bugün

Dinden geçinen herkes, evet. Müslüman, bel'am' lık yapmaz, maaş ve çıkar karşılığında zalime ve zengine sırtını yaslayarak, kur'an'ın iktisadi ve hukuki hükümlerinin üzerini örtmez.
(bkz: uğur korunmaz)
(bkz: badeleme)
(bkz: badeci şeyh in sır odası)

detaylı incelendiğinde muhafazakar kişilerin bile dergah, tarikat, cemaat gibi oluşumlara karşı bakışının değişeceği nettir.

muhafazakar bir kişi olarak bu tür yapılara karşı soğuğum ama yakın olanların da görüşünün değişeceğini düşünüyorum.
Son dönemde yazılan ve piyasada yok denilen ancak bulundu mu mutlaka okuması gereken kitaplarla ne kadar içler acısı olduğu bir kez daha gözler önüne sermişlerdir.
Yazarlarına saygılar selamlar...
(bkz: kimsesizler cumhuriyeti)
(bkz: şehvetiye tarikatı)
(bkz: badeci şeyhin sır odası)
Ülke gerilemesine neden olan en büyük faktörlerden biridir.
Maalesef ülkemizde bolca bulunan istismar. Eğitim şart.
--spoiler--
iYi Partili Ümit Özdağ, sosyal medyada AKP için oy isteyen bir hocanın görüntülerini paylaşıp, savcıları göreve çağırdı. Özdağ, din istismarcısının “AKP’ye oy vermeyenleri kafir olmakla suçladığını” belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu hoca bozuntusu Hz. Osman’ı katleden katillerden beter. PKK’dan daha bölücü...”
https://www.sozcu.com.tr/...hocaya-tepki-3686421/amp/
--spoiler--
atatürk istismarı ile yarışamaz. fatih portakal sen de atatürk kitabı basıp 10 000 bin tl dan sat.
Çocuk istismarıyla başa baş yarışıyor sonunda kim galip gelecek merak konusu.
Deistlerde çalışmaz.
Uyduruk hadisler üretmekte oldukça ehildirler.

Kendisiyle tarımsal ekipman satışı sırasında tanıştığımız yaşça benden büyük bir abi vardı. Defalarca hacca gitmiş dindar görünümlü bir zattı. Evine davet etti. Sofrasını açtı sağolsun. Bu şahıs çevresindeki herkesi umre'ye gitme konusunda telkin ederdi. Bu konuda da oldukça başarılıydı.

Öngörüm, bu adamın çevresindeki insanları dini vecibelerini yerine getirmeleri hususunda öğütlemesi ve ikna etmesi dolayısıyla temiz kalpli bir insan oluşuydu. Fakat çok geçmeden aslında umre turları düzenleyen bir şirketin komisyoncusu olduğunu öğrendim.

Bu ve buna benzer bir çok insan karşımıza çıkıyor. Aslına bakarsan din algısına en çok bu şahıslar zarar veriyor.
yapanlar idam edilmeli.
bu ülkede bolca olan durum. insanları sömürmek için ya din istismar edilir ya da çocuk.
Sırf bu ve bunun gibi insanlıktan nasibini alamamış varlıklar yüzünden islam kirleniyor ya, yazıklar olsun.
en düşük mailyet ile en yüksek kar elde edilen orospu çocukluğudur.
Ülkemizde bolca mevcuttur.
tam olarak budur... http://galeri.uludagsozlu...in-istismar%C4%B1-781977/
+ama siz devlet malını çalmışsınız... müthiş bir yolsuzluk var kanıtlandı bu....
-bak din kardeşim! bunlar yok mu bunlar camileri ahır yaptı bunlar! abdestlimle sölüyorum alnımın secdesiyle sölüyorummmm!
+allahuekberrrrr ! seni yaratan allaha kurban!
''Nasıl münafık olunur?'' sorusunun cevabıdır. Maun Suresinde bu olayı gerçekleştiren kişilerin nasıl cezalandırılacağından bahsedilmiştir.
başımızdaki büyüklerin(!) yaptığı...

ama onlar namazında, niyazında insanlar.
onlar din adamı.
ne yapsalar haklılardır...
matrix gibi heryerdedir.
ülkemizin terörden sonra en büyük yarası din istismarıdır. bunun başlıca sebebi halkımızın dini kur-an'dan değilde ilmihal kitaplarından öğreniyor olması. eğer dini kaynağından öğrenselerdi inanıyorum ki din simsarları kaçacak delik ararlardı. aksi taktirde insanların gözünün içine baka baka yaptıkları din dışı uygulamaları halka nasıl açıklayacaklardı. işin temelinde yatan gerçek şu ki, halk dinini gerçek kaynağından öğrenecek. şıhlarla şehylerle öğrenilen din ancak bu kadar olur.
geçtiğimiz yüzyıla damgasını vuran ve sanırım gelecek yüzyıl da devam edecek olan olaydır. sadece ülkemizde değil, tüm dünyada, her dinden insanların yapabildiği bir çeşit riyakarlıktır.

kanunlarımızda nitelikli dolandırıcılık olarak tanımlansa bile tonlarca uyuşturucu sınırlardan geçerken sokaktaki uyuşturucu satıcılarının peşinde koştuğumuz gibi, büyük çaplı din tacirlerine kimse dokunamazken sadece mahalle arasında takılan üfürükçüler dolandırıcı olarak nitelendirilir.

sadece siyasette değil, mahalle arasında ufak çaplı bir bakkal bile aynı istismarı yapabiliyor. istisnalar kaideyi bozmaz, her sakallı, her başı örtülü insan din istismarcısıdır demiyorum , aralarında az da olsa gerçekten inanan ve allah korkusunu gerçek anlamda bilenleri de var ne yalan söyleyeyim.
yargıtay nitelikli dolandırıcılık olarak nitelendirmiştir:
(img:#304405)
tüm dünyadaki siyasi iktidar partilerinin göstere göstere yaptığı ibneliktir.
(bkz: siyasi partiler)