bugün

fazla guzel. her yonden.
kazım koyuncudan dinlenmesi farz olunan parçadır...
kendine özgün sesi olan bir şarkıcı. şarkıları sakinleştirici etki yaratır. en ünlü şarkısı şüphesiz daha sonra eminemle düet de yaptıkları thank you(düetteki ismi stan) parçasıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=0HDGKneybpk&feature=related
çok güzel bi şeydir.
dido klasik dido karamel.
kendisini gördümmü 'uff çok taş karı' dedirtmeyen 'çok hoş kadın' dedirten süper şarkıları olan harbiden sesi ve şarkılarıyla ünlenmiş ingiliz kadın şarkıcı
reklamında dodi dodi dodi diye anırırlar genelde.
Reklamları iğrenç olsada,tadı güzel bir çikoladır.
büyüleyici bir ses. aynı şarkıyı onlarca kez dinlettirmişliği vardır şahsıma...
şarkılarını uydurmayı en sevdiğim kadife sesli sanatçı.
son bombası için;

(bkz: everything to lose)
thank you adlı şarkısı, yüzü, gözü, her şeyi güzel olan ingiliz bayan şarkıcı.
görsel
garden state filminin soundtrackinde şarkı dinlenmelidir.beauty in the breakdown.'let go'
(bkz: dido yu dildo olarak okuyan yazar)
o benim. benim o.
önce eminem ile tanıdığım,
sonrasında kuzenimin
bilgisayarında tesadüfen bulup
"iyiymiş lan" dediğim "don't think
of me" adlı şarkının sahibi güzel
bayan. insanı bağımlı edebilir,
zira bir şarkısını beş yüz defa
dinlemişliğim var. dikkat edilmeli. resmi sitesi türkçe olarak da
görüntülenebilmektedir. canım
benim.
her şarkısında ayrı bir huzur olan mükemmel ses.hunter ve faithless la beraber yaptıkları flowerstand man parçası harikadır.
sesine taptığım şarkıcıdır. ama soğuttu kendinden beni. neden diyecek olursanız sanki şarkılarında hep bir huzur aşılama amacı var gibi. sanki dido nun şarkılarını dinleyenlerin illa bir derdi varmış da onu dinleyerek rahatlıyormuş gibi geliyor. nedense öyle bir şekilde yer edindi şu anda dido kafamda. o yüzden kendimi onun şarkılarını dinliyor şekilde bulduğumda başka şarkılara yönelmeye çalışıyorum, beynime zarar vermeyecek, ve biraz olsun sevindirecek, ama huzur vermeyecek. mesela rihanna nın birkaç şarkısı..
eminem ile olan stan parçasında büyüleyen ve rap dinlemeyen çevreye bile dinlettiren sanatçıdır.
don't believe in love şarkısının canlı performansı çok iyidir.
unutmadan (bkz: white flag) (bkz: here with me)
(bkz: dodo) (bkz: pes)
türkçe karşılığı "çok" olan lazca kelime.
(bkz: yenir ki bu)
ilk on değil ilk beş içerisinde sayılabilecek kadın vokallerden biridir. enfes duru bir sesi ve yorumu vardır, bunun yanında çok naif bir hüzün barındırır, hem şarkılarında hem kendisinde. bir dinlemeye başladımı insan dinledikçe dinleyesi gelir, gece dinlemek bir başka güzeldir. kaç yıllık olursa olsun şarkıları eskimez, şarap gibidir.
' Kalk ayağa çık dağlara uğrama hiç şehirlere
Bilmezler ne gelmiş başa burda ağlamak bile yasak'

gibi dehşet güzel sözlere sahip şarkı.
saatlerce dinlenilesi.