bugün

gümbür gümbür bir final sezonu olacağının sinyallerini ilk bölümüyle vermiş dizidir.
Bende farklı bir öngörüde bulunayım evelyn vogel dexteri tedavi edecektir ve normal bir insan olmasını sağlayacaktır.
son bölümünde olanlara anlam veremediğim dizi, son sezon olması çok üzücü.
vogel hakkında teori...

--spoiler--

Vogel dexter'ın babası harry'nin dexter küçükken yani daha öldürme eğilimleri daha yeni başlamışken başvurduğu doktorlardan biri... dexter'a verdiği resimleri dexter küçükken çizdi bunları harry alıp danışmak için gittiği vogel 'a gösterdi yani resimler oradan geliyor...hatta abartırsak dexter'a kurallar koymasında harry'ye yardım eden kişi vogel bile olabilir. çünkü dexter'ın çizdiği bir köpek var onu da öldürmüştü. ondan sonra gitti büyük ihtimalle.

--spoiler--
8x02

Açıklayıcı, aynı zamanda durağan bir bölümdü.

--spoiler--

• Deb ne ara oradan çıktı da bizim El Sapo pisliğini vurdu? Ek olarak kiralık katil silahı doğrulttuktan sonra vurur gider lan. Ziegler bile kiralıkken hüngür hüngür ağlamış adam, bu kadar vurdumduymazlık olmaz.
• Ondan sonra o silahın Deb'den çıktığını o zamana kadar araştırmış olmamaları da ayrı komedi. Şu dizinin tek handikapı hayaları yayarak kanıtları yok etmek.
• Vogel hakkında ki teoriler doğru çıktı. Kadının gözlerinde bir kenafirlik var, oradan birşey çıkacak.
• Şu Joey kadar gereksiz bir karakter yok. Kadınlar koşarken memeleri sallanır ya heh bu da öyle işte. Bir yukarı bir aşağı. %0 istikrar. Geçen sene Fox Hole'da (bakın hala hatırlıyorum nasıl benimsemişsem) Nadia sayesinde ordan oraya süründün. Elinde karayiplerin en geniş yüzölçümüne sahip Küba adasının kızı var. Veliefendi'de dişi tay deneme koşularına Selim Kaya'yla katılsa sırıtmaz. Hala daha Deb'i görünce milli olmaya hazır çocuk edaları artık bırak.
• Hareketlensin biraz şu dizi artık sabırsızlanıyorum. Ağır gidince de boş şeyler yazıyorum.

--spoiler--
öncelikle michael c. hall'ın yönettiği bu bölümle birlikte, kendisinin üst düzey bir oyuncu olduğu kadar üst düzey bir yönetmende olduğunu görmüş olduk.

--spoiler--
dexter artık kendisini çok sorgulamaya başladı. deb'e yaşattıklarından ve çevresine verdiği zarardan ötürü kendisini hatalı görüyor. bir nevi kendisinden nefret ediyor. tüm bunlar son bölümde dexter'ın intihar edeceğinin sinyali olabilir. zaten dizide ve gerçekte çoğu katil, intihar ederek yaşamını sonlandırmıştır. dexter'ın da ölümü böyle olacak gibi duruyor.

ama bir yandan da empati kurmaya başlamasıyla, duygusal davranmasıyla (debra'yı korumak için suç delilini alması), yanında kendisini anlayacak dost arayışında olmasıyla, kendini sorgulamasıyla artık "insanlığa" evrildiğinin sinyalini de veriyor olabilir. umarım böyledir çünkü güzel bir sonla bitmesini umut ediyorum.
--spoiler--

bu dizinin bitmesine 10 bölüm kaldı lan. sanki günler gıcıklığına hızlı hızlı geçiyor gibi. 8x01'i bir hafta önce bugün izlemiş olmama rağmen daha dün izlemişim gibi geliyor bana.
son 2 bölümde final sezonuna yakışmayan bir durağanlık sezilen dizi.

bir lost gibi olmaz umarım. gerçi dexter bu sonu hayal kırıklığı bile olsa izlenen her bölüm kardır bu diziden.
her bölümü 1 saatlik film kalitesinde.
--spoiler--

son bölümünde - dvdde kullanılan katilin 2.cinayeti işlediği sahnede - mama cass elliot - make your own kind of music çalarak losta selam çakan dizi. *

--spoiler--
dexter denince akla, her bölüm de aynı etkiyi yaratan jenerikteki öldüren bakış gelir.
akıcılığıyla öne çıkan bir dizidir, boş zamanınız varsa tavsiye edilir.
8. sezon 2. bölümü ile pazartesi günlerimizin güzel geçmesine neden olan dizi.

--spoiler--
2. bölüm ilk bölüme göre daha yavan geçti ancak bazı şüphelerde doğurmadı değil? iyice paronoyak olduk ya, beyin deşici hannah mckay, debra hatta vogel'in kendisi olabilir mi?
--spoiler--
8. sezonu tam gaz devam eden dizi.
katil , psikopatlara fısıldayan, dexterin mentoru , profösör vogelden başkası değil.
dvd yi kendi evine yerleştirende, dexter a "katili ergeç bulacaksın:)" diyende kendisi.
o andaki piç gülüşüde düşüncemi tescillemekte.

evet katil ortada.
Bu dizi anlatilmaz ki. Yeni sezonlarini bekledigim kadar kimseyi beklemedim. Final sezonu ya icimde bi huzun...nasil gecti 8 yil. Bu sezon da ayri bi olay. izleyip gorecegiz bakalim.
işkenceden zevk alınmasını sağlayan 8. sezonundaki dizi.
gece gece ozledim ya. bir seni bir de melonun transfer haberini bekliiyorum
(bkz: #18657455)
son sezonda ters köşenin kralını yapacak gibi gözüken efsane. bir ton olasılık düşündüm ama benim düşünmediğim olsun istiyorum ki öyle de olacak gibi.

pazartesi sendromuna çaredir benim için.
prison break, how i met your mother, game of thrones, spartacus, breaking bad derken izlemeye bir türlü fırsatını bulamadığım dizi.

bugün ilk bölümünü izledim. daha ilk bölümünden film tadındaydı. şimdiden evimin sevimli katili olmayı başardı.
Şuan 3. sezon 6. bölümündeyim. izleyici de bıraktığı tat bambaşka, belki de benim ilk yabancı dizim olduğundandır. Her şey bir yana izlemeyen herkese tavsiye edilir. Sıkılan tanımıyorum ben.
--spoiler--

"i consume everyone i love."

--spoiler--
5. sezondan sonra ara verdiğim ve en kısa sürede izlemeye devam edeceğim mükemmel dizi.
dizinin nasıl biteceği hakkında bi fikir:

- nostradamus mode on -

debra dexter'ı öldürecek...

- nostradamus mode off -
8x03

Yine iyiydi vesselam.

--spoiler--

• Joey ilk kez bir halta yarıyor, çünkü saçını kesti. O düşünüp tutasınız diye size öyle öğüt veriyor.
• Hannah'nın rolü çok kilit. Annesinin ölü olduğunu biliyoruz, fakat içimden bir ses annesi Vogel çıkacak diyor ya hayırlısı.
• Koskoca Dexter'ın yemeğin içinde parmak görmesiyle tiksinmesi arasında ki bağıntıyı çözemedim. Öklid teoremi gibiydi.
• Önümüzde ki bölümlerde görüşmek üzere, bu efsane bittiğinde yazacağım ve anlatacağım çok şeyler olacak. Mevzide bekleyiniz.

--spoiler--
son sezonda boka sarmamasını umduğum dizi.
vogel haklı dostum. mükemmelsin.