bugün

son dönemde sıkça tartışılan konudur ancak birçok devlet okulunda oldukça kaliteli öğretmenler vardır.
kesinlikle özel okullardan aşağı değildir. özel okullar aldıkları paranın hakkını vermek için ağzıyla kuş tutan öğretmen felan çalıştırmaları lazım bi' kere.
düşüktür , hele bazı okullar vardır ki öğretmenler okulun madarasıdır . .
bu nesil gelecekte de böyle yavşak olmaya devam ederse, öğretmenler bizlere bu güne kadarki en sikik nesli bırakmış olacaklar. böyle eğitim sistemi olmaz olsun!..
özellikle bunlardan ticaret ile uğraşıp öğrencilerini daha ileri seviyelere götürüp kaliteli eğitim verme derdinde olmayanlar vardır. işte bunlar bir ülkenin geleceğini yok ettiğiden dolayı idam edilmelidir.
okullar arasında gelip giden bir kalite seviyesi vardır ancak bu genelleme de tam olarak doğru değildir. ben ne fen lisesi hocaları gördüm ki bakkal bölmesinden öteye gidemeyen... kısacası bu kaliteyi belli bir çizgiye oturtamayız, okula başlarken aklı başında iyi öğretmenlere denk gelmek için iki rekat namaz kılınması yapılacak en mantıklı hareketlerdendir.
şimdi böyle hocalar yok demeyin ;

http://img841.imageshack.us/img841/7565/11762650.jpg
kesinliklikle kalite yerlerdedir. hele fen lisesi aöl lisesi öğretmenleri tamamen rezalettir.(istisnalar var tabi ki) fen lisesi öğretmen lisesi öğretmeniyim diye reklam yaparak dışarda özel ders verdiklerinden okulu ve okul öğrencilerini takmazlar. ayrıca okulundaki öğrencisine özel ders verenler de şahsım tarafından tespit edilmiştir.
devlet okullarındaki öğretmenlerin büyük bir kısmı piyasada asgari ücretle iş bulamayacak kadar vasıfsız ve vasattır. bu onların kişisel yetersizliklerinden kaynaklanmayıp milli eğitim denilen kişilik, yetenek, merak, düşünce kısaca potansiyel değermeninde öğütülmelerinden iğdiş edilmelerininden kaynaklıdır. zira milli eğitim sistemi denilen kalıp insan fabrikasından kurtulup potansiyellerini koruyabilmiş kimselerden değildirler. bu hasebledir ki ne kendilerine ne öğrencilere zerrece faydası olmayan yüzbinlerce öğretmen meb de çalışmaktadır. bunların okullarda çocuklarımızda yarattıkları travmalar hasarlar sebebiyle bu kısır döngü devam etmekte. devlet eliyle insanlar vasıfsız ve vasatlaştırmaktadır.
kötülerinin(yani egoist, idealistliğini kaybetmiş, eleştiri yapılmasına katlanamayan) yanında iyileri(egosunu öğrencilerle tatmin etmeyen, idealist, kendisiyle ilgili yapılan eleştirilere objektif bakabilen) de vardır. kötü ağırlıklıdır o ayrı.
genel olarak iyi hocalardır fena değillerdir. amma velakin ne hikmetse dershaneye gitmeden yinede öğrenciler öss ye(yeni adı neyse) hazırlanamazlar.
çoğunluğu öğretmenliği gömleği içine sok,kravatını çek ,saçını kes,traş ol demek zanneder.kalitelileri de vardır tabiki. o da en fazla 70 öğretmenlik okulda 4 bilemedin 5'tir.
fen liseleri
anadolu liseleri
anadolu öğretmen liseleri
düz liseler
meslek liseleri

şeklinde kalite sıralamaı yapılabilecek öğretmenlerdir.
devletin oldukça seçici olması gereken durumdur.
fen liseleri, anadolu öğretmen ve anadolu liselerinde dehşet öğretmenler çıkabilmekte. Sürekli soru soran ve hocayı zorlayan zeki ve çalışkan öğrenciler sayesinde bilgilerini de gayet dinamik tutabilirler. özel okullardakiler daha genç ve kpss kazanamayıp alınan öğretmenler olduklarından asıl onların yeterliliği tartışmalıdır.