bugün

tbmm çatısı altına girmiş bir partidir. iyi idrak edebilmek lazım; t-b-m-m. tabiki kökeninin çektiği sorunları bu adamlar tbmm çatısı altına getireceklerdir, bu onların en tabii hakkı ancak; bu adamların her sözü, kürt. bu ülkenin meclisinde yetkili bir partiysen unutma ki; bu ülkenin tek gündemi kürtler değildir. hiçbir oturumda söz sahibi olmadan orada sadece tek meseleyi konuşmak abestle iştigaldir. hem ortada denildiği gibi bir sorun varsa bunun odağı da dtp değildir, bu nedense hep böyle lanse ediliyor. kürtlerle ilgili bir konu ortaya atılıyor, bütün gözler dtp'de, hayır! bu hepimizin konusudur. bu hataya düşmeyelim. "e, bu adamları meclise sokan ordaki halk, oranın halkı dtp'yi savunuyor" derseniz ben de size derim ki işin tersinden; akp'ye de kıyı iller ve doğu anadolu oy vermedi, o zaman orasıyla ilgilenmesin iktidar. duruma bakıldığı zaman iki partinin de işlevsiz kaldığı ortada zaten, al birini vur ötekine.

faşist bir parti midir? evet.

partide bazı milletvekillerinin dağ kadrosunda yer aldıkları kanıtlandı mı? evet. parti milisleri bunlar, yani pkk'nın paramiliterleri.

toplumun sürekli olarak fış fışlanması (kışkırtma) bu da bir faşizm örneğidir. altını çiziyorum, sürekli.

mesela chp gibi bir partinin bu ülkeye nasıl reformlar yapacağını kimse anlayabilmiş değil. çok kötü bir biçimde devamlı akp eleştiri var, tabiki olacak ancak; ne yapacağınızı da söyleseniz. işte dtp de böyledir. kürt, kürt, kürt, kürt der ama kürtlerin isteklerini asla dile getirmemişlerdir, sadece tabanının isteklerini dile getirmişlerdir. tabanını da hepimiz biliyoruz. asla kürtleri temsil edemeyecek bir partidir demeden önce yanlış anlaşılmasın, chp ile asla bu partiyi bir tutmuyorum.
kapatılması mümkün olmayan siyasi görünümlü örgüt partisidir. demokratik yollardan milletvekili çıkarmışlardır. hatta tbmm'de grup bile oluşturmuşlardır.
kalpleri, doymak bilmez bir zenginleşme ihtirası ile alevlenmiştir...
söylemleri sosyalist özü faşist olan ırkçı partidir.
görsel
o... çocuklarının* toplanıp demokrasi kavramını sömürerek terörizmi meclise taşıdıkarı oluşum.
bu açılım dalgasına çok gaza geldiler, çok açılmamalarını tavsiye ederim. bu milletin sabrını tasırmaya devam ederlerse kendilerini ne akp ne de amerika kurtaramaz!
tahterevallilerinin bir tarafında nefret bir tarafında çıkar vardır...
siyasetin gereklerini en iyi şekilde uygulayan, temsil ettigi kesimi ve diger türkiye halklarını birbirine kırdırmamaya çalışan ve hala anlamsızca kapatılması istenen parti.

zaten ülkede kendini türk hisseden herkes türktü di mi?

(bkz: git bi çay koy)
demokrasi deyince akıllarına pkk ile bu ülkeyi yönetmek gelen partidir.
temsil ettiği heterojen dangalaklara bir güvenlik ve kalıcı sevgi duygusu vermeyeceklerdir...
fikirleri, yanılsamalı unsurlar içerir ve karşılık geldikleri insanca değerlerin ancak karikatürü olabilirler...
türkiye'nin tek ırkçı partisidir. zira kendilerine kürtlerden başka kimse oy atmamakta.
demokratikliği dağlarda arayan, gerilla zihniyetinin ürünü olan, kendiyle çelişen partidir.
öz-değerlendirme konusunda belirgin bir istikrarsızlık sergilerler...
ülkeyi kalıcı ve hiçbir çözüme izin vermeyen bir çatışmaya sürükleyen parti...
'abd ırak'a demokrasi için girdi' de ki demokrasi ile 'demokratik toplum partisi' nde ki demokrasi eş anlamlıdır. fazlasını beklemek abestir.
koruma kandırmacasıyla barış'ın etrafını mayınlayan parti...
pohpohlanmış düşüncelerini yaraladığınızda, sözlükte sizi eksi oylayacak göt kafalı taraftarları bulunan partimsi...
ahlak özerkliğinden yoksun ve kendine ait yargılamalar yapmaya cesaret edemeyen dangalakların partisidir...
veled'i zinaların iştirak eylediği bir siyasi parti. parti demeye dilim varmıyor, tüm beyanatları acındırma üzerine. sanırsın ki 15 adet nuri alço toplanıp bunların analarını bir bangbus bölümüne sıkıştırmış.

edit : enteresan fikir... denemek lazım....
mitinginde küçücük çocuklara pkk elbiseleri giydirilip sinsice provakasyon yapılan partidir. Türk, kürt bu ülkede ki herkesin doğrudan ya da dolaylı, bir şekilde canını yakmış bir terör örgütünün flamalarını sallayıp, kışkırtmanın alasını yapan mensublarına, utanmadan "provakasyonlara gelmeyin" çağrısı yapan parti.

liderleri basını görünce eşitlik diye bağırır ama sahibi olduğu köylerde köleler çalıştırır.
Referandum yapılıp 5-6 büyük kürt şehrinden bir devlet kurulup, idaresinin de verilmesi gereken partidir. o zaman göreceğiz "demokrat"lıklarını, "insan haklarına saygı"larını. ben şahsen, kuzey ırak'tan çıkacak bir kürt devletinin türkiye'den çıkacak bir kürt devletinden çok daha başarılı olacağını ve birleşmeyeceğini düşünüyorum. birleşirlerse de iç savaş çıkar zaten. ölmeden görmek istiyorum, muhalefette iken bu kadar esip gürleyenler kendi devletlerinde ne yapacaklar???

tanım: türkiye'de bir parti.
ırkçı parti. etnisite bazında politika yapmaktadır, bu ırkçılığın daniskası, faşistliğin ağababasıdır. teröre destek verip vermediği tartışılıyor bir de, ulan faşizmden büyük terör olur mu?
demokratik:terör yandaşı
toplum:kapkaççı,tecavüzcü,hapçı,pavyoncu,yanık sesli
parti: (bkz: çiğ köfte)