bugün

Anamızı avradımızı s.kiyor. evet.
teröre destek verdiği için.
Hangi devlete?
Ülke olmuş king's landing amk. Nasıl güvenelim?
bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor, bugün ak dediklerine yarın kara diyorlar neden güvenmem gerektiğini anlamıyorum bu yüzden.
akp'den ötürü, bir iktidar bu kadar beceriksiz olur...

(bkz: akp döneminde kaybolan devlet otoritesi)
güvenmem için bir tek neden hatta yarım.buçuk bir neden göster.
Bahçeli'nin neyine güvenelim birader, bugün bu ülkede insanlar ölüyorsa eğer onu izole etmek mümkün müdür? Bu adamın da eli kanlı değil midir? Neyine güveneceğiz sayın Baççelinin...

Çünkü öngörüsü yok, yaşandıktan sonra engel olamazsın bazı şeylere...
-çünkü, vergilerle verdiğiniz parayı başkasına verseniz ya da fedai tutsanız sizi korur.
-çünkü; çıkardığı tüm yasalarda vatandaşını düdüklemeyi düşünür.
-çünkü, geleceğinizi ve çocuklarınızın geleceğini belirsiz ve güvensiz durumlara sürükler.
Türkiye'de son 1 yılda 17 bombalı saldırı düzenlendi, 294 kişi öldü, bine yakın insan yaralandı ve hiçbir yetkili istifası etmedi.
Bu devirde millet babasına zor güveniyor siz devlet diyorsunuz garip.
devlet kendi düşmanını kendi yaratır. sonra da kendini kendi yarattığı düşmana karşı korur. asar, keser, yakar, yıkar. bunun da adına hukuk der. vatandaşı için kendi değil, kendi için vatandaşı çalıştırır. vergi toplar, topladığı vergi ile yaptıklarını kullanan vatandaştan tekrar ücret alır. vatandaşa değil küresel sisteme hizmet eder. sistemin işçilerinin ölmemesi için hastaneler yapar. ustabaşı yetiştirmek için üniversiteler açar. sistemin "arızalarını gidermek için" emniyet teşkilatları kurar. devletin gözünde vatandaş kullanılması gereken bir malzemedir.
Devlet ile hükümet kavramlarından bihaber olan yazarın başlığı. Bravo.
çünkü devlet ulus tanımından kopup parti programına dahil oluyor ve ben beğenmediğim, yanlı bir ideolojiyle yönetilmeyi bir vatandaşlık olarak görmüyorum.

devlet ideolojisi parti ideolojisinin üstünde olmazsa, o halde o ülkede vatan haini çıkması gayet doğaldır.
Her gün biraz daha s*ktigi için güvenmiyorum. Mazlumun yanında durmayıp güçlü olanın yanında durduğu için güvenmiyorum. OTA BOKA CAMi YAPIP iNSANLARI KANDIRIP ALTTAN BiR SÜRÜ iŞ YÜRÜTTÜKLERi iÇiN SEVMiYORUM. KAHROLSUN. LANETLENSIN.
11 ayda 10 kere hasta olsan kendine güvenebilir misin,bunu okuyan sevgili çomar.
şemsiye açıldıda ondan.
ölebilme ihtimalimiz yüksek olduğu için. zaten ölüm korkusu oldukça insan kimseye güvenemez.
Kandırılıyorlar...
çünkü iktidar değiliz !

izleyelim fikir sahibi olalım !

http://www.youtube.com/watch?v=J3Yq_dbdyW8
kendisi yapınca ''kandırıldık''

başkası yapınca bunlar parelel bunlar hain bunlar şerefsiz bunları görevden alın.

onu geçtim.

güvenlik yok güvenliğin g'sinden anlamayan yetkilileri istihbaratın başında.

onuda geçtim..

hırsızlık tapeleri ortada erdemli insan çalmaz.

onuda geçtim..

devletin yetkilisi cuma çıkışı açıklama yapmaz.

riyakar olmamalıdır.

onuda geçtim.

terör örgütüyle masaya oturmaz.

bunların hepsi akp döneminde yapıldı. vasatlar vasat.
sadece kendilerini düşündükleri için olmasın.

neyse ki kanımızı satmadık.
son zamanlarda yaşanan olaylardan dolayı güvenmiyoruz. olaylar derken son zamanlarda artan terör saldırılarını kastediyorum. devlete değil de devleti yönetenlere güvenmiyoruz.
neden güvenelim?
devlet bahçeli'ye mi, tc devleti'ne mi olduğu tam anlaşılamamış soru.

devlet bahçeli'ye 7 temmuz sonrası 80 milletvekili varken akp ile koalisyon kurmayıp yeniden seçime götürerek akp'yi tek başına iktidar yaptıktan sonra, rte'nin kuyruğuna takılıp, başkanlık sistemi diye diretmesi nedeniyle güvenmiyorum. Madem bu adamlarla kucak kucağa olmaya o kadar hevesliydin, bari koalisyon kursaydın. En azından mhp içindeki 3-5 aklı selim mv ülke yönetiminde söz sahibi olurdu.

tc devleti'ne ise devleti yönetenlerin akılsızlıkları, çıkarlarına dayalı tutumları, beceriksizlikleri, devleti ve halkı değil şahsi çıkarlarını düşünmeleri nedeniyle güvenmiyorum.

bir terörist saldırıda mucize eseri hayatta kalıp, birilerine dava açsak, muhtemelen işkence görür, müebbet hapis cezası yeriz. gel de güven.