bugün

Bazen gerçekten çalışmak istesen bile yapamazsın. O sırada biraz dinlenmek ve başka şeylere yönelmek daha iyi olacaktır.
insanın çalıştıkça çalışası, çalışmadıkça da kapak açası gelmiyor. o yüzden en önemlisi başlangıç, o başlangıcı yapınca devamı geliyor.
dikkat dağınıklığından kaynaklanır.
şu hasta hâlimden dolayı düştüğüm durumdur. yardırmam gerek ama baş ağrısı ve burun akıntısıyla yavaş yavaş gidiyorum. sonumuz hayrola.
bipolar bozukluğa sahip olma durumu.
8.sınıfta yaşanması muhtemeldir. sınıfta hoca anlatamıyor bizim jojuklar susmuyor çünkü. evde anlatımlı video izliyorum o da full soru çözüyor, bir de lgs'ye gireceğim bu kafayla.
Adhd yüzünden olabilmektedir. (bkz: kendimden biliyorum)
çalışma zaten siktir et.
her şeyin yeteri kadarı iyidir.
gecenin bir yarısı ders çalışmak akıl işi değildir.
valla isteksiz çalışma biraz zor oluyor ki çalışsan da pek etkili olmuyor. o yüzden ilk olarak iç motivasyonunuzu artırmaya çalışın, ders çalışma isteğinizi artırmaya çalışın. gerisi geliyor.
Lütfen biri yardım etsin dediğim hede.
Yok olmuyor. Kafamı mı kessem ne yapsam olmuyor.
gerçekten yaşadığım durum.

bugün değil yarın kesin başlıyorum, pazartesi kesin başlıyorum diye diye sınava 75 gün kaldı.

istemiyorum bıkmış gibiyim sanki çok çalıştım da şimdiye kadar.

millet köpek gibi çalışıyor.
Kafayı yedirten durumdur.
Yılın başından beri içinde bulunduğum durum. Notları sakın sormayın.
nasıl iştah olmayınca yemek boğazdan geçmiyor bu da öyle.
çalışmak zordur, insan doğasına aykırıdır. valla bak.
oyun insan doğasına uygundur.
o zaman ders çalışma, ders oyna.
aç kitabı defteri seyfaları çevir. ileri geri oyna. sorulara atmasyon cevaplar ver. oyna yani oyna.
tabi bunu yarın sınav varsa yapamazsın. sınavlardan çok önce yapacaksın.

sonra insan doğasına uygun başka bir çalışma şekli de beyne merak duygusu yaşatmaktır.
nasıl olacak bu?
şöyle en baba zor konulara bile direk soru çözerek başla, hç bişsey bilmiyor olsan bile soru çözerek başla.
tabi soru çözmeye başladığın anda bilgi eksikliğin ortaya çıkacak. aç kitabı, konunun soruyla ilgili kısmını bul, oku, anla. sonra soruya dön. bi kısmını çözeceksin. takıldığın yerde gene konuya dön oku.

bu öğrenme yönteminde öğrendiklerini asla unutmazsın. çünkü bilgiye ihtiyaç duymuş, merak etmiş ve okumuşun. beyin bunu gerekli bir iş olarak kaydeder ve unutmaz.
doğrudan konu çalıştığında beyin, ne lan bu napacam ben bunları nerde kullanıcam der, odaklanma sorunu yaşar.

oynamak başlamaktır. oynarak başla.
Olmuyor olmuyor. Ne yapsam olmuyor. Evet
Büyük bir hastalık. Görüyorum millet harıl harıl çalışıyor. iştah var adamlarda. Ben başına oturamıyorum bile. insanlar günde 6-7 saat gömüyorlar. Kafa yormak bana göre değil ya. Ben rahat adamım anasını satayım. Evet
ders çalışmakta anlam bulamamaktır. ay ay planla 5 seneni nereye geleceğini, büyük bir zevkle o masanın başına oturacaksın.
benim de muzdarip olduğum sıkıntı.
baharın müjdecisidir.
Çalışmak için kendine yeni eşyalar almak, kendine biabur cubur yemek için izin vermek, tam hazırlanmış masa başına oturmuşken içinden gelmemesi durumudur.
görsel
motivasyon eksikliğinden kaynaklıdır.
beş dakika ara vereyim dedim saat kaç oldu. acilen burayı terk edip ders çalışmaya gidiyorum.

T: ders çalışmam gerektiğini hatırlatan başlık.
Yok mu bundan kurtulmanın bi yolu? bende aynı dertten muzdaripim.