook çooooook üzgün..
Basit bir şike operasyonu için taş üstünde taş bırakmayan, ölebilir raporuna rağmen aziz yıldırımı iceri alan savcılar nerde?
Adamlar günlerdir demokratik özerklik bahsediyorlar,diyarbakır belediyesi kürtçe bilmeyen personel almam diyor basında onlarca dönen pkk itirafi belgesi kayıtları dururken siz nerdesiniz sayın savcılar nerdesiniz soruyorum???
telefon dinleyip mac kurtaracağınıza pkk dinleyip can kurtarın can!!!!
On üç eve birden yangın düştüğü durumdur. O yangın kadar büyük değil ama benim içim de fena yandı.
şimdi baktım da şehitlerin 1 tanesi hariç hepsi doğulu. urfa, diyerbakır, adana... şaşırdım kaldım. yani bu pkk kürt savaşı falan vermiyor. adamların kafası gitmiş. adamlar öldürmek için öldürüyorlar.
http://haber.video.mynet....ste_sehitlerimiz/1271804/
bazı gerizekalıların facebook denen yerde "13 şehidimiz için bilmem ne kadar oluyoruz" gibi sayfalar açmalarına vesile olan olaydır. yazıktır. o kadar kişi olacağınıza adam gibi birşeyler yapınca daha şehit vermesin bu ülke. kaç ocak daha yanacak?!
'bu sorun ülkenin en önemli sorunu' bu cümleden gına geldi

bi de şundan 'hayatında doğuya gitmemiş bebeler oralar hakkında ağkam kesiyor' ulan gerizekalı kimsenin ahkam kestiği falan yok millet istiyor ki bitsin bu kan. herkes kendi aklı evvelince çözüm sunma derdinde. öldürelim hepsini gitsin diyen bile bi çözüm sunarken e be sen salak bi çözüm sunsana mal mal konuşup ahkam keseceğine

kafaları boşaltanları sen doldursana, klavye başında ahmaklık yapacağına şu şu şu yapılmalıdır diye bi fikir beyan etsene

klavye başında oturmakla olmaz diyenle bunu eleştiren arasındaki farkı çözmek için ne kullanılmaı öneri bekliyorum

mal mal konuşup içi boş önermeler dışındas ne diyorsun kardeşim söyle de dolusn şu aptal kafalarımız diyesi geliyor insanın tabi senin ki de doluysa..
Bu vatan kolay kazanılmadı. Dağda sürdürülen eylemlerle de kazanılmadı. Kahraman TÜRK ASKERi bütün imkansızlıklara rağmen ASLAN gibi çarpışarak kazandı. Bu şekilde kazanılmış, uğrunda binlerce şehit verilerek oluşmuş bu vatanı; ne dağdaki çapulcular, ne meclisteki kürt halkını savunduğunu iddia eden ama kendilerine bile hayrı olmayan kişiler alabilir elimizden.
ALLAH' TAN ŞEHiTLERiMiZE RAHMET, AiLELERiNE BAŞ SAĞLIĞI DiLiYORUM.
Umarım rahat uyurlar kemikleri sızlamaz herkes vatanına sahip çıkar, akan kan artık durmalı ! yeter !
Vatan sağolsun herkese nasip olmaz o mertebe.