bugün

bu umursamayışın bedelini kötü ödedim. ebuzer ile 18 yaşımda tanıştım. hale bak, her türlü haltı duymuş ancak o güne kadar ebuzeri hiç duymamıştım.
sus şimdi yaaaa ama... tam referandum öncesi.

pffffff...
eliaçık detected.
Güya aleviler benimsiyor ya! Haydi ordan, ne Ali ile nede gaffar i hazretlerıyle uzaktan, yakından alakanız yok.
Bu iddiada bulunanların çoğu abdestsiz namazsız adamlar, sahabeyi kendi nefislerine göre ele alıyorlar.
Tek başına muaviyenin karşısına geçip, çatır çatır konuşan adam gibi adam. Sahabe denildiğinde aklıma gelen ilk insan. Yer yüzünde ilk Allahın selamını veren ve şuan bütün müslümanların her gün andığı insan. Elleri öpülesi, kimseye boyun eğmemiş tek başına ölümü pahasına yer yüzünde ki tüm zalimliklere kafa tutmuştur.
Fakirdi. Dünya ile işi yoktu. Neye umursasınlar efendim.
' gökyüzü ebu zerr'den daha doğru sözlü kimseyi gölgelememiş, yeryüzü ondan daha doğru sözlü birini taşımamıştır.''
hadis-i şerif

bu ümmetin en doğru sözlü , yalnız kahramanına selam olsun.
o halde islam'ı dincilerin gösterdiği yoldan değil de övdüğünüz ebu zerr'in yolundan takip edip imana gelin. ya da açık açık ebu zerr de müslümandır o halde düşmanımızdır deyin. laf kalabalığı yaparak zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz. ebu zerr gibi övdüğünüz sahabelerin islam büyüklerinin izinden gelip müslüman olun. siz daha bu güzel şahışları bile bile ateist oluyorsunuz ama cahil halkın bir kusurunda hemen bu şahısları öne sürüp zeytinyağı gibi üste çıkıyorsunuz. hiç samimi değilsiniz!
kimi yalancı yandaşın itiraz ettiği haklı tespittir. bunlar diyorlar ki "hayır, bizler ebu zerr'i çok severiz".

bilindiği üzere muaviye, akrabası halife osman döneminde kendisine "kasr-ı beyza - ak saray" diye adlandırdığı büyük bir saray yaptırmıştı. onun halini gören ebu zerr "ey muaviye, bu sarayı kendi paranla yaptırdıysan bil ki israf günahına girdin. yok eğer beyt-ül maldan harcayarak yaptırdıysan zaten hainsin" demişti.

evet dostlar, bu işler ebu zerr'in adını vererek reklam yapmaya benzemez....

"madem ki ebu zerr en sevdiğin sahabilerden oluyor, neden günümüzde beyt-ül maldan kıyamet kadar para sarf ederek kaçak saray yapanların destekçisisin?" diye sorarlar adama.
en sevilen sahabelerin arasında gelir benim için. ebu zerr (r.a.) o hakkın yalnız fedaisidir. bir çok yönüyle takdir ettiğim şahsiyet. onun gibi yaşamak azimetle amel etmek gibidir. zordur, çetindir. her baba yiğidin harcı değildir. her kula da nasip olmaz.

--şaşalıdır belki ama hakkın diliyle konuşur hemde islamı hakkıyla ve iliklerine kadar yaşamıştır.
--selam olsun ebu zere ve rasulün (s.a.s.) tüm sahabesine.

herkesten ebu zerr ahlakı beklemek safdillik olur, insanları, toplumu, hayatı tanımamaktır.

bir gün dedi ki allahın peygamberi ebu zerr hz lerine '' ya eba zerr hiç kimseden hiç bir şey isteme ''

ebu zerr-i sevdiğini iddia edenler, hadi yapın bakalım bunu.. öyle dille sevmek kolay.

ebu zerr-in adını kullanarak reklam yapmaya benzemez bu.
(bkz: muaviye dini)
(bkz: gerçek islam bu değil)
adalete değer veren ve dünya malına tamahın karşısında duran hazreti ebu zerr gıfari'nin, dinciler tarafından hiç dile getirilmemesi ve umursanmaması durumu.

çünkü işlerine gelmiyor.