bugün

sivillerin zarar görmemesi için elinden geleni yapmasına rağmen bir gazeteciye zarar vermiştir.
"acılı aile oğlunu örgüte kaptırdı" demogojisine o çocuklardan cevap gelmiştir. bu sefer ki cevap, oğlunu polisin yönlendirmeleriyle kurtarabileceğine inanan ünlü ismail ercan'ın oğlu berk ercan'dandır. basının her gün tv'lerde boy gösterttiği babanın oğlu basının polisin iş birliği içinde, iki yüzlü tavır koyduğunu kanıtlamaktadır:

""...Tecrit işkencesinin her gün koyulaştırıldığı hapishanelerde, özgür tutsaklığın onuru ve gururunu yaşarken bir yandan da keyfi uygulamaları ve baskıları teşhir ediyoruz. Biliyorsunuz, babam polislerin yalanlarıyla konuşup, yalan ve demagojilerine ortak oluyor. Tabi ki haklılığımızı ve meşruluğumuzu hiçbir şey karalayamaz.

Ben, burada yapılan keyfilikleri ve babamın yaptığı yalan açıklamalara karşı, dilim döndüğünce bir şeyler yazdım. Bunları tüm basına yollamaya çalıştım. Ama 24 saat içinde gelen engelleme kararı, 5 gün sonra geldi ve mektuplarım imha edildi. Bu 5 günlük gecikme her şeyi anlatıyor, mektubu asıl engelleyenleri de. Tabii pes edecek halimiz yok. Sarıldık yeniden kaleme, yolladık. Şimdi yine bekliyorum. Engellenmezse size de yollayacağım.""
"MiT'te 104 kişilik DHKP-C listesi" manşetiyle kontrgerillanın sözcülüğünü yaptığını iddia ettiği milliyet'e açıklama yapmıştır:

"1- Partimiz DHKP-C, Anadolu topraklarında anti-emperyalist, anti-oligarşik demokratik halk iktidarı için yani emperyalizme ve işbirlikçi faşist iktidarlara karşı Anadolu ihtilali için savaşmaktadır. Bugüne kadar Anadolu toprakları dışında herhangi bir ülkeye yönelik silahlı bir eylemimiz olmamıştır. Haberde iddia edildiği gibi bugün de Anadolu toprakları dışında “uluslararası toplantılara” ya da başka hedeflere yönelik böyle bir eylem hazırlığımız yoktur!

2- Haberde örgütümüzün “mekânlara hizmetli görüntüsü altında” eylem gerçekleştireceği söylenerek oligarşinin aç, yoksul, işsiz bıraktığı, yurtdışında çalışmak zorunda kalan tüm emekçi halkımız şüpheli yerine konularak terörize edilmektedir.

3- Milliyet’in manşet yaptığı söz konusu haber Emniyet istihbarat Dairesi’nin 11 Şubat tarihli yazısına dayanmasına rağmen haberin 4 Mart tarihinde manşet yapılması Milliyet gazetesinin haber değil, MiT’in, kontranın sözcülüğüne soyunduğunun göstergesidir.

4- Milliyet bu haberi manşete tam da Yunanistan Başbakanı’nın ülkemize yaptığı ziyaret günü taşıması tesadüfî değildir. Faşist devletin işkence ve teröründen yurtdışında mülteci olarak yaşamak zorunda kalan kişiler hedef olarak gösterilmektedir."

http://www.halkinsesi.tv/...06-tarih-5-mart-2013.html
canlı bomba alarmıyla operasyonlar yaptığı, örgütü çökerttiği imajını vermeye çalışan emniyet bu numarayı yıllardır yapmaktadır.

gültekin koç'un 3 ocak 2001 feda eylemi sonrası yapılan haberler ve cephenin verdiği cevap:

http://www.ozgurluk.info/.../vatan/vatan78/bomba.html
sadece sözlükte marjinal olmayıp, alışılageldik olan şey.
görsel
istanbul'daki hücresinde 12 geri sempatizanı yakalanmıştır.

http://haber.mynet.com/is...-operasyonu-683288-yasam/
bugün ki baskında çekilen kareler ne denli rezalet bir hayat yaşadıklarını gösteriyor.

yani layığı oldukları şeyi...

http://www.haber7.com/fot...ilmaz-kareler/p11#gallery
gecekonduları, yoksulları, ezilen sınıfın haklarını savunurken üyelerinin saraylarda kalmasını beklemek komiktir. zor şartlarda yaşamak, halkın çektiği sıkıntıları çekerek ne için mücadele ettiğinin farkına her gün varmak devrimciler için gurur duyulacak bir şeydir. 4+1 evlerinde sıcacık kıçlarıyla ülkücülük oynayanlar bunun ne anlama geldiğini asla anlayamaz.
teröristlerden oluşan it sürüsü.
hala hiç bir hücresi bulunamamıştır. şehrin ortasında kurulmuş gençlik derneğine yapılan operasyonlarla örgüt evi operasyonu yaptığı haberini basına yayan polis acizliğini saklama peşindedir. operasyon yapılan gençlik derneği legal demokratik muhalefet yapan bir kurumdur.
polisten gizlice kurulmamış, her türlü yasal izinle yıllarca faaliyet göstermiş ve gösterecektir.
akpli rektörlere göre; eylem yapan her öğrencinin dahil olduğu devrimci-sol örgüt.
koca bir "hiç"in peşinde koşan zavallı bir örgüt. ha, "en azından bu yolda ölürüm" mottosuyla hareket ediyorlarsa toprakları bol olsun...
suikastleri, saldırıları meşruymuş ve en doğal haklarıymış gibi savunan sempatizanlara sahip "terörist örgüt".

Varsa bir davan ve haklı olduğuna inanıyorsan çıkar adam gibi açıklamalarını, muhalefetini, protestonu yaparsın.

Bunu silahlı ve kanlı eylemlerle ifade etmeye, savunmaya çalışmak tamamen bir acizlik göstergesi olmakla birlikte, seni benim gözümde pkk dan, hizbullah tan, el kaide den hiçbir farkı olmayan, yasadışı bir örgüt haline getirir.
pkk nın devamı olacak gibime geliyor.
kukla bir örgüttür. kim kemik atarsa onun için havlarlar.
sayesinde her solcuyu terörist zanneden beyin özürlü vatandaşlarımızın zeka seviyesini bir kez daha görmemizi sağlayan terör örgütü. evet laf sokmak için yazdım, çünkü sizden nefret ediyorum ibneler.
Dursun Karataş' ın kafasına ABD tarafından çip yerleştirildi. Uzaylılar Erol Büyükburç' un spermlerini çaldı. Dünyanın seyrini değiştiren iki hareket. Obama ile Erol Büyükburç kısmen amca çocuklarıymış hatta.
o c nin neden ayrı olduğunu senelerdir bilmiyorum ve bundan şu anda utanmıyorum. her an utanıp ezilebilirim.
edit: eksilemek yerine şu anlama geliyor canım kardeşim diye bir bilgi verseniz daha güzel olmaz mıydı? çünkü ben çok ciddiydim:(
Hakim olan hukumeti yikip yerine marksist-leninist duzen kurmayi hedefleyen orgut.
esed destekçisi örgüttür.
cami duvarına işemiştir. eceli geldi galiba.
ayrıca ankara'nın göbeğinde devleti bombalamaları ne derece zaafiyettir bilemiyorum.
türkiyede etkinliği az olarak görülsede şehirlerde yaptıkları eylemlerle ses getirmektedir. militanları özellikle kandırılan üniversite öğrencileridir.
ulan devlet pkk yı bitirdi, bu dhkp-c denen Allahsızlar hala bitmedi amk.

edit:vay amk.2 kişi eksilemiş.
"akp uşaklığı" yapan örgüt, akp'nin mağdurum edebiyatı yapması için yapılmış olabilir. yoksa akp kandilden sonra bu sözde sosyalist özde emperyalizm uşağı slogan kahramanlarına da mı el attı.

yani bu olaydan sonra akp'nin mağdurum edebiyatı yapacağını 12 yaşında çocuk bile bilir. ulan bu seferde akp'ye destek dehaşkapece'den geldi ya. yakında kendimden bile şüpheleneceğim yoksa bende akp sempatizanı mıyım diye...