bugün

Kaldığım yurt(cemaat yurdu) anons olarak
Twitter'a dershaneler kapatılmasın diye twit atın demistir. Ve ben iyice soguyorum
kapansa da voleyi vursak diye beklediğim olaydır. dersane yoksa millet dersaneye ve dersanenin vereceği vergiyi otomatikman 3-4 kişilik özel ders grupları oluşturarak bir matematik öğretmeni olarak anında cukka yapabilirim. ohh miss! akarı yok kokarı yok!
belki kapatılma değil ama kısıtlanmalı . ne bu böyle heryer dersane, herkesin aklında okul bittinmi birde dersaneye gider iyi bir yere girerim düşücesi. insanlardaki mücadele ve başarı duygusunu şarta bağlayan bir yapı oluşturmuştur.
bir sosyalist olarak her zaman desteklediğim argümandır, lakin ülkedeki eğitim sistemini sağlam temellere oturtmadığında, bir de üstüne dershaneleri kapattığında iyice çökecektir o yüzden, yavaş yavaş yapılmalı.
okullar ciddi bir şekilde revizyondan geçerse, her öğrenciye fırsat eşitliği sunulacaksa, öğrenci ilköğretim 1den lise sona kadar hiç bir ikameye ihtiyaç duymadan eğitim ihtiyacını karşılayabilecekse ne ala.

ama sen hem bunları yapmayacaksan hem de kendi kafana yakın öğretmenlere atayıp mevcut kaliteyi de bozacaksan hiç kalkışma. ki bu dönemde biraz zor görünüyor.
Dershanelerin kapatılması demek 2 milyon öğrencinin hakkına girmek demektir.
aöf, kpss dil eğitimi gibi konular hariç tutacaksa ve okularda sınıf öğrenci sayısı düşürerek eğitim kalitesi arttırılacaksa olabilecek olandır. Böylece öğretmenler işsiz de kalmaz. Önce bunlar yapilirsa işler yolunda gider. Bu durumda herkesin aldığı eğitim düzeyi eşit olur.
dershaneleri kapatmak kötü olan eğitim sistemini daha da kötü yapacaktır .
dershaneleri kapatacaklarına okullardaki öğretmen açığını kapatsınlar .
diyanete ayırdıkları bütçenin %25'ini eğitime ayırsalar hem öğretmen açığı kapanır hem de eğitim seviyesi yükselir .
iktidarın iyi niyet ile açık kapılar bırakarak izlediği barış politikası ve bazı devlet işlerinin ezeli hasımlarımız tarafından suiistimale uğratılmasına binaen uçuruma gitmekte olan trenin emniyet ipinin çekilmesi durumu.

Bir kesimin iktidara olan desteğini çekip diğer potansiyellere destek vererek geleceği birlikte inşaa girişimini genişletebilir. Mevcut iktidarın hayırlı hizmetlerini halkımızın yabana atmayacağından bir sonraki seçimde daha demokratik bir tablo ortaya çıkabilir ve anti demokratik görünümden uzaklaşılmasına vesile olunmuş olur.

Edit;+uçuruma
akabinde, üniversitelere girişte sınavların kaldırılmasıyla birlikte uygulandığında çağdaş toplum seviyesine çıkma yolunda büyük bir adım sayılabilir. bu uygulamalarla en güzel çağlarında bunalıma girmiş yarış atları değil sağlıklı düşünen realist bireyler yetiştirilebilir.
hükümetin aciklamakta zorlandığı bir durumdur. fırsat eşitsizliği rant gibi gerekcelerin boşa çıktığı donusturulmesinin mümkün olmadığını artık herkes biliyor
Dersaneler kapansada rahatçana üniversiteye kapak atsam dediğim durumdur. Kaos teorisine göre.
akp nin cemaatçi milletvekillerini ihraç etmesi ile bambaşka boyuta dönen eylem.
değişik alternatifleri düşündüren girişim.

işsiz öğretmenlere vergiye tabi serbest öğretmenlik yetkisi gibi bir kapı açılsa, Yetkili öğretmenden alınan ders ile sınavlara giriş hakkı olsa vs esnek bir eğitim sistemi. Daha çok öğretmen istihdamı, performansa dayalı ücretlendirme vs teknoloji ile mümkün.
Biz işin parasındayız !

Evli hocların kamplarda talebelerin başında durmasıyla

Doğuda Okuma salonlarında dağa çıkmasın diye belletmenlik yapan pkk ya engel olan büyük şehirde buyumus ama doğuda görev yapan fedakar öğretmenlerle

Evine gelen ögrencilere karsiliksiz ders veren öğrencilerle

Efendisinin adini dunyaya duyurmaya kedini adamiş ruhlarla

zaten o buyuk sermaye guruplarinin icinde ve isin parasindalar

Yorumlari okumaya vicdanim el vermiyorum boyle sacmalik gormedim.
Korunması gereken dershaneler değil okullardaki eğitim sisteminin top yekün değişmesi fikridir. Dershane aynı kalitede eğitim verecekse neden o parayı verip özel okulda okutmak yanlış olsun ki öğrenciyi. Cemaat akp taraflarını bir kenara bırakıp objektif yaklaşıldığında gayet verimli bir girişim olacaktır.
Okullar kapatılsın hem devlet ağır bir yükten de kurtulur.
Dersaneler durduk yere mi acıldı allah askına...ihtıyactan ortaya cıkmıs bu kurumların bugune kadar varlıklarını sürdürebılmelerinin en önemlı sebebı olan ygs lys sbs kpss ales dgs vb sınavlar hala uygulanmaya devam ederken kapatılmasının hıcbır mantığa dayandırılması mümkün değildir.sen cemaatın fethullah gülenı cıkmaza sokmak icin dersanecılerı harcarsan merdıven altından yürür bu isler o zaman ne vergı alabılırsın bu kurumlardan ne de müfettısını yollayıp denetleyebilirsin.
Stv de daha iki sene öncesıne kadar ergenekon günlüğü gibi yaparken sımdı kapatmayın bızı modunda zırlar oldu her akşam
demek ki gün gelip hesap dönüyomus
hükümetin yeni hedef şaşırtması.
kızlı erkekli dedi. ardından barzani geldi.
simdi dersane diyor bakalım bu sefer kim gelecek.
Adam sizin cigerinizi biliyor. Once sıçıyor, biz napıyon lan diye sıçtığı bokla mesgul olurken o arkaya gecip golu atıyor.
daha düne kadar kanka olan cemaat ve akpnin birbirine girmesi sonucu ortaya çıkan tablo. amaç eğitim sistemini düzeltmek değil ülkede kimin daha çok söz sahibi olacağı siyasi bir meseledir. keşke öğrencileri düşünen olsa ama nerde? cemaat ülkenin en üst düzey makamlarına kendi adamlarını dershanelerden yetiştiriyordu ve iyi de para akışı vardı. daha düne kadar akpnin siyasi propagandasını yapan samanyolu tv şimdi gece gündüz akpyi eleştiriyor. bu kadar iki yüzlülük olmaz be kardeşim...
ak partí gitsinde biz kufur ettigimiz hoca efendinin bile yaninda oluruz diyen zihniyetin karsi ciktigi durum.
Gülen Cemaati ve hükümetin kapıştığı Türkiye'yi etkileyen bir konu.
yapılacak olan saçma eylemlerden bir tanesidir. rte yine insanlara fikirlerini dayatıyor.Bunun arkasında başka ellerin olduğu o kadar belli ki.Neymiş efendim dersaneler sadece test pratiği kazandırıyomuş e doğru peki davar senin yaptığın sınav ne okulda aynı özeni gösterebiliyomusun özel okullar hariç her hafta üç deneme sınavı yapabiliyomusun? iyimser olalım 30 kişilik sınıflarda kaç kişi öğretmenlere sorularını doğru düzgün sorabiliyor hadi sordu diyelim hangi vakitte matematikçilerin konuları yetiştireyim diye kıçı yırtılıyor e tabi bunlardan haberleri yok rte beyin kendi koltuğuna kurulmuş nasıl olsa özel okullara çevirdiği dersanelere de 15 milyar verip herkes çocuğunu gönderir artık herkes çuvalla sıçıyo çünkü.artık bu ülkede ne öğrenci ne öğretmen olunur kardeşim en iyisi siktitip gitmek.
plansız yapılan.

dershaneler özel okula dönüşecekmiş.
2 bin lira yıllık bir dershane.
özel okula dönüşecekse fiyatı artacaktır.
artmazsa ben niye devlet okuluna vereyim ki çocuğumu eğer biraz imkanım varsa.
böyle olursa devlet okullarında öğrenci sayısı düşer.
ama muhtemelen özel okul fiyatları 10 bin den aşağı olmayacaktır.
ee her yer özel okul olursa bu sefer özel okullar patlayacaktır.
boom.
sadece şakirtlerin ve cemaat adı altında beyin yıkama yapan dincilerinki kapanacaksa desteklediğim olay. ama onun dışındaki kapatma olayına karşıyım.