bugün

zaten yetiştiriyorlar. arkadan öyle bir nesil geliyor ki ben o zaman muhalif olanlara şimdiden acıyorum. çok bok bir nesil geliyor hem dinci hem kinci.
yenileceğini anlayınca oy çalan, türlü katakulliyi çevirmekten
utanmayan türden dinciler mi yetişecek.
Ben de zeki çevik ve ahlaklı bir gençlik yetiştirmek istiyorum ama hayatta her istediğimiz olmuyor malesef.
Bir istek.
içimizdeki islam karşıtlarının her zamanki gibi kerih gördüğü laftır. hürriyetten anladığı kıçı başı saçı açıp çıplak gezebilmek, yetmedi zina edebilmek, içki içebilmek, edepsizlik, Kendini keşfetmekten kastı da zina, ahlaksızlık hayatı yaşamak, batıl itikadlara dalmak olan bu mefkuresiz, ilimsiz ahmaklar bu lafa itiraz etmektedirler.

Hayatın en ehemmiyetli mefhumu olan din-i mübin-i muhammediyye yi tüm insanlar behemahal tahsil etmelidirler. yukarıdaki söz de eksiktir.

Filhakika bu söz "sapına kadar müslüman, cihad ehli, mütedeyyin, islamı ve insanı kebir, küfrü hakir gören mümin ve mümine ler yetiştireceğiz!" kabilinden olmaıydı kanaatindeyim.
istemeyle olabilecek birşey değildir. Her insanı aynı kalıptan çıkaramazsınız. Herkes siyah olursa beyazın anlamı kalmaz.
Evet o dindar nesil belediyelerin bünyesinde yapılan ihalelerde koşturuyor. Göstermelik olarak cami de namaz kılıyor ama kul hakkı yemekten imtina etmiyor. Yaşıtları asgari ücretle geçinmeye çalışırken dindar nesil asgari ücretin yarısını bir günde lüks restoranlarda harcıyor.

Yazmakla bitmez dindar nesilin özellikleri.
Güzel şey. Ama teknoloji buna engel gibi.
Aydın, uygar, ilim bilim sanat üçgenini ciddiye alan lakin yanısıra manevi değerlere saygılı bir gençlik yetiştirmek daha akılcı olur.
Hem de ne hoş olur...
insan yetiştirin kafi , demek istiyorum. din zaten insanların iyi olması için yok mudur?
Dindarlık imam hatip lisesi açıp düzenin dinini ogretmekle olmaz. Kur an gibi, peygamber gibi dürüst ve deli kanlı olacaksın. Aldatmayacaksın, calmayacaksın, torpil yaptırmayacaksın, komşun işsiz ve aç gezerken sen yan gelir edınmeyeceksın; komsunuda iş ve aş sahibi yapacaksın. Çalışkan olacaksın. Böyle bir dindar gençlikten dinsizlerin bile çoğu razı olurlar.
(bkz: yetiştiremedi)
yani, gençliği böylece de ülkenin geleceğini zikmek istiyoruz, diyo. adam sanatçı, matematikçi, fizikçi, bir el işi ustası olacağına 7 yılını boşu boşuna harcayıp, camiiden başka bi işe yaramayacak, diyo.

işlenmesi gereken insan kaynaklarını işlemiycez, ülkenin anasını zikcez, diyo.

bunu diyen her kimse - o adam vatan hainidir.
oğullarını Arabistan yerine italya ya göndermelerinden belli nasıl bir olacağı. hı hı evet.
Olay dindar olmak olmamak konusu değil bana göre devlet vatandaşını belli bir dini görüş ideoloji veya anlayışa uygun olarak egitemez yetistiremez.

sen devlet olarak kimin inançlı olacagina karar veremezsin. Laik bir devlette bu olmaz. Hukuken de kavramsal olarak da laik devlete uygun değil.

din ve ahlak ilişkisine hiç girmek istemiyorum ama olay dindar insan yetiştirmek değil bireysel ahlak sahibi insan yetiştirmek olmalı. Türkiyenin önünü bu açar ancak.
ben bundan 10 sene öncede allahın var olup olmadığını düşünüyor direkt inanmıyordum. din zaten pipimde değildi. daha o yaşlarda anlamıştım saçma ve uydurma olduğunu. neyse konumuz bu değil.

ortalamanın biraz üstünde gelir seviyemle, ne çok kenar mahalle nede elitist sosyatik zengin yerlerinde yaşıyorum. ailemin dışında son zamanlarda gözlemlediğim, aslında mantığını bildiğim ama gün geçtikçe daha çok kendini belli eden bir gerçek var.
dindarlar zaten var olacakta muhafazakarlarda zaten onlardan aşağı değil. ama geriye kalan bence halkın en az yarısı ( inanan ama dindar yada muhafazakar olmayan ) psikolojik ve bilinç altı sekülerizme ve/veya laikliğe kendilerininde farkında olmadan kayıyorlar ve dinden uzaklaşıyorlar. sorsan elhamlülillah derler ama iş öyle değil. bu yüzden tayyip e yürü ye dur diyecek halimiz yok ama ölene kadar devrilmesede artık zerre umrumda değil. bundan 10 sene önce bana hadi gel cumaya gidelim bari diyen arkadaşlarım şimdi allaha kitaba küfür ediyorlar. sözde dini emir ve yasaklar kale alınmayacak şekilde bakılıp deliniyor. kadınlar kızlar seks yapmakda daha özgür ve bilinçli, alkol ve uyuşturucuyu zaten var, bekaret eskisi kadar tabu değil, bakir bakire sayısı azalıyor. işyerinde namaz tutan oruç tutan yok. tüm sosyal hayatta din bayalaştı ve bağımlılarının dışında değeri düştü. karşıt ideoloji ve düşüncede olan insanlar zaten iktidarın ayrıştırma ve kavga politikalarıyla hepsi psikopat.

demek istediğim şu; benim içim tüm dinler denizin dibine keşke hiç icat edilmeseydi ama siyasilerin dahada ötesi iktidar ve iktidarın başındaki şahısların medya ve para gücüyle, algı ve devlet politikalarıyla toplum ve bireye kendi dünya görüşünü dayatamayacağını, insanların beyinlerini ve inançlarını dizayn edemeyeceklerini bu çağda anlamalarını bilmeyi istiyorum. adam gibi yönetmeyi bilmeleri ve bunu o kıçlarından büyük kafalarına sokmalarını temenni ediyorum.
iktidar buna karışırsa yarın da biri çıkar dinsiz nesil yetiştireceğim der memlekete yazık olur...!
Aferin yetistirin yetistirin koyunlari efenim.
inşaallah dedirtir. islam ahlakını almamış nesilleri görüyoruz. Hep tecavüz, hep cinayet, hep saygısızlık, hep sahtekarlık...
inançlı koyun yetiştirmek istiyoruz demenin başka versiyonu.
Helal olsun dedirtir.. allahına kurban reis.
--spoiler--

ben istemiyorum , ne yapacağız şimdi ?

--spoiler--

dediğim önermedir .
bu temenniden kasıt hırsızlığa ve rüşvetçiliğe sessiz bir nesilse eğer gayet başarılı olunduğunu söyleyebilirim.
ülkenin geldiği bu durumda ateistler bile dindar gençlik yetişsin istiyor ak, en azından semavi dinler çalma, ezme, öldürme falan diyor. bunların dininde yandaşa herşey helal.
siteme köle olan bireyler demek bu, aslında iyi bir şey ancak ülke için veya insanlar için değil sadece bunları kullananlar için.
Potansiyel seçmenden ziyade artan sadakat ve şiddet eğiliminde militan yetiştirme isteği. ilgilenenler iran Devrimi'nin ve Taliban'ın tarihini okuyabilir.