bugün

devrimcileri zerre sevmediğim için birşey demiyorum, güme gitti o ayrı mesele.
gece vakti özel harekat polislerinin arama yapmak amacıyla evine gelip, vurduğu genç bayan. dili,dini,ırkı, siyasi görüşüyle zerre ilgilenmiyorum. bir insanı bir polis bu şekilde, böyle kolayca öldüremez. öldürememeli! gencecik bir yaşam soldu gitti. vurulan kişi terörist olsun ya da olmasın, canlı bomba olsun ya da olmasın böyle evine giripte canın istedi diye silahsız bir insanı vuramazsın. sana o silahı canın sıkıldığında sağa sola sık diye vermediler. biri seni öfkelendirdiğin de tetiğe bas diye vermediler. çok yazık, yıl 2015 yer türkiye.

edit=şimdi siz bu entry eksiliyorsunuz ya ben üzülüyorum, nefret ortamına tapıyor insanlar; bir genç kızın evinde annesinin, babasının, abisinin gözü önünde vurulmasına üzülemeyen insanlar var. yahu nasıl olur, hiç mi sevdiğiniz birini kaybetmediniz? ölüm nedir, hiç mi tatmadınız? düşünsenize en sevdiğiniz, yanıbaşınızda vuruluyor. o kurşun sizi de vurmaz mı acaba? nasıl insanlar olduk?
insanların görmedikleri olay hakkıdna farazi hezeyanları ayda kasıtlı algı yönetimlerine şahidiz.
devlet terorune kurban gitmis bir baska genc kizimiz.
uzulme cocuk.
sen goremeyecek olsan da aydinlik gunler cok yakin...
sanki 12 yaşındaki çocukların eline molotof verip polis arabası kundaklatan bir terör örgütüne mensup insan öldürülmedi de, 12 yaşındaki çocuklara kalem dağıtan bir kızcağız öldürüldü.

vicdan denen şey teröriste işlemez saygıdeğer dostlar. kaşı gözü güzel olması terörist bir eylemci olduğunu, çoluklu çocuklu savcıyı öldüren fahişe çocuklarının örgütüne üye olduğu gerçeğini değiştirmez.
Devletimizin gururu düşmana korku dosta güven salan özel harekat polisleri tarafından etkisiz hale getirilmiştir , bu şahsın ailesi ve kendisinin işlediği suçlar sanal ortama düşmüştür , ulan özel harekat benim evimi neden basmıyor ? beni neden vurmuyor ? kimse kusura bakmasın birader su testisi su yolunda kırılır .

edit : tetiğe sarhoş abisinin bastığı söyleniyor.

edit 2 : kendisi için hazırlanmış bir video ile karşılaştım videonun sonlarında şehit savcı mehmet kiraz beyi öldüren terör örgütü ve mensupları var.

https://www.facebook.com/...92675/?type=2&theater
Birileri ustune vazife olmadan yok buna laf edenler caylak olsun su olsun bu olsun demis, dusunce ozgurlugu kardes biz zamaninda sizi cok dinledik bi ton patlayiciyla havaya ucan askerlerin polislerin, ailesinin gozleri onunde sehit edilen polislerin askerlerin oldugu gunlerde biz neler hissettik sikinizdemiydi, dalga gecen orospu cocuklari bile vardi, tartisiyosaniz tartisin adam akilli ama kimseyi oyle susturmaya falan hakkiniz yok kimsiniz kocum buranin yetkilisi agir abisi bas keseni falan mi, ne dusunecegimi size mi soracam ben, madem oyle al sifremi falan veriyim gir kendin yaz, geciniz bunlari geciniz.
Poh yoluna gitmiş terörerörist.
Polisin bilerek vurduğunu düşünmüyorum. O esnada ne olduğu da net değil. Hem polis bilerek vuracak kadar manyak olsa yumruk atan abisini de vurur.

Her neyse polisi haklı çıkartmaya çalıştığım yok. Fakat ölu bir beden üzerinden bu kadar da propaganda yapılmaz.

Kimine göre terörist, kimine göre kahraman, kimine göre de akp hükümetini yıpratmak için malzeme.
boş yere ölen gençlerden sadece biri yazık oldu.
adı geçen olayda halkınsesi.tv adresinin yüklediği görüntüler.

https://youtu.be/oZFaCcOiyKM

görüntüler çarpıcı ve üzücü. Kamera arama yapan polisi çekiyor ki arama esnasında çıkan herhangi bir örgüt dökümanı veya materyal oraya polis tarafından kondu denilmesin bu sebeple hemen arkada olan olayı görüntüleyemiyor. Birçok varsayım üzerine konuşabiliriz bu konuda herkes kendi aklına geleni söyleyebilir "dilek doğan" cephe sempatizanlığı sebebiyle daha önce gözaltına alınmış ve cephe militanlarıyla beraber fotoğrafının olması da bunu doğruluyor zaten ancak olayın içeriğinin kötü olduğunu değiştirmiyor. Polisin "ben sana ne dedim ben sana ne dedim" kelimesini neden söylediği ve üst üste tekrarladıktan sonra silah sesinin geldiği muallakta bırakıyor insanı.

Şimdi konuya birde şu pencereden bakmak gerekiyor. Ben askerliğimi jandarma komando olarak icra ettim. Batmanda bir çok ilçede ve köyde bu tarz aramalara dahil oldum. her daim bir kural vardır operasyon öncesi operasyona çıkacak ekip silahlarıyla birlikte operasyon komutanını bekler öncelikle silahlar yukarı kaldırılarak tetik düşürme işlemi gerçekleştirilir ki namluda mermi sürülü olup olmadığı teyit edilir bir kaza yaşanmaması için. ardından dolu şarjör silaha takılır mermi namluya sürülmez ve silah emniyete alınır araçlara bu şekilde binilir. yürüyüş-intikal esnasında şayet komutan tehlikeli bir bölge kanısına varırsa veya bir işaret görürse veya görüntü alınmışsa mermi namluya sürülür yani silah kurulur ancak silah yine emniyete alınır ki bir kaza vesaire yaşanmasın.

burada benim aklıma gelen soru şu; polislerin dediği gibi sarhoş olan abi " ben sana ne dedim ben sana ne dedim!" diyen ve kız kardeşine tokat atacak veya itekleyecek olan tim liderinin aksiyonuna karşı reaksiyon gösterip yanlışlıkla tetiğe deymiş olsa veya bile-isteye bunu yapmış olsa dahi sizin silahlarınız da mermi neden namluya sürülü? hadi mermi namluya sürülmüş neden tüfek emniyette değil? varsayalım ki bölgenin içinde barındırdığı kişiler ve şahısların örgüt sempatileri sebebiyle bir çatışma olasılığı için tüfeklere mermi sürüldü peki neden emniyete alınmadı? Şimdi bu soruya şunu diyecek olanlar olabilir "çatışma anında birde emniyeti açmayla mı uğraşacaklar!" emniyet hemen tetiğin sağ üst çaprazında durur ve silahı kavrayış ve tutuş sebebiyle acil bir durumda baş parmağınızla hiç bakmadan emniyeti açıp ateş edecek pozisyona geçersiniz. bu kadar kolaydır ve bu kadar basittir. pöh de görev yapan bir memurun bunu bilmiyor olması da imkansızdır şayet silahın emniyetini istemeyerek açık bıraktıysa büyük ihmal vardır ama yinede "ben sana ne dedim ben sana ne dedim" lafından sonra bu olayın gerçekleşmesi kuşku uyandırmakta. en azından benim için böyle.

ha cephe savunucusu kişilerinde ne poh olduğunu biliyoruz dışarıda öğle arası simit-ayran ile karnını doyuran polisi çapraz ateşe alıp "eylem koyduk hua katil polis hua" diyen adamlar bunlar. dilek doğan yanlış yoldaydı bir çatışmada veya bir silahlı eylem sırasında vurulmuş olsaydı güzelim parmaklarımı yoracak değildim onun için ancak bu görüntüler mide bulandırmaktadır. Bu şahsın ciddi manada bir suçu varsa mesela bir yere silahlı saldırısı bombalı eylemi alın yargılayın idam yasasını geri getirin asın en azından bu tarz "trajedi" lere mahal vermezsiniz.
Ölmüş olan bir terörist leşinden başka birşey değildir. Bombalama olaylarında nice anaları evlatsız, nice evlatları anasız ve babasız bırakmış kişilere yardım eden itin tekidir. Müstehaktır. Gelip burda masum kanı diye nutuk atanlarda öte yanda oynasın. Biz gezide de gördük masumları karnımız tok bunlara.

Zorumuza giden ne biliyor musunuz? şehitlerimizin, savcımızın bu kadar konuşulmaması. Herhalde başka hiç bir yerde bu kadar vatan haini yoktur.
komut almaktan gocunmayan, hiçbir baltaya sap olamamış ve muhtemelen son çare olarak polis olmuş kişilerce katledilen genç kadın. sorumlularının en kısa zamanda adalet önüne çıkarılması dileği ile.

"yekpare mermer dediler adınıza
sularla birlikte aşıp çağları
güneşle birlikte yükseleceğiz
yeni doğumlarla yeni sevinçlerle
zafere dek yürüyeceğiz"
Şu kızın olum şekline uzulmeyenin, sorgulamayanın ben ta vicdanını sikeyim. Tüm ailesinin önünde pat diye vurmuşlar kızı. Lan kızın hangi hareketi tehditti o an, nasıl bi gozu donmuşluktur bu, dağda bile silahlı teroriste ateş etmeden önce teslim ol diye uyarı yapılır, şimdi bu kız hangi gerekçeyle olduruldu. Adalet herkese lazım, birgun sizde muhtaç olursunuzda bu yazdıklarınız aklınıza gelsin.
Öncekikle şunu belirteyim milliyetçi ve vatansever bi insanım diğer entrylerime bakarsanız anlarsınız.
Dün akşam görüntüleri izlemek istedim ve açtım bi haber sitesini izlemeye başladım, o silah sesini duyduktan sonra gelen bağırma sesleri aklımdan çıkmıyo o kadar kötü ki, bi insanın evladının gözünün önünde vurulması insanın ömür boyu unutamayacağı bi şey.
Şimdi 2 ihtimal var.
1. Si polisin yanlışlıkla kızı vurduğu, ancak özelharekat polislerinin aldığı eğitimi göze alınca böyle bi şeyi yapması çok zor geliyo.
2. Si ise bilerek vurması, ancak bu da çok zor bi ihtimal çünkü hiç bi polis elinde silah olmayan birini mesken içinde asla ama asla vurmaz çünkü suçlu bulunacağını bilir, kaldı ki adamlar olaydan sonra bile silah çıkarmamış yani terörist olsalar o olaydan sonra ölümü göze alıp o polisi vurmak isterlerdi.

Tahminim polis korkutma amaçlı bi şey yapmak istedi ancak çok kötü bi şeye sebep oldu.
Evinde pijamalarıyla oturan bir eve girip, silahsız bir insanı anne babasının gözü önünde, devletin onlara vediği silahla öldüren polisleri göstermiştir. Canlı bomba olup onlarca sivil insanı havaya uçuran IŞiDciler yakalanınca haklarında yeterli delil yok deyip bırakanları hatırlatıyor ister istemez. Katil devlet katilliğine devam ediyor. Buradaki faşistler de uluyorlar ha bire, yok teröristmiş, yok ya sev ya terk etmiş... Bir akıllanmadınız gitti...
Ölen terörist olunca hümanizm çığlığı atıp insan haklarından bahsedilir ama ölen asker veya polis olsaydı devrim (su canım kelimeyi kirlettiniz) direniş faşizme darbe deyip zevk çığlıkları atılırdı. Kız teroristse- ki bu kesin gerçi kimi teroriste devrimci diyor ya neyse- yok efendim insan yok efendim silahsız yok şöyle yok böyle demek hainllikten başka bi şey değildir. Teröristlerin ölümüne her zaman yetmez ama evet demeye devam ki silahla öldürülmeyi bile hak etmiyorlar bu çok insani en iğrenç şekilde gebersinler.
DEVLET TERÖRiST DEĞiL DEVLETi YÖNETENLER VE DEVLETiN POLiSi TERÖRiST KARDEŞiM. HÜKÜMET POLiSLERE "SiZ ÖLDÜRÜN BiZ SiZi KORURUZ" DiYOR GÖZ GÖRE GÖRE.işidsever BAZI arkadaşlarDA dilek doğan için canlı bombaydı diyorlar.ADIYAMANLI iSMi BiLiNEN ONLARCA CANLI BOMBAYA NE OLDU PEKi? .HiÇ BiRi YAKALANDI MI VEYA VURULDU MU? ulan harbi sizin aklınız çalışmıyor. HADi CANLI BOMBAYDI EYW PEKi SENiN BAŞBAKANIN " KENDiNi PATLATMADAN YAKALAYAMAYIZ,TUTUKLAYAMAYIZ" DEMEDi Mi? BU NE OLUYOR PEKi? SiZiN iŞiNiZ SADECE YALAN DOLAN BAŞKA BiRŞEY DEĞiL.
Evinde pijama ile oturuyormuş. O halde masum.

ilginç ya.

Olm teröristler de pijama giyer evlerindeyken. Napicak mekapla mi oturacak evde. Tabi ki pijama giyecek. Pijama giydi diye masum mu oluyor.

Bak bir sürü görsel eklemiş arkadaşlar. Pijamalı masum kız ne halde bir bak.
ortaya çıkan görüntüleri canımı acıtan, çok acıtan devlet mağduru gencecik bir kadın.
Delik soğan diye okudum sabah sabah kusura bakmasın.
Delik soğan dır.
'polis neden benim evime gelmiyor', 'neden beni vurmuyor da onu vuruyor' diyenler ne kadar fazla yahu... yani onlara göre, bu, dilek doğan öldürülmeliydi demek. merak etmeyin, polis bir gün sizin de evinize gelecek, o zaman 'insan' olanın neler hissettiğini anlayacaksınız. 'sadece insan olun' dedik, onu bile beceremediniz... insanlık yanıyor...
su testisi su yolunda kırılır.aile boyu terörist bir yapılanma içerisinde oldukları, ailesinin suç kayıtlarıyla meşrudur. herhangi bir yerde askere,polise yada sivile yönelik bir saldırıda bulunmadan, can ve mal kaybına neden olmadan etkisiz hale getirilmiş bir terörist. fazla büyütmemek lazım.
leşine tenezzül edecek böceğin antenini s*keyim.